Puchar Anglii: Southampton gra dalej

• Data publikacji: 11.02.2021, 20:27

W czwartkowym, 11 lutego, meczu 1/8 Pucharu Anglii Wolverhampton Wanderers podejmowali na własnym obiekcie Southampton. Awans do ćwierćfinału wywalczyli goście, którzy wygrali 0:2. Bramki dla "Świętych" strzelali Danny Ings i Stuart Armstrong.

Czwartkowy pojedynek dobrze mógł się rozpocząć dla gości. W 7. minucie dobrą okazję z bliska zmarnował Stuart Armstrong (Southampton), którego strzał pod poprzeczkę obronił bramkarz Wolves. Po dziesięciu minutach ponownie szansę miał Armstrong. Zawodnik "Świętych" chciał z bliskiej odległości posłać piłkę w kierunku lewego słupka, jednak jego strzał powstrzymali obrońcy gospodarzy.

Po początkowej przewadze zespołu Jana Bednarka spotkanie się wyrównało. Jednak żadna z drużyn nie była w stanie strzelić bramki i do przerwy mieliśmy bezbramkowy remis. Po wznowieniu gry genialną okazję, trzecią w tym meczu, zmarnował Armstrong. Szkot dostał świetne podanie w pole karne, jednak jego strzał przeleciał obok prawego słupka.

Niecałą minutę później popisał się Danny Ings (Southampton), który po odebraniu podania ustawił sobie piłkę i strzelił w lewy dolny róg bramki, a futbolówka wpadła do siatki. Sędzia po analizie VAR (sprawdzano spalonego) uznał, że bramka została prawidłowo zdobyta. Kilka minut później okazję do wyrównania mieli gospodarze. Fabio Silva (Wolves) otrzymał piłkę w polu karnym i oddał szybki strzał, jednak piłka przeleciała tuż nad poprzeczką.

Po 15. minutach "Święci" mieli okazję na podwyższenie wyniku. Nathan Redmond (Southampton) dostał dośrodkowanie i strzałem głową w prawy dolny róg bramki był bliski zdobycia gola. Wspaniałą interwencją popisał się John Ruddy (Wolves). Dziesięciu minut później popisał się bramkarz Southampton. Fraser Forster w podobnym stylu obronił strzał Adama Traore (Wolves). W ostatniej minucie regulaminowego czasu gry w końcu do siatki trafił Armstrong. Zawodnik gości przechwycił piłkę po błędzie bramkarza i wpakował ją do bramki z okolicy jedenastego metra.

Wolverhampton - Southampton 0:2 (0:0)
Bramki: 49' Ings, 90' Armstrong
Wolves: Ruddy - Kilman, Saiss, Dendoncker - Jonny (46' Ait-Nouri) , Moutinho, Neves, Hoever - Vitinha (69' Neto), Silva (64' Willian Jose), Gibbs-White (63' Traore)
Southampton: Forster - Bertrand, Salisu, Bednarek, Walker-Peters - Djenepo (87' Tella), Romeu, Ward-Prowse, Armstrong - Ings (83' Adams), Redmond
Żółte kartki: 59' Gibbs-White, 90+3' Traore - 52' Walker-Peters, 88' Romeu
Sędzia: Jonathan Moss