Skoki narciarskie - MŚJ: Austriaczki drużynowymi mistrzyniami świata
Ailura

• Dodał: Paweł Ukleja
  • Data publikacji: 12.02.2021, 19:32

Drużynowymi mistrzyniami świata juniorek w skokach narciarskich zostały reprezentantki Austrii. Srebrny medal przypadł w udziale Rosjankom, a brązowy Słowenkom. Polki zakończyły rywalizację na szóstej pozycji.

Po pierwszej serii na prowadzeniu znalazły się reprezentantki Austrii gromadząc łączny dorobek w wysokości 437,1 punktu. Tuż za ich plecami plasowały się Rosjanki, tracąc do liderek 19,1 punktu. Trzecie miejsce przypadło w udziale Słowenkom, lecz ich strata do Austriaczek była już duża, bowiem wyniosła 41,4 punktu. Tuż za podium znalazły się Japonki, a na piątym miejscu reprezentantki Polski. Polki w składzie: Anna Twardosz, Nicole Konderla, Wiktoria Przybyła oraz Kamila Karpiel na półmetku traciły do podium jedynie 14,2 punktu. Awans do drugiej serii wywalczyły również reprezentantki Niemiec, Norwegii oraz Włoch. Ta sztuka nie powiodła się niestety Amerykankom oraz Finkom, które zajęły kolejno dziewiąte oraz dziesiąte miejsce.

Druga seria nie przyniosła zmian w obrębie podium. Drużynowymi mistrzyniami świata juniorek zostały Austriaczki, wyprzedzając reprezentantki Rosji o 54,9 punktu. Brązowy medal dla Słowenek, natomiast czwarte miejsce dla Japonek, które do podium straciły wyraźną sumę 31,7 punktu. Zajmowanego po pierwszej serii piątego miejsca nie obroniły Polki, które dały się wyprzedzić reprezentantkom Niemiec i ostatecznie uplasowały się na szóstej lokacie. Siódme miejsce padło łupem Norweżek, a stawkę zamknęły reprezentantki Włoch.