Tauron PP: Chemik Police wygrywa po dreszczowcu z Developresem!
Biuro prasowe Chemik Police

• Dodał: Agnieszka Nowak
  • Data publikacji: 12.02.2021, 21:08

Grupa Azoty Chemik Police po emocjonującym boju pokonał w Rzeszowie miejscowy Developres SkyRes 2:3. Tym samym podopieczne Ferhata Akbasa zameldowały się w półfinale rozgrywek.

W pierwszej partii dominowały gospodynie, które od stanu 3:4 zdobyły serię pięciu punktów po znakomitych zagrywkach Juliette Fidon Lebleu. Na dodatek urazu przy stanie 18:14 doznała jedna z czołowych siatkarek Chemika, Indy Baijens, która kontuzji nabawiła się w dość niespodziewany sposób – wprowadzając piłkę do gry. Rzeszowianki wykorzystały osłabienie przeciwniczek i pewnie kończyły swoje pierwsze akcje. W efekcie bez większych problemów wywalczyły piłkę setową po uderzeniu Kiery Van Ryk i wygrały po autowym ataku zespołu z Polic 25:19.

W kolejnej odsłonie z dobrej strony pokazały się przyjezdne. Liderką Chemika była Jovana Brakocević-Canzian, która była nie do zatrzymania w ataku, a punkty zdobywała także zagrywką i blokiem To właśnie po serii jej trudnych serwisów policzanki odskoczyły na półmetku na cztery „oczka" – 11:15. Od tego momentu do samego końca kontrolowały przebieg seta, a wykorzystane kontry pozwoliły im powiększyć prowadzenie. Decydujący punkt zdobyła Jovana Brakocević-Canzian precyzyjnym atakuem po skosie – 19:25.

Niezwykle emocjonująca była trzecia partia, w której rywalizacja długo toczyła się punkt za punk25. O zwycięstwie przesądziła zacięta końcówka, w której lepsze okazały się siatkarki Chemika. Do gry na przewagi doprowadziła udanym atakiem Jelena Blagojević – 24:24. To jednak dwie skończone akcje przez Martynę Łukasik pozwoliły Chemikowi zejść na przerwę z przewagą 1:2 w setach.

Rzeszowianki nie zamierzały dać za wygraną. W czwartej odsłonie tak jak w premierowej partii zdobyły serię punktów po mocnych zagrywkach od stanu 6:5 do 13:5. Wysoka zaliczka Developresu utrzymała się do końca. Choć rywalki próbowały zbliżyć się do gospodyń – 19:16, proste błędy uniemożliwiły im wyrównanie. Ostatecznie o losach meczu przesądził tie-break, do którego doprowadziła Zuzanna Efimienko-Młotkowska, popisując się asem serwisowym na 25:19.

Decydująca odsłona była na powrót wyrównana. Przy zmianie stron lekka przewaga widniała po stronie Developresu – 8:7, ale w nerwowej końcówce inicjatywę przejęły policzanki. Punkt na wagę zwycięstwa zdobyła Olga Strandzali – 13:15.

Wcześniej grę w półfinale zapewniły sobie siatkarki Grota Budowlanych Łódź, E.Leclerc Moya Radomki Radom oraz ŁKS-u Commerceconu Łódź

Wyniki ćwierćfinałów Pucharu Polski siatkarek:

2021-02-09: Grot Budowlani Łódź - Enea PTPS Piła 3:0 (28:26, 25:18, 25:15)
2021-02-10: E.Leclerc Moya Radomka Radom - #VolleyWrocław 3:2 (23:25, 27:29, 25:23, 25:18, 17:15)
2021-02-10: ŁKS Commercecon Łódź - BKS Bostik Bielsko-Biała 3:1 (25:20, 22:25, 25:20, 25:19)
2021-02-12: Developres SkyRes Rzeszów - Grupa Azoty Chemik Police 2:3 (25:19, 19:25, 26:28, 25:19, 13:15)