Zima mistrzów - zapis relacji - 13 lutego

Zima mistrzów - zapis relacji - 13 lutego

  • Dodał: Bartosz Szafran
  • Data publikacji: 13.02.2021, 18:07

Zima za oknem zrobiła się doprawdy piękna i prawdziwie zimowa. Tym przyjemniej śledzi się rywalizację w sportach zimowych na najwyższym poziomie, a taki gwarantują mistrzostwa świata. Ten tydzień obfituje w imprezy tej rangi - czempionaty rozgrywane są w bobslejach i skeletonie, łyżwiarstwie szybkim, narciarstwie alpejskim i dowolnym oraz biathlonie. Prawie wszędzie tam startują Polacy. Zapraszamy więc na naszą relację LIVE z wszystkich aren, gdzie walka idzie o zimowe krążki. Ruszamy przed 9, skończymy po 18.

 

Program 13 lutego

Relacja na żywo

Bobsleje - Za dzisiaj dziękujemy. Jutro również odbędzie się multirelacja, którą zaczynamy od wizyty na torze w Altenbergu o godzinie 9, gdzie rozstrzygnie się walka o medale w monobobach kobiet.

Bobsleje - Dzisiejszą rywalizację zakończył ślizg ekipy Cedrica Folladora, która zamyka stawkę. Ostatnie dwa przejazdy czwórek odbędą się jutro o godzinie 15.

Bobsleje - Dominik Dvorak z Czech awansował na dwudzieste miejsce.

Bobsleje Teraz zaprezentują się trzy najgorsze ekipy po pierwszym ślizgu. Miały być cztery, ale francuska drużyna Heinricha się wycofała.

Bobsleje - Francesco Friedrich wraz ze swoją załogą powiększa przewagę nad Austriakami do 0.38 sekundy i kroczy po kolejny złoty medal!

Bobsleje - Drudzy po pierwszym ślizgu Austriacy pod wodzą Benjamina Maiera wychodzi na prowadzenie! Naszedł czas na Francesco Friedricha.

Bobsleje - Dopiero drużyna Johannesa Lochnera potrafiła zdetronizować Kibermanisa i wychodza na prowadzenie z przewagą wynoszącą 0.11 sekundy.

Bobsleje - Kanadyjska załoga Justina Krippsa jest gorsza od Kibermanisa o 0.03 sekundy. Łotysze awansowali już na czwarte miejsce.

Bobsleje - Christoph Hafer ze swoim teamem spada za obie łotewskie załogi.

Bobsleje - Przed nami czołowa piątka po pierwszym ślizgu.

Bobsleje Oskars Kibermanis wyprzedza swoich rodaków i daje jasny sygnał, że będzie walczył o czołowe lokaty.

Bobsleje - Przerwa nie wpłynęła źle na łotewską załogę i to ona wychodzi na prowadzenie z przewagą 0.18 sekundy.

Bobsleje - Mamy chwilową przerwę na uprzątnięcie toru. Po niej zaprezentuję się Oskars Melbardis.

Bobsleje - Szwajcarska drużyna Simona Friedliego zaliczyła upadek! W tej chwili zajmują przedostatnie miejsce.

Bobsleje - W tej chwili na prowadzeniu znajduję się Koeańska załoga pod wodzą Yunjonga Wona, która ma szanse na awans do czołowej dziesiątki.

Łyżwiarstwo szybkie - To koniec rywalizacji panczenistów w Heerenveen na dziś. Zdecydowanie możemy być zadowoleni z postawy Karoliny Bosiek. Polka robi solidne postępy w łyżwiarskim fachu.

Łyżwiarstwo szybkie - Joey Mantia z USA wygrał bieg masowy przed Holendrem Arjanem Stroetingą i Belgiem Bartem Swingsem. Artur Janicki był ósmy dzięki zdobyciu czterech punktów.

Bobsleje - Christopher Spring z przewagą 0.11 sekundy wychodzi na czoło rywalizacji.

Bobsleje - Rosjan wyprzedził dopiero Brad Hall wraz z resztą Brytyjczyków, ale tylko o 0.01 sekundy, a oni za to od razu zostali pokonani przez ekipę Aleksieja Stulnewa.

Łyżwiarstwo szybkie - Teraz na lodzie, w ostatnim wyścigu dnia, specjaliści od biegu masowego wśród panów. Wśród nich Artur Janicki.

Bobsleje - Austriacy długo nie nacieszyli się prowadzeniem, ponieważ już ich wyprzedzili Rosjanie z pilotującym Andrianowem.

Łyżwiarstwo szybkie - Karolina Bosiek znów na świetnym szóstym miejscu! Mass start wygrała Marijke Groenewoud z Holandii przed Kanadyjką Ivanie Blondin i swoją rodaczką Irene Schouten.

Bobsleje - Rywalizację w drugim przejeździe rozpoczęła załoga Markusa Treichla, która pojechała lepiej niż w pierwszym ślizgu i wskoczyła chwilowo na fotel lidera.

Bobsleje - Już za kilka minut czwórki męskie wrócą do rywalizacji, aby zaliczyć drugi ślizg. Najpierw wystartują załogi, które po pierwszym przejeździe zajmowały lokaty od 20 do 1, a po nich na tor wyjadą ekipy z miejsc 21-24.

Łyżwiarstwo szybkie - Wyścig masowy już rusza. Trzymamy kciuki za dobry występ Bosiek!

Łyżwiarstwo szybkie - Za kilkanaście minut przyjdzie czas na finał biegu masowego z udziałem Karoliny Bosiek.

Łyżwiarstwo szybkie - Kai Verbij z Holandii najlepszy na świecie na 1000 metrów! Z czasem 1:08,052 o 0,26 wyprzedził Rosjanina Pawła Kuliżnikowa. Trzeci był Laurent Debruil z Kanady ze stratą 0,51. Piotr Michalski uzyskał bardzo dobrą 9. pozycję, a Artur Nogal zakończył rywalizację na 16 miejscu.

Bobsleje - Kończący pierwszy ślizg Szwajcarzy pod wodzą Cedrica Folladora zamykają stawkę. Drugi przejazd zostanie rozegrany jeszcze dziś o godzinie 17:10!

Bobsleje - Łotewski zespół Oskarsa Kibermanisa namieszał w czołówce i zameldował się na szóstej lokacie.

Bobsleje - Michael Vogt wraz ze swoją drużyną przyjechał tor odrobine szybciej od Wona i plasuje się tuż przed jego załogą.

Łyżwiarstwo szybkie - Po występach 20 zawodników prowadzi Holender Kai Verbij. Siódmy jest aktualnie Piotr Michalski, a 13. Artur Nogal.

Bobsleje - Grupa Yunjonga Wona zameldowała się na dziewiątej pozycji ze stratą 0.87 sekundy.

Bobsleje - Solidny przejazd włoskiej ekipy Baumgartnera i dziewiąte miejsce. Tuż za nimi plasują się pilotowani przez Springa Kanadyjczycy.

Łyżwiarstwo szybkie - Po występach 12 zawodników Artur Nogal na szóstym miejscu ze stratą 0,71 do prowadzącego Connora Howe'a z Kanady.

Bobsleje - Teraz mieliśmy okazję zobaczyć kilka słabszych ślizgów. Załogi Dvoraka, Heinricha oraz de Bruina na tę chwilę są najgorsze i zamykają stawkę.

Bobsleje - Oskars Melbardis wraz ze swoim teamem dojechał na siódmym miejscu .W międzyczasie ostatnia niemiecka załoga Christopha Hofera nieźle przejechała tor w Altenbergu i zajmuje obecnie piątą lokatę.

Bobsleje Zespół Lochnera wyprzedza Kanadyjczyków i melduje się na trzecim miejscu. Z kolei ekipa Rostisława Gajtiukiewicza dojechała na piątej pozycji.

Łyżwiarstwo szybkie - Czas zacząć rywalizację panów na dystansie kilometra. Na starcie Artur Nogal i Piotr Michalski.

Bobsleje - Kanadyjska osada Justina Krippsa ze stratą ponad pół minuty zajmują trzecią lokatę. Teraz czas na Johannesa Lochnera.

Bobsleje - Benjamin Maier z resztą Austriaków dojechał tuż za Friedrichem. Ich strata to tylko 0.08 sekundy.

Bobsleje - Friedrich i spółka oczywiście awansowali na pozycję lidera z przewagą 0.79 sekundy nad Szwajcarami.

Bobsleje - Teraz zaprezentuję nam się pięć ekip, które z pewnością będą walczyć o miejsca w czołówce. Pierwszą z nich będzie załoga Francesco Friedricha.

Bobsleje - Zespół brytyjski na czele z Laminem Deenem ze stratą 0.32 sekundy meldują się na drugiej lokacie.

Łyżwiarstwo szybkie - Na 13. miejscu zawody skończyła Natalia Czerwonka, a na 17. Kaja Ziomek. Za kilkanaście minut na lodzie pojawią się panowie.

Łyżwiarstwo szybkie - Brittany Bowe mistrzynią świata! Amerykanka wygrywa z czasem 1:14,128! Wyraźnie wyprzedziła Holenderkę Juttę Lerdam i Rosjankę Jelizawietę Gołubiewą. Karolina Bosiek kończy na świetnym siódmym miejscu!

Bobsleje - Jako pierwsi na trasie zaprezentowali się Szwajcarzy z Simonem Friedlim jako pilotem. Uzyskali czas 54.57 sekundy i oczywiście obejmują prowadzenie.

Łyżwiarstwo szybkie - Coraz lepsze zawodniczki na trasie i sytuacja zmienia się jak w kalejdoskopie. Prowadzi Brittany Bowe.

Biathlon - Na dziś to wszystko z Pokljuki. W niedzielę odbędą się biegi pościgowe.

Biathlon - Dobiegła do mety Joanna Jakieła, zajmując 66. miejsce. Miejsca pozostałych Polek: 29. Kamila Żuk, 30. Monika Hojnisz-Staręga, 69. Kinga Zbylut.

Łyżwiarstwo szybkie - Polkę wyprzedziła Rosjanka Olga Fatkulina. Uzyskała czas o 0,75 s lepszy. Kaja Ziomek aktualnie jedenasta.

Łyżwiarstwo szybkie - Kapitalny bieg Karoliny Bosiek! Polka na prowadzeniu z czasem 1:15,794!

Biathlon - Hanna Sola, która wywalczyła brąz, wcześniej tylko raz uplasowała się w czołowej dziesiątce PŚ. W ubiegłym sezonie była czwarta w sprincie w Ruhpolding.

Biathlon - Joanna Jakieła dołożyła jedno pudło w stójce i jest 66.

Biathlon - Kinga Zbylut na mecie z 60. rezultatem, ale jeszcze kilka rywalek może ją wyprzedzić.

Łyżwiarstwo szybkie - Choć już 12 zawodniczek pokonało trasę, to tylko Kanadyjka Beatrice Lamarche i Białorusinka Hanna Nifantawa zbliżyły się do Schulting na mniej niż sekundę. Wciąż jednak różnica na korzyść Holenderki dość wyraźna.

Biathlon - Dla Tiril Eckhoff to drugi tytuł mistrzyni świata w sprincie. Wcześniej triumfowała w 2016 roku w Oslo.

Łyżwiarstwo szybkie - Kaja Ziomek zakończyła swój bieg i aktualnie jest piąta ze stratą 1,82 sekundy do wciąż prowadzącej Schulting.

Biathlon - Kamila Żuk i Monika Hojnisz-Staręga zakończą rywalizację w trzeciej dziesiątce,a Kinga Zbylut i Joanna Jakieła mogą mieć problemy z zakwalifikowaniem się do biegu pościgowego.

Bobsleje - Już za 15 minut na torze bobslejowym w Altenbergu zaprezentują nam się panowie podczas pierwszego ślizgu w rywalizacji czwórek. Oczywiście głównym faworytem do zdobycia złota jest załoga niemiecka pod wodzą Francesco Friedricha.

Biathlon - Wygląda na to, że już nic się nie zmieni w czołówce. Po złoty medal sięgnie zatem Tiril Eckhoff z Norwegii. Srebro wywalczyła Anais Chevalier-Bouchet, która miała najlepszy czas biegu, a dość niespodziewanie na trzecim stopniu podium stanie Białorusinka Hanna Sola.

Biathlon - Joanna Jakieła z dwoma niecelnymi strzałami na pierwszym strzelaniu i odległe 78. miejsce.

Biathlon - Trzy pudła Kingi Zbylut na drugim strzelaniu.

Łyżwiarstwo szybkie - Po swoim przejeździe są już Suzanne Schulting i Elia Smeding. Specjalizująca się w występach na krótkim torze Holenderka wyraźnie pokonała Brytyjkę uzyskując czas 1:16,035.

Biathlon - Wystartowała już ostatnia z naszych reprezentantek Joanna Jakieła.

Biathlon - Kinga Zbylut po bezbłędnym pierwszym strzelaniu jest 25.

Biathlon - Kamila Żuk minimalnie wyprzedziła Monikę Hojnisz-Staręgę i jest aktualnie 20.

Łyżwiarstwo szybkie - Już za moment rozpocznie się rywalizacja pań na dystansie 1000 metrów. Na starcie trzy Polki: Natalia Czerwonka, Karolina Bosiek i Kaja Ziomek.

Biathlon - Na piąte miejsce wskoczyła na mecie Włoszka Lisa Vittozzi.

Biathlon - Kinga Zbylut jest już na trasie.

Biathlon - Kamila Żuk spudłowała dwukrotnie w stójce i spadła na 19. miejsce, tuż za Monikę Hojnisz-Staręgę.

Biathlon - Monika Hojnisz-Staręga właśnie ukończyła rywalizację. Do Eckhoff straciła 1:49.5 i na tę chwilę jest 14.

Biathlon - Anais Chevalier-Bouchet wskoczyła na drugie miejsce na mecie, a Hanna Sola straciła i jest trzecia.

Łyżwiarstwo szybkie - W rywalizacji kobiet zobaczymy trzy Polki - Kaję Ziomek, Karolinę Bosiek oraz Natalię Czerwonkę. U Panów natomiast wystartują Artur Nogal oraz Piotr Michalski.

Łyżwiarstwo szybkie - Finały biegów masowych już od godziny 16:54. Najpierw jednak zmagania na dystansie 1000 metrów.

Biathlon - Tiril Eckhoff na mecie wyprzedziła Herrmann o 22,3 sekundy.

Łyżwiarstwo szybkie - Drugi półfinał dla reprezentanta Nowej Zelandii - Petera Michaela. Artur Janicki dzięki zdobytym trzem punktom zajmuje miejsce ósme i awansuje do biegu finałowego.

Biathlon - Kamila Żuk była bezbłędna w leżaku i jest dziesiąta ze stratą 20 sekund.

Biathlon - Niespodziewanie po dwóch strzelaniach liderką została Białorusinka Hanna Sola, która nieznacznie wyprzedziła Tiril Eckhoff.

Biathlon - Monika Hojnisz-Staręga znów z jednym pudłem i do liderki traci 1:24.

Biathlon - Anais Chevalier-Bouchet popełniła jeden błąd w stójce i przegrywa z Eckhoff o 11 sekund.

Biathlon - Na mecie zameldowała się już Denise Herrmann z czasem 21:41.0.

Biathlon - Tiril Eckhoff jest pierwszą bezbłędną zawodniczką po dwóch strzelaniach. To może jej dać zwycięstwo.

Biathlon - Mamy nową liderkę po pierwszej wizycie na strzelnicy. Została nią Francuzka Anais Chevalier-Bouchet.

Łyżwiarstwo szybkie - Pierwsza lotna premia dla Polaka!

Biathlon - Marte Olsbu Roeiseland z dwoma pudłami na drugim strzelaniu przegrywa o 22 sekundy z Herrmann.

Biathlon - Wystartowała już druga z Polek Kamila Żuk.

Łyżwiarstwo szybkie - Wystartowali!

Biathlon - Tymczasem po drugim strzelaniu prowadzi Herrmann, która raz spudłowała.

Biathlon - Monika Hojnisz-Staręga zaliczyła jedną karną rundę i zajmuje aktualnie 14. miejsce ze stratą 48 sekund.

Biathlon - Tiril Eckhoff wskoczyła na trzecie miejsce po bezbłędnym pierwszym strzelaniu.

Łyżwiarstwo szybkie - W drugim biegu półfinałowym zobaczymy kolejnego z naszych reprezentantów - Artura Janickiego.

Łyżwiarstwo szybkie - Pierwszy półfinał zwycięża Danila Semernikow. Marcin Bachanek zdobył tylko jeden punkt, ale zapewnił mu on miejsce w finale.

Biathlon - Monika Hojnisz-Staręga na pierwszym puncie pomiaru czasu traci do Dawidowej 12 sekund.

Biathlon - Na czysto strzelała także obrończyni tytułu Marte Olsbu Roeiseland i traci do Herrmann 3,6 sekundy.

Biathlon - Znakomity początek Denise Herrmann. Była biegaczka była bezbłędna na pierwszym strzelaniu i wyprzedza drugą Ingrid Landmark Tandrevold o 20 sekund.

Biathlon - Na trasie jest już Monika Hojnisz-Staręga.

Biathlon - Marketa Dawidowa już strzelała i popełniła dwa błędy. Raczej nie będzie się liczyć w walce o zwycięstwo.

Biathlon - Na pierwszym punkcie pomiaru czasu najlepszy rezultat ma na tę chwilę Czeszka Dawidowa, która minimalnie wyprzedza Niemkę Denise Herrmann.

Łyżwiarstwo szybkie - Polak trzyma się w czołówce i zdobywa jeden punkt na pierwszej premii!

Biathlon - Faworytek do zwycięstwa jest wiele. Na pewno liczyć się będą Norweżki Tiril Eckhoff i Marte Olsbu Roeiseland, Szwedki Hanna i Elvira Oeberg, Francuzki z Julią Simon na czele czy Dorothea Wierer (Włochy). Nie wolno zapominać też o Niemkach. My liczymy na niespodziankę ze strony Polek.

Łyżwiarstwo szybkie - Ruszyli!

Łyżwiarstwo szybkie - Zawodnicy pierwszego półfinału już na starcie. Z biało-czerwonych zobaczymy w nim Marcina Bachanka.

Biathlon - Rywalizacja właśnie się rozpoczęła. Pierwsza wystartowała Czeszka Marketa Dawidowa.

Biathlon - Tytułu sprzed roku broni Norweżka Marte Olsbu Roeiseland. Druga w Anterselvie była Amerykanka Susan Dunklee, a trzecia Czeszka Lucie Charvatova.

Biathlon - Monika Hojnisz-Staręga ruszy na trasę z 22. numerem o godzinie 14:41. Numery startowe pozostałych Polek: 41. Kamila Żuk, 79. Kinga Zbylut, 98. Joanna Jakieła.

Biathlon - Już za moment rozpocznie się rywalizacja w sprincie pań na mistrzostwach świata w Pokljuce. Na starcie zobaczymy cztery reprezentantki Polski.

Łyżwiarstwo szybkie - Za chwilę rywalizacja Panów. Na starcie dwóch reprezentantów Polski - Marcin Bachanek oraz Artur Janicki.

Łyżwiarstwo szybkie - Niestety Magdaleny Czyszczoń nie zobaczymy w biegu finałowym, zajęła ona dziewiąte miejsce w drugim półfinale.

Łyżwiarstwo szybkie - Drugi półfinał dla Holenderki - Marijke Groenewoud.

Łyżwiarstwo szybkie - Na kolejnym punktowanym okrążeniu Polka niestety znów czwarta i bez premii.

Łyżwiarstwo szybkie - Bez punktów dla Polki na pierwszej lotnej premii.

Łyżwiarstwo szybkie - Wystartowały!

Łyżwiarstwo szybkie - Za kilka minut drugi półfinał z naszą kolejną reprezentantką - Magdaleną Czyszczoń.

Monoboby kobiet - Kto ostatecznie zajmie najwyższy stopień podium? Już dziś zapraszamy na trzeci i czwarty ślizg, które rozpoczną się jutro o godzinie 9. Teraz natomiast zachęcamy do śledzenia pozostałych relacji!

Łyżwiarstwo szybkie - Pierwszy półfinał dla reprezentantki gospodarzy - Irene Schouten. Karolina Bosiek na mecie zameldowała się jako czwarta i z dorobkiem szesnastu punktów pewnie awansuje do finału.

Narciarstwo dowolne - Byliśmy świadkami emocjonującej walki w Mistrzostwach Świata. Tytuł zdobyli Sandra Naeslund oraz Alex Fiva. To wszystko z zawodów w Idre Fjall.

Łyżwiarstwo szybkie - Kolejna lotna premia dla Polki!

Narciarstwo dowolne - Mistrzem świata w skicrossie mężczyzn został Alex Fiva! Obrońca tytułu Francois Place zajął drugie miejsce, a brązowy medal przypadł Erikowi Moabergowi. Poza podium znalazł się Oliver Davies.

Łyżwiarstwo szybkie - Trzy punkty dla Karoliny Bosiek przy drugiej lotnej premii! Ten wynik już gwarantuje Polce udział w finałowym biegu.

Monoboby kobiet - Debiutanckie na Mistrzostwach Świata ślizgi monobobów kobiet za nami! Po dwóch zjazdach na prowadzeniu Stephanie Schneider z sumarycznym czasem 2:00:52. Druga jest Amerykanka Kaillie Humphries ze stratą 0.04, a podium uzupełnia Laura Notle.

Monoboby kobiet - Hunko szybsza od Polki w drugiej próbie, ale ostatecznie Ukrainka kończy rywalizację na ostatnim miejscu.

Łyżwiarstwo szybkie - Bosiek bez premii na pierwszym punktowanym okrążeniu, ale Polka trzyma się w czołówce.

Monoboby kobiet - Amerykanka po poprawnym ślizgu awansuje na 19 lokatę.

Łyżwiarstwo szybkie - Z jedenastu zawodniczek, osiem awansuje do finału. Trzymajmy kciuki za Karolinę Bosiek.

Monoboby kobiet - Meyers Taylor wyrównała rekord prędkości na rozpędzie (6.00)!

Narciarstwo dowolne - Mały finał i piąte miejsce w MŚ padły łupem Reeca Howdena, który był jednym z faworytów do wygrania całych zawodów.

Łyżwiarstwo szybkie - Ruszyły!

Monoboby kobiet - Sylwia Smolarek wolniejsza niż w pierwszym ślizgu i obecnie zajmuje ostatnią lokatę. Jeszcze dwie zawodniczki.

Łyżwiarstwo szybkie - Zawodniczki pierwszego biegu półfinałowego już na starcie.

Monoboby kobiet - Tuż za podium Jamanka i Kalicki. Pora na występ Polki.

Narciarstwo dowolne - Teraz pora na rywalizację mężczyzn, która zapowiada się niezwykle emocjonująco.

Monoboby kobiet - Schneider utrzymuje pierwszą lokatę! Druga jest Humphries, a dopiero trzecia Nolte.

Łyżwiarstwo szybkie - Jako pierwsze na starcie zameldują się Panie, które będą rywalizować w półfinałach startu masowego. W pierwszym z nich wystartuje Karolina Bosiek, a w kolejnym Magdalena Czyszczoń.

Monoboby kobiet - Nolte popełniła błędy na pierwszych zakrętach i utraciła przewagę!

Narciarstwo dowolne - Mistrzynią świata w skicrossie została wracająca po kontuzji Sandra Naeslund. Kolejne drugie miejsce w MŚ zajęła Fanny Smith, a podium uzupełniła Alizee Baron. Na czwartym miejscu znalazła się Talina Gantenbein.

Łyżwiarstwo szybkie - Już za parę minut panczenistki i panczeniści rozpoczną zmagania podczas trzeciego dnia Mistrzostw Świata rozgrywanych w Heerenveen. Dziś zobaczymy rywalizację w biegach masowych oraz na dystansie 1000 metrów. W każdej z tych konkurencji startują Polacy.

Monoboby kobiet - Schneider minimalnie lepsza (0.04) od Humphries! Kalicki poza podium.

Monoboby kobiet - Kalicki straciła nieco prędkości w trakcie zjazdu i kończy jako trzecia ze stratą 0.52.

Narciarstwo dowolne - W małym finale kobiet pewnie zwyciężyła Courtney Hoffos, która zajęła piąte miejsce w całych zawodach.

Monoboby kobiet - Humphries jeszcze szybsza niż Niemka. Amerykanka z sumarycznym czasem 2:00:56 obejmuje prowadzenie.

Monoboby kobiet - Jamanka pomimo gorszego startu detronizuje Kanadyjkę. Niemka z przewagą 0.31.

Monoboby kobiet - Appiah była i znowu jest najszybsza na rozbiegu! Kanadyjka poprawiła swój wynik z pierwszej próby - teraz wynosi on 6.00.

Narciarstwo dowolne - Przed nami cztery ostatnie przejazdy MŚ w Idre Fjall i walka o medale.

Narciarstwo dowolne - Kolejnymi finalistami są Erik Moaberg oraz niespodziewanie Oliver Davies, którzy powalczą o medale MŚ.

Monoboby kobiet - Nowa liderka! Z czasem 2:01.63 prowadzenie objęła Fontanive. Za Szwajcarką Lotholz, a podium uzupełnia McNeill.

Narciarstwo dowolne - Po dużych przetasowaniach w pierwszym półfinale mężczyzn zwycięski okazał się Francois Place. Prowadzący przez większą część trasy lider PŚ - Reece Howden ostatecznie zajął trzecie miejsce i stracił szansę na medal.

Monoboby kobiet - Grecu z obiecującą prędkością na rozpędzie, ale kończy dopiero trzecia. Kiepski występ Rumunki dziś.

Narciarstwo dowolne - Kolejny znakomity przejazd Sandry Naeslund, która mocno zdystansowała rywalki. Drugą finalistką została Talina Gantenbein.

Monoboby kobiet - Dziesięć zawodniczek ukończyło już swój drugi ślizg. Prowadzenie przejęła Kanadyjka Lotholz. Za nią Beierl i Sergeeva.

Narciarstwo dowolne - Do finału pewnie awansują faworytki Fanny Smith oraz Alizee Baron.

Narciarstwo dowolne - Wymagająca trasa w Idre Fjall przyniosła kilka niespodziewanych rezultatów. Teraz czas na półfinały kobiet.

Monoboby kobiet - Beierl poradziła sobie lepiej niż w pierwszym zjeździe i obecnie prowadzi z przewagą 0.31.

Narciarstwo dowolne - W ostatnim ćwierćfinale zwyciężył Johannes Rohrweck. Prowadzący David Moaberg ostatecznie zajął czwarte miejsce.

Monoboby kobiet - Niedługo trwało prowadzenie Australijki. O 0.08 lepsza okazała się Koreanka Kim.

Monoboby kobiet - Walker, reprezentantka Australii, nową liderką z czasem 2:02:63.

Narciarstwo dowolne - Prowadzący w trzecim ćwierćfinale Jonas Lenherr popełnił duży błąd i wylądował poza trasą. Zaskoczeniem jest awans do półfinału Olivera Daviesa, który nigdy wcześniej nie zaszedł tak wysoko w zawodach tej rangi.

Monoboby kobiet - Po pięciu występach na prowadzeniu Kanadyjka De Bruin z łącznym czasem 2:03:43.

Narciarstwo dowolne - W drugim ćwierćfinale niespodziewanie odpadł Bastien Midol, czyli jeden z faworytów do zwycięstwa!

Narciarstwo dowolne - Obecnie mężczyźni jadą w ćwierćfinałach. Po zaciętej walce zwyciężył Reece Howden przed obrońcą tytułu Francois Place.

Monoboby kobiet - Chernykh poprawia swój czas i obejmuje prowadzenie.

Narciarstwo dowolne - Powracająca do ścigania Sandra Naeslund z ogromną przewagą wygrała czwarty bieg. Niespodziewanie odpadła obrończyni tytułu mistrzowskiego - Marielle Thompson!

Monoboby kobiet - I już po pierwszej próbie. Prędkość na rozbiegu 6.59, czas przejazdu 1:03:18, a więc Belgijka nie poprawiła rezultatu z pierwszego ślizgu i kończy zawody z sumarycznym czasem 2:05:38.

Narciarstwo dowolne -Teraz pora na przejazdy kobiet. W pierwszej rywalizacji zwyciężyła Courtney Hoffos, która w ostatniej chwili wyprzedziła Fanny Smith.

Monoboby kobiet - Wracamy na tor w Altenbergu, gdzie już za chwilę Belgijka Vannieuwenhuyse rozpocznie drugą serię ślizgów w zawodach Mistrzostw Świata.

Narciarstwo dowolne - w ostatnim starciu 1/8 finału pewnie zwyciężył David Moaberg, upadek zaliczył Chritsopher Delbosco.

Narciarstwo dowolne - w siódmym biegu niespodziewanie odpadł Jean Federic Chapuis, który zajął dopiero czwarte miejsce!

Narciarstwo dowolne - Bardzo ciekawe starcie w szóstym biegu, na ostatnie prostej wicelidera PŚ - Ryana Regeza wyprzedził Niklas Bachsleitner i to on wraz z Oliverem Davisem awansowali do ćwierćfinału.

Narciarstwo dowolne - Kolejnymi zawodnikami, którym udało się awansować do ćwierćfinałów są Reece Howden, Sandro Siebenhofer, Bastien Midol oraz Robert Winkler.

Monoboby kobiet - O 13:00 wrócimy do pierwszej w historii Mistrzostw Świata rywalizacji Pań w monobobach. Śledźcie tę debiutującą konkurencję razem z nami!

Monoboby kobiet - Po pierwszych ślizgach na podium niezmiennie niemieckie zawodniczki: Nolte, Schneider i Kalicki. Kolejne są Humphries i Jamanka. Ze swoich występów z pewnością zadowolone nie mogą być Grecu, Beierl i Meyers Taylor. Rumunka jest 9, Austriaczka 13, a Amerykanka 22.

Narciarstwo dowolne - Już za chwilę rozpocznie się ostatnia konkurencja Mistrzostw Świata w Idre Fjall. Dziś panie i panowie rywalizować będą na trasie skicrossu.

Monoboby kobiet - Sylwia Smolarek jako ostatnia zawodniczka w stawce kończy swój zjazd na 21 miejscu.

Monoboby kobiet - Debiut na Mistrzostwach Świata nieudany dla Ukrainki. Z czasem 1:03:26 zamyka stawkę.

Monoboby kobiet - Ukrainka Hunko jeszcze wolniejsza - 6.84.

Monoboby kobiet - Najwolniejsza na rozbiegu (6.66) Cernanska kończy przed Belgijką.

Monoboby kobiet - Vannieuwenhuyse, jedyna Belgijka w stawce, kończy ślizg przedostatnia. Za nią niezmiennie Meyers Taylor.

Monoboby kobiet - Znowu mamy niemieckie podium: Nolte, Schneider, Kalicki.

Monoboby kobiet - Nolte najszybsza! Z czasem 1:00:00 detronizuje Schneider!

Narciarstwo alpejskie - Sobotnie emocje w zjeździe już za nami, a już w niedzielę czeka nas rywalizacja męzczyzn w tej samej konkurencji. Start o godzinie 11:00, a my oczywiście zapraszamy na relację live z tego wydarzenia.

Monoboby kobiet - Humphries miała szansę na pobicie Schneider, ale ostatecznie Amerykanka zajmuje miejsce Jamanki.

Narciarstwo alpejskie - Ostatnią, która wyruszyła na trasę była Nevena Ignjatović. To także jedyna alpejka, która nie dotarła do mety.

Narciarstwo alpejskie - Corinne Suter mistrzynią świata w zjeździe. Szwajcarka okazała się najlepsza na trasie w Cortina d'Ampezzo. Drugie miejsce przypadło Niemce - Kirze Weidle, a podium zamknęła inna ze Szwajcarek - Lara-Gut Behrami.

Monoboby kobiet - Trzy Niemki na podium! Kalicki dołącza do swoich rodaczek i spycha Jamankę na trzecią lokatę. Do Schneider traci 0.17.

Monoboby kobiet - Austriaczka Beierl zalicza kiepską próbę i traci 1.27 do pierwszej Schneider.

Monoboby kobiet - Appiah nie zdołała przejechać bezbłędnie i kończy ślizg na trzeciej lokacie.

Monoboby kobiet - Kanadyjka Appiah najszybsza na starcie - 6.01.

Monoboby kobiet - Jamanka wskakuje na drugą pozycję, tuż za swoją rodaczką Schneider.

Monoboby kobiet - Po dziesięciu zjazdach na prowadzeniu nadal Schneider. Druga jest Szwajcarka Fontanive ze stratą 0.48, a trzecia reprezentantka Wielkiej Brytanii - McNeill.

Narciarstwo alpejskie - Kolejne zawodniczki szusują do mety, ale żadna z nich nie potrafi zbliżyć się do podium.

Monoboby kobiet - Cóż za ślizg! Meyers Taylor była najszybsza na rozbiegu, ale prędkość ta zwróciła się przeciwko niej. Na jednym z zakrętów Amerykanka jechała już bokiem, ale ostatecznie jej pojazdowi udało się wrócić do poziomej pozycji i ukończyć ślizg z czasem 1.03.14.

Monoboby kobiet - Meyers Taylor najszybsza na rozbiegu - 6.03.

Narciarstwo alpejskie - Powoli możemy mówić o Corinne Suter jako o mistrzyni świata w zjeździe. Bardzo prawdopodobne jest to, że żadna alpejka nie zagrozi już Szwajcarce, podobnie jak i pozostałym zawodniczkom na podium.

Monoboby kobiet - Rumunce Grecu również nie udaje się wyprzedzić Schneider.

Monoboby kobiet - Po pięciu zjazdach Niemka nadal na prowadzeniu. Druga jest Koreanka Kim ze stratą 1.31.

Narciarstwo alpejskie - Słowenka traci do Corinne Suter ponad sekundę i zajmuje odległą dwunastą pozycję.

Narciarstwo alpejskie - Za chwilę swój przejazd rozpocznie obrończyni tytułu sprzed dwóch lat - Ilka Stuhec.

Monoboby kobiet - Pierwszy ślizg za nami. Schneider z czasem 1:00:07.

Monoboby kobiet - W rywalizacji wystartują 23 zawodniczki, w tym Sylwia Smolarek.

Narciarstwo alpejskie - Szwajcarka po swoim przejeździe jest na trzecim miejscu ze stratą +0.37 do swojej rodaczki. Dla wielu taki wynik Gut-Behrami może być małą niespodzianką.

Narciarstwo alpejskie - Czas na główną faworytkę - Lara Gut-Behrami na starcie.

Narciarstwo alpejskie - Kira Weidle dojeżdża do mety ze stratą +0.20 do liderki i teraz to ona zajmuje drugie miejsce w zjeździe.

Monoboby kobiet - Już za pięć minut rozpoczynamy rywalizację w Altenbergu!

Narciarstwo alpejskie - Po występach dziesięciu zawodniczek pierwsza trójka wygląda następująco: 1. Corinne Suter 1:34.27, 2. Ester Ledecka +0.44, 3. Michelle Gisin +0.50.

Narciarstwo alpejskie - Czeszka wskakuje na pozycję wiceliderki, tracąc +0.44 do prowadzącej Suter.

Narciarstwo alpejskie - Michelle Gisin spycha Breezy Johnson na drugie miejsce w klasyfikacji. Dwie Szwajcarki na czele zjazdu. Teraz czas na Ester Ledecką z Czech.

Narciarstwo alpejskie - Corrine Suter z fantastycznym przejazdem. Czas 1:34.27 powinien zagwarantować jej medal.

Narciarstwo alpejskie - Breezy Johnson mimo błędu w pierwszej części trasy zdołała wyprzedzić Laurę Pirovano. Amerykanka pokonała trasę o -0.27 sekundy szybciej od Włoszki i teraz to ona jest liderką zjazdu.

Narciarstwo alpejskie - Mamy zmianę na pozycji lidera. Pirovano uzyskuje czas 1:35.44 i zmienia swoją rodaczkę na pierwszym miejscu.

Narciarstwo alpejskie - Szwajcarka kończy zjazd ze stratą +0.19 sekundy do liderki. Teraz na starcie stanie kolejna Włoszka - Laura Pirovano.

Narciarstwo alpejskie - Włoszka melduje się na mecie z czasem 1:35.81. Teraz kolej na Jasmine Suter ze Szwajcarii.

Narciarstwo alpejskie - Już za moment rozpocznie się zjazd kobiet na mistrzostwach świata we włoskim kurorcie Cortina d'Ampezzo. Główna faworytka do złotego medalu - Sofia Goggia - jak dobrze wiemy, nie wystąpi ze względu na kontuzję. O triumf powinny zawalczyć Szwajcarki. Corinne Suter i Lara Gut-Behrami, która to wygrała w supergigancie. Groźne powinny być także bardzo dobrze spisująca się w zjeździe w tym sezonie Breezy Johnson, a także Ester Ledecka. Z numerem pierwszym wystartuje reprezentantka gospodarzy - Francesca Marsaglia.

Skeleton - Ostatnia konkurencja dla skeletonistów podczas tegorocznych mistrzostw została zakończona. Ze złotem kończą je Tina Hermann oraz Chistopher Grotheer. Srebrny medal zobyli Jacqueline Leolling i Aleksander Gassner, a ostatnie miejsce na podium zajęła para Nikitina/Tretiakow. Na tor w Altenbergu wracamy o 11:30, gdzie rywalizować będą kobiety w monobobach, a chwilę wcześniej, bo o 11 narciarki alpejskie wezmą udział w zjeździe.

Skeleton - Rywalizację drużyn mieszanych zakończyli Jacqueline Loelling oraz Aleksaner Gassner, którzy zdobyli srebrny medal!

Skeleton - Pierwsza z nich Tina Hermann/Christopher Grotheer wyprzedza Rosjan! Jedno jest pewne złoto dla Niemiec!

Skeleton - Austriacka dwójka Flock/Auer melduję się na czwartej lokacie ze stratą 1.42 sekundy. To oznacza, że Nikitina i Trietakow mają już medal. Pozostały dwie pary niemieckie.

Skeleton - Elena Nikitina oraz Aleksander Treriakow teraz są na czele rywalizacji wyprzedzając Brytyjczyków o 0.42 sekundy.

Skeleton - Swoje ślizgi zakończyły dwie załogi z Wielkiej Brytanii. Lepiej zaprezentowała druga z nich Laura Deas i Matt Weston, która objęła prowadzenie.

Skeleton W międzyczasie pierwsza włoska para Valentina Margalio i Ameeo Bagnis zameldowała się na drugim miejscu.

Skeleton Drugiej kanadyjskiej dwójki Channel/ Lynch niestety nie zobaczyliśmy na starcie.

Skeleton - Jako kolejni wystartowali Alina Tararychenkova oraz Ewgienij Rukosev, którzy uzyskali czas o ponad dwie sekundy lepszy i wyszli na czoło rywalizacji.

Skeleton - Kanadyjczycy dojechali o mety z sumarycznym czasem 1:58.58 i oczywiście objęli prowadzenie

Skeleton - Na starcie zobaczymy dwanaście załóg z siedmiu państw, a jako pierwsi pokażą nam się Elisabeth Maier oraz Kyle Murray z Kanady.

Skeleton - Dzisiejszą relację zaczynamy od wizyty na torze w Altenbergu, gdzie za 10 minut zostanie rozegrana ostatnia konkurencja w skeletonie na tegorocznych mistrzostwach, a dokładnie będzie to rywalizacja drużyn mieszanych.

Startujemy przed 9:00. Zapraszamy!

Bartosz Szafran

Od wielu wielu lat związany ze sportem czynnie jako biegający, zawodowo jako sędzia i medyk oraz hobbystycznie jako piszący wcześniej na ig24, teraz tu. Ponadto wielbiciel dobrych książek, który spróbuje sił w pisaniu o czytaniu.