Monoboby kobiet - MŚ: Schneider minimalnie lepsza od Humphries
Viesturs Lacis

• Data publikacji: 13.02.2021, 14:30

Konkurencja monobobów kobiet zadebiutowała na Mistrzostwach Świata! Po dwóch ślizgach w Altenbergu najszybsza okazała się Stephanie Schneider. Tuż za nią, ze stratą 0.04, uplasowała się Amerykanka Kaillie Humphries, a podium uzupełniła druga Niemka, Laura Nolte. Sylwia Smolarek zakończyła rywalizację przedostatnia.

Zgodnie z przewidywaniami w zawodach dominowały Niemki. Po pierwszym ślizgu zajmowały wszystkie stopnie podium i piątą lokatę. Tor najszybciej w całych zawodach pokonała wtedy Nolte z czasem równym jednej minucie. Tuż za nią uplasowała się Schneider i Kim Kalicki. Niemiecką kadrę rozdzieliła Humphries, za którą znalazła się Mariama Jamanka. Druga obiecująca Amerykanka w stawce, Elana Meyers Taylor, zaliczyła nieudany zjazd, podczas którego jej pojazd przez chwilę jechał bokiem. Udało jej się jednak ukończyć próbę na przedostatnim miejscu. Pozycję przed nią zajęła Sylwia Smolarek.

W drugim zjeździe Polka poradziła sobie gorzej. Spadła na 22 miejsce, tuż przed ostatnią w tabeli, debiutującą Ukrainką - Lidią Hunko. Meyers Taylor natomiast wyrównała rekord prędkości startowej należący do Cynthii Appiah (6.00) i wskoczyła na 19 pozycję. Kanadyjka prędkość tę wykorzystała jednak lepiej i zakończyła zmagania na szóstym miejscu. W czołowej niemiecko-amerykańskiej piątce doszło do niewielkich roszad.

Kalicki zaliczyła gorszy zjazd i skończyła rywalizację jako piąta ze stratą 0.56. Szybsza o 0.07 okazała się Jamanka, która awansowała na czwartą lokatę. Trzecia pozycja przypadła Nolte, a druga Humphries. Na najwyższym stopniu podium dzień skończyła Schneider z sumarycznym czasem 2:00:52. Rywalizacja monobobów kobiet będzie kontynuowana jutro o godzinie 9:00.