Ligue 1: Lyon przegrywa i spada w tabeli

• Dodał: Kamil Czuj
  • Data publikacji: 13.02.2021, 23:33

Jedno z ciekawszych spotkań 25. kolejki francuskiej Ligue 1 pomiędzy Olympique Lyon a Montpellier HSC zakończyło się zaskakującym zwycięstwem gości. Po bramkach Savaniera i Wahiego triumfowali oni 2:1.

Oba zespoły spisują się w tym sezonie diametralnie różnie. Lyon przed tą kolejką był wiceliderem z 54 punktami na koncie. Montpellier z kolei po świetnym początku sezonu zdecydowanie obniżyło loty i w dziesięciu ostatnich meczach zwyciężyło zaledwie raz, znajdując się obecnie na 11 lokacie. W pierwszym meczu tych drużyn zwyciężyła ekipa „La Paillade”. We wrześniu na Stade de la Masson padł wynik 2:1. W spotkaniu rewanżowym zdecydowanym faworytem byli jednak „Olimpijczycy”.

Obaj trenerzy mieli dostępnych w tym meczu praktycznie wszystkich zawodników ze swoich kadr.

Początek meczu był bardzo wyrównany. W 7. minucie gry nieźle uderzył Lucas Paqueta, zaś dziesięć minut później Florent Mollet trafił w poprzeczkę bramki Lyonu. W 20. minucie zobaczyliśmy pierwszą bramkę tego wieczora. Po wspaniałym dośrodkowaniu Andy’ego Delorta gola potężnym strzałem głową zdobył Teji Savanier. Po tej sytuacji inicjatywę na chwilę przejęli goście i próbowali zdobyć drugą bramkę. Kolejne trafienie było jednak autorstwem gospodarzy. W doliczonym czasie gry wyrównującą bramkę zdobył Lucas Paqueta, który po strzale Houssema Aouara dobił futbolówkę do siatki.

W drugiej połowie nie działo się nic zbytnio ciekawego. Pierwsza groźna sytuacja w drugich 45 minutach miała miejsce dopiero w 65. minucie i od razu zakończyła się bramką. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego gola zdobył wychowanek Montpellier – Elye Wahi. Od tego momentu Lyon zaczął bardzo mocno dominować i stworzył sobie kilka naprawdę dobrych okazji. Groźnie strzelali m.in.: Islam Slimani, Karl Ekambi, Memphis Depay, czy Leo Dubois. Wynik jednak nie uległ zmianie i to goście zwyciężyli 2:1.

Wynik ten spowodował, że Olympiqe Lyon spadł w tabeli na trzecią pozycję i może niebezpiecznie zmniejszyć dystans nad goniącym ich AS Monaco. Wygrana Montpellier może być z kolei znakiem, że podopieczni Michela Der Zakariana w końcu wrócili na dobre tory i znowu zaczną regularnie punktować.

Olympique Lyon – Montpellier HSC 1:2 (1:1)

Bramki: 45+1’ Paqueta – 20’ Savanier, 65’ Wahi

Lyon: Lopes – Cornet (62’ De Sciglio), Diomande, Marcelo (26’ Benlamri), Dubois – Aouar (72’ Slimani), Mendes, Paqueta (72’ Cherki) – Ekambi, Depay, Kadewere (62’ Bruno)

Montpellier: Omlin – Ristić (68’ Cozza), Congre, Hilton, Sambia – Ferri – Laborde (80’ Skuletić), Savanier, Mollet (75’ Le Tallec), Mavididi (81’ Mendes) – Delort (46’ Wahi)

Żółte kartki: 49’ Ristić

Sędzia: Antony Gautier