Monoboby - MŚ: Kaillie Humphries ze złotym medalem!

• Dodał: Kacper Tyczewski
  • Data publikacji: 14.02.2021, 11:30

Na torze w niemieckim Altenbergu Kailie Humphries została pierwszą mistrzynią świata w rywalizacji monobobów. Srebrny medal przypadł Stephanie Schneider, a na trzecim stopniu podium znalazła się Laura Nolte. Jedyna Polka w stawce Sylwia Smolarek zajęła 22. miejsce.

Po pierwszym dniu rywalizacji prowadziła Stephanie Schneider. Na drugim miejscu ze stratą wynoszącą tylko 0.04 sekundy plasowała się Kaillie Humphries, a po słabszym drugim ślizgu podium uzupełniała Laura Nolte. Sytuacja wśród zawodniczek walczących o medale uległa zmianie po trzecim przejeździe. Humphries z czasem 59.59 sekundy pobiła rekord toru w Altenbergu i objęła prowadzenie. Tylko o 0.02 sekundy gorzej pojechała Nolte i awansowała na drugą pozycję. Z kolei liderująca Schneider nie dała rady odeprzeć ich ataków i po trzecim ślizgu plasowała się na najniższym stopniu podium. Upadki na trasie zaliczyły Anastasija Makarova oraz Breeana Walker. Na szczęście nic im się nie stało.

W czwartym ślizgu Humphries udowodniła, że jest najlepsza i znów pobiła rekord toru, gwarantując sobie złoty medal. Za to na drugie miejsce awansowała bardzo dobrze dysponowana Schneider. Po gorszym finałowym ślizgu Laura Nolte spadła na trzecią lokatę. Ze stratą 0.44 sekundy do podium czwarte miejsce zajęła Mariama Jamanka. Na wyróżnienie zasługuję występ Kanadyjki Cynthii Appiach, która dwukrotnie pobiła rekord startu na torze w Altenbergu.