Skoki narciarskie - PK: Markus Schiffner zwycięża w Klingenthal
Ailura, CC BY-SA 3.0 AT, Wikimedia Commons

• Dodał: Kinga Marchela
  • Data publikacji: 14.02.2021, 11:25

W niedzielnym konkursie Pucharu Kontynentalnego, ze znaczącą przewagą nad rywalami, zwyciężył Markus Schiffner. Wraz z nim na podium stanęli Cene Prevc i Manuel Fettner.

Na starcie niedzielnego konkursu pojawiło się 46 zawodników. Na półmetku, po skoku na odległość 141,5 metra, pewnie prowadził Markus Schiffner. Austriak miał ponad jedenastopunktową przewagę nad drugim Matiasem Braathenem (136,5 m). Podium, po skoku na 139. metr, zamykał Cene Prevc. Realną szansę na miejsce na podium mieli czwarty Manuel Fettner (135 m) i piąty Junshiro Kobayashi (134,5 m).

W finałowej serii Schiffner, lądując na odległości 137,5 metra przy wietrze w plecy, powiększył swoją przewagę nad pozostałymi zawodnikami. Austriak zwyciężył z ponad czternastopunktową przewagą nad drugim Cene Prevcem (137,5 m). Matias Braathen, po słabszym skoku (128,5 m), uplasował się na miejscu piątym. Tym samym na najniższym stopniu podium, po skoku na odległość 136 m, stanął Manuel Fettner. Tuż za podium znalazł się Maximilian Steiner (133 m). Z pewnością należy wspomnieć o dobrych skokach Gregora Schlierenzauera, który od pewnego czasu boryka się ze słabszą formą. Austriak, po skokach na odległości 131,5 m i 129 m, zakończył rywalizację na miejscu jedenastym.