PGNiG Superliga Kobiet: zwycięstwo i awans w tabeli Startu Elbląg
Marcin Gadomski / EKS Start Elblag

• Data publikacji: 14.02.2021, 14:44

W tym tygodniu rozegrano trzy mecze 15. kolejki PGNiG Superligi Kobiet. Start Elbląg wygrał z Młynami Stoisław Koszalin i awansował na 6. miejsce w tabeli.

W poprzednim meczu szczypiornistki Startu Elbląg wygrał z Eurobudem JKS Jarosław. W ramach 15. kolejki Start zmierzył się z wyżej notowanymi Młynami Stoisław Koszalin. Niespodziewanie przez całe spotkanie lepszy był zespół z Elbląga. Start do przerwy prowadził 13:7, a w drugiej połowie kontrolował wynik. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 25:19 dla ekipy z Elbląga, która zajmuje 6. miejsce w tabeli. Bohaterką Startu została bramkarka Magdalini Kepesidou.

Za Startem w tabeli plasuje się Eurobud JKS Jarosław. Zespół z Podkarpacia, głównie po słabej drugiej połowie, przegrał 22:33 z MKS-em Perłą Lublin. Aż dziewięć trafień dla lubelskiej drużyny zdobyła Marta Gęga. MKS Perła zajmuje 3. pozycję w tabeli. Jego strata do drugiego KPR-u Gminy Kobierzyce nadal wynosi cztery punkty, bo ekipa ta pewnie wygrała z ostatnim w tabeli Ruchem Chorzów. W ostatnim meczu tej kolejki lider MKS Zagłębie Lubin zagra na wyjeździe z Piotrcovią Piotrków Trybunalski.