Ligue 1: Lorient przerywa zwycięską passę Monaco.

• Data publikacji: 14.02.2021, 15:30

W pierwszym niedzielnym spotkaniu Ligue 1 AS Monaco zremisowało z Lorient 2:2. Tym samym zespół z Księstwa zakończył serię ośmiu zwycięstw z rzędu. Beniaminek natomiast po raz kolejny zaskoczył znacznie bardziej cenionego rywala. Niewiele brakło im do zwycięstwa.

Zdecydowanym faworytem spotkania byli podopieczni Nico Kovaca. Jego piłkarze wygrali osiem spotkań z rzędu i włączyli się do walki o miejsca, dające w przyszłym sezonie prawo startu w Lidze Mistrzów. Z kolei piłkarze Lorient od pięciu spotkań pozostają niepokonani, wygrywając w tym czasie sensacyjnie z PSG 3:2.

Spotkanie lepiej zaczęli goście. W 9. minucie Benjamin Lecomte sfaulował w polu karnym Wissę, a jedenastkę wykorzystał Teremas Boffi. W 26. minucie strzał z główki Kevina Vollanda obronił Matthieu Dreyer. Kolejną dobrą interwencją bramkarz Lorient popisał się w 36. minucie, broniąc strzał z rzutu wolnego Ben Yeddera.

Drugą połowę golem z rzutu karnego zaczęli piłkarze Monaco. Pewnym strzałem z jedenastu metrów popisał się Wissam Ben Yedder. Riposta gości nastąpiła w 62. minucie. Błąd defensywy gospodarzy wykorzystał Teremas Moffi i w sytuacji sam na sam umieścił piłkę w siatce. Chwilę później Moffi próbował pokonać bramkarza z połowy boiska, ale strzelił za lekko i Lecomte nie miał problemów z wyłapaniem piłki. Piłkarze Monaco nie mieli większego pomysłu na grę w tym spotkaniu i z ich dośrodkowaniami pewnie radzili sobie defensorzy Lorient. Gdy wydawało się, że goście ze spokojem dowiozą zwycięstwo do końca, to piłkarze AS Monaco zdołali wyrównać. W 93. minucie w zamieszaniu w polu karnym najwięcej zimnej krwi okazał Wissam Ben Yedder i z najbliższej odległości zdobył bramkę.

Monaco - Lorient 2:2 (0:1)

Bramki: Ben Yedder 48(k.), 90+3 - Moffi 7(k.), 62

Monaco: Lecomte - Sidibe (67 Toure), Maripan, Badiashile, Oliveira Silva - Diatta (46 Jovetić), Fofana, Tchouameni (58 Fabregas), Diop (67 Aguilar) - Ben Yedder, Volland

Lorient: Dreyer - Mendes (84 Hamel), Gravillon, Laporte, Morel, Hergault - Le Fee (78 Delaplace), Monconduit (71 Chalobah), Abergel (71 Lemoine), Wissa (78 Boisgard) - Moffi

Żółte kartki: Diop, Tchouameni, Lecomte - Mendes, Dreyer, Chalobah

Sędziował: Benoit Millot