Premier League: wyjazdowa wygrana Wolverhampton
IMP1 / Flickr

• Dodał: Dawid Tymosz
  • Data publikacji: 14.02.2021, 15:35

Wolverhampton pokonało na St. Mary's Stadium Southampton i tym samym wygrało pierwszy ligowy wyjazdowy mecz w tym roku. Po raz kolejny w tym sezonie drużyna gospodarzy strzeliła bramkę jako pierwsza, a nie była w stanie dowieźć korzystnego rezultatu. Pełne spotkanie rozegrał Jan Bednarek.

Niedzielny mecz był ważny dla obu zespołów. Zarówno Southampton, jak i Wolverhampton ostatnio zawodzili i bardzo potrzebowali punktów, by nie stracić dystansu do miejsc dających grę w europejskich pucharach. W tygodniu w pucharze oba zespoły zmierzyły się ze sobą na stadionie Wilków. Wtedy lepsi byli podopieczni Rona Hasenhuttla. Od początku spotkania na St. Mary's Stadium to gospodarze nadawali ton temu pojedynkowi. Szanse mieli po uderzeniach Takumi Minamino i Nathana Redmonda, lecz w bramce dobrze spisywał się Rui Patricio. Piłkarze Świętych dopięli swego po indywidualnym rajdzie Stuarta Armstronga, który idealnie wrzucił piłkę na nogę znajdującego się w polu karnym Dannego Ingsa. Po pierwszej połowie było 1:0 dla Southamptonu.

Na drugą część gry goście wyszli bardziej zdeterminowani. Taka postawa szybko przyniosła korzyści w postaci rzutu karnego po zagraniu ręką Ryana Bertranda. Jedenastkę pewnie wykorzystał Ruben Neves. Wilki przejęły kontrolę nad meczem i przewagę na boisku udokumentowali drugim golem. W 66. minucie kapitalnie przedarł się Pedro Neto i umieścił piłkę obok Alexa McCarthy'ego. Gospodarze byli blisko wyrównania na dziesięć minut przed końcem spotkania. Strzał z dystansu oddał James Ward-Prowse, ale zarówno jego uderzenie, jak i dobitkę Che Adamsa, wybronił Rui Patricio. Pojedynek zakończył się wynikiem 1:2 i goście wyprzedzili Southampton w ligowej tabeli.

Southampton - Wolverhamton 1:2 (1:0)

Bramki: 25' Ings - 53' Neves, 66' Neto

Southampton: McCarthy - Walkers-Peters (72' Salisu), Bednarek, Vestergaard, Bertrand - Armstrong (69' Adams), Ward-Prowse, Romeu, Minamino (62' Djenepo) - Redmond, Ings

Wolverhampton: Patricio - Dendoncker, Coady, Saiss - Semedo, Neves, Moutinho, Jonny (69' Marcal) - Traore, Willian Jose (89' Silva), Neto (90+4' Kilman)

Żółte kartki: 17' Romeu, 61' Bednarek - 54' Saiss, 90' Neto

Sędzia: Graham Scott