La Liga: Real Sociedad lepszy od Getafe
Giovanni Batista Rodriguez / Wikimedia Commons

• Data publikacji: 14.02.2021, 15:58

W niedzielę, 14 lutego, Getafe na własnym obiekcie podejmowało Real Sociedad. Lepsza okazała się drużyna gości, która wygrała 0:1. Jedyną bramkę dla zespołu z San Sebastian strzelił Alexander Isak.

Niedzielny pojedynek nie przyniósł zbyt wielu emocji. W pierwszej połowie na boisku działo się bardzo niewiele. Jedyną ciekawą akcję mieliśmy w 30. minucie. Mikel Oyarzabal (Sociedad) otrzymał podanie i strzelił z okolicy jedenastego metra, jednak piłka odbiła się jedynie od poprzeczki i trafiła do Alexandra Isaka (Sociedad). Szwedowi pozostało tylko wbić futbolówkę do pustej bramki, co też uczynił.

Po przerwie obraz gry nie zmieniał się i wciąż akcji bramkowych mieliśmy jak na lekarstwo. Dopiero w 67. minucie zobaczyliśmy kolejną groźną sytuację. Jaime Mata (Getafe) wyskoczył do dośrodkowania i oddał ładny strzał na bramkę, który przeleciał jednak tuż obok prawego słupka. Na kolejną okazję przyszło nam czekać do ostatniej akcji meczu. W piątek minucie doliczonego czasu gry Portu (Sociedad) miał okazję trafić do siatki z bliskiej odległości, jednak jego strzał fantastycznie obronił David Soria (Getafe). Po tej sytuacji arbiter zakończył spotkanie.

Getafe - Real Sociedad 0:1 (0:1)
Bramki: 30' Isak
Getafe: Soria - Miramontes (73' Unal), Cabaco, Chakla, Suarez (58' Kubo) - Cucurella, Arambarri, Maksikovic (59' Alena), Nyom - Cucho (74' Portillo), Mata (78' Angel)
Real: Remiro - Monreal, Zubeldia, Elustondo, Zaldua - Merino, Illarramendi (88' Guevara), Silva (87' Le Normand) - Oyarzabal (79' Muguruza), Isak, Januzaj (74' Portu)
Żółte kartki: 43' Chakla, 71' Cucho, 77' Portillo - 89' Portu, 90+1' Fernandez, 90+3' Muguruza

Czerwona kartka: 90+2' Jimenez (poza boiskiem)
Sędzia: Pablo Gonzalez Fuertes