Serie A: gol w końcówce zapewnił Atalancie zwycięstwo na Sardynii

• Dodał: Przemysław Flis
  • Data publikacji: 14.02.2021, 17:26

W 22. kolejce Serie A piłkarze Cagliari Calcio podejmowali Atalantę BC. Ekipa z Bergamo zwyciężyła to spotkanie 1:0 po golu Luisa Muriela, który w dosyć prosty sposób przedryblował Sebastiana Walukiewicza, zapewniając swojej drużynie jedenasty komplet punktów w obecnym sezonie. Stoper reprezentacji Polski, który nie popisał się przy straconej bramce, został zmieniony w 90. minucie i otrzymał w tym meczu żółtą kartkę.

Zespół z Bergamo, który kilka dni temu zapewnił sobie awans do finału Coppa Italia, pokonując w półfinałowym dwumeczu Napoli, przyjechał na Sardynię żądny zdobycia trzech oczek. W pierwszym kwadransie tej konfrontacji żadna z drużyn nie potrafiła stworzyć realnego zagrożenia pod bramką rywali. W 16. minucie z lewej strony groźnie dośrodkował Mario Pasalić, lecz żaden z jego kolegów nie doszedł do futbolówki. Chwilę później dobrą okazję miał Robin Gosens. Po zespołowej akcji Niemiec chciał pokonać bramkarza Cagliari uderzeniem zewnętrzną częścią stopy, ale fatalnie skiksował. W 25. minucie blisko zdobycia premierowej bramki był Duvan Zapata, jednak piłka po strzale głową Kolumbijczyka przeszła nad poprzeczką. Reprezentanci Sardynii jeszcze przed przerwą stworzyli sobie niezłą sytuację. W 38. minucie Radja Nainggolan wrzucił piłkę w kierunku bliższego słupka, ale Joao Pedro był nieco spóźniony i nie udało mu się zakończyć tej akcji strzałem. Po pierwszej połowie na tablicy wyników widniał rezultat bezbramkowy.

Na początku drugiej części to gospodarze dosyć niespodziewanie przejęli inicjatywę. W 48. minucie Joao Pedro otrzymał dobre prostopadłe podanie i oddał strzał w kierunku bramki strzeżonej przez Marco Sportiello, jednak w ostatniej chwili tę próbę zatrzymał jeden z defensorów drużyny z Bergamo. Kilkadziesiąt sekund później przed szansą na otworzenie wyniku stanął Charalampos Lykogiannis, lecz strzał Greka odbił golkiper Atalanty. W 54. minucie po mocnym uderzeniu z rzutu wolnego Josipa Ilicicia pewną interwencją popisał się Alessio Cragno. Podopieczni Gian Piero Gasperiniego mocno dążyli do zdobycia gola. W 78. minucie po dograniu Joakima Maehle piłka trafiła do Robina Gosensa, który z kilku metrów trafił w obrońcę rywali. Chwilę później Duvan Zapata uderzył w poprzeczkę. Intensywne ataki przyjezdnych przyniosły efekt w samej końcówce. W 90. minucie decydujący cios wyprowadził wprowadzony na boisko po przerwie Luis Muriel. Kolumbijczyk minął prostym zwodem Sebastiana Walukiewicza i precyzyjnym uderzeniem pokonał bramkarza przeciwników. W doliczonym czasie gry doszło do niemałej kontrowersji. Arbiter Marco Piccinini podyktował rzut karny dla Cagliari po faulu Martena De Roona na Daniele Ruganim. Natomiast dzięki skorzystaniu z systemu VAR sędzia anulował swoją decyzję, a spotkanie zakończyło się zwycięstwem gości 1:0. Dla ekipy z Bergamo to było jedenaste ligowe zwycięstwo w sezonie 2020/2021.

W następnej kolejce Cagliari Calcio zagra u siebie z Torino (19 lutego, 20:45). Natomiast piłkarze Atalanty BC podejmą Napoli (21 lutego, 18:00).

Cagliari Calcio - Atalanta BC 0:1 (0:0)

Bramka: 90' Muriel

Cagliari Calcio: Cragno - Walukiewicz (90' Cerri), Godin, Rugani - Zappa, Marin (86' Deiola), Nandez, Lykogiannis - Nainggolan (79' Duncan), Joao Pedro - Simeone (79' Pavoletti).

Atalanta BC: Sportiello - Djimsti, Palomino, Romero - Sutalo (62' Maehle), Freuler, Pasalić (46' Miranchuk), Pessina (46' De Roon), Gosens - Ilicić (69' Muriel), Zapata (85' Malinovsky).

Żółte kartki: Walukiewicz, Rugani, Lykogiannis - Romero, Ilicić, De Roon

Sędzia: Marco Piccinini