Serie A: nowy lider we Włoszech po fenomenalnym meczu w hicie kolejki!

• Dodał: Kacper Lewandowski
  • Data publikacji: 14.02.2021, 22:47

W hicie 22. kolejki na Stadio Giuseppe Meazza zmierzył się Inter Mediolan z Lazio Rzym. Przed pierwszym gwizdkiem gospodarze zajmowali drugą, a goście siódmą lokatę w tabeli. Po bardzo efektownym spotkaniu Nerazzurri wygrali 3:1. Dzięki temu zwycięstwu wyprzedzili AC Milan i objęli prowadzenie w Serie A.

Po niespodziewanej porażce lokalnego rywala, AC Milanu ze Spezią Calcio gospodarze do meczu przystępowali z szansą na awans na pozycję lidera włoskiej elity. Po drugiej stronie wystąpiło Lazio, które prezentowało w ostatnich tygodniach fenomenalną formę. Biancocelseti chcieli w tym spotkaniu przedłużyć serię zwycięstw z rzędu. Pierwszy gwizdek sędziego Michaela Fabbri'ego rozbrzmiał z niemal pięciominutowym opóźnieniem. Z początku oba zespoły skupione były na wyczuciu swoich rywali. Gra prowadzona była głównie w środku pola, bez podejmowania przesadnego ryzyka. Rzymianie prezentowali bardzo efektywny futbol, a mediolańczycy nastawieni byli na grę z kontry. W 20. minucie Lautaro Martinez wbiegł w pole karne Pepe Reiny. Nie zdołał oddać strzału ponieważ wślizgiem zatrzymać próbował go Wesley Hoedt. Holender nie trafił jednak w piłkę, a w nogi argentyńskiego napastnika, czym sprokurował jedenastkę. Na wapnie piłkę ustawił Romelu Lukaku, by po chwili dać swojemu zespołowi prowadzenie. Po zdobyciu bramki mecz się otworzył. Obie drużyny rozgrywały akcje kombinacyjne w ofensywie i stosowały bardzo agresywny pressing w fazie defensywnej. W ostatniej minucie podstawowego czasu gry piłkę w siatce ponownie umieścił Romelu Lukaku. Futbolówka po podaniu Brozovicia odbiła się od Lazzariego i trafiła pod stopę Belga będącego na granicy spalonego. Zdobycie bramki było już tylko dopełnił formalności. Na przerwę podopieczni Antonio Conte schodzili z dwubramkowym prowadzeniem.

Druga połowa rozpoczęła się tak, jakby przerwy w ogóle nie było. Żadna z drużyn nie miała zamiaru koncentrować się na defensywie. Powróciła bardzo wysoka intensywność i gra od bramki do bramki. Po dziesięciu minutach od wznowienia absolutnie karygodnie zachowała się defensywa Lazio. Cała formacja przepuściła piłkę przy bardzo wysokim ustawieniu, zupełnie ignorując biegnącego Lautaro Martineza. Argentyńczyk biegł sam na sam. Zamiast strzelać wycofał piłkę do lepiej ustawionego Hakimiego, którego strzał trafił prosto w nogę wracającego rzymskiego defensora. Po rzucie rożnym Interu goście ruszyli z kontratakiem, który faulem pod własnym polem karnym zakończył Hakimi. Do rzutu wolnego podszedł Sergiej Milinković-Savić. Jego mocny strzał odbił się od pleców Gozalo Escalante, co zupełnie zmyliło Handanovicia i zakończyło się golem kontaktowym. Taki stan na tablicy wyników nie utrzymał się długo. Trzy minuty później fenomenalny kontratak dla Interu przeprowadził Romelu Lukaku. Belg przebiegł ponad pół długości boiska, po czym wbiegł w pole karne koncentrując na sobie całą uwagę defensywy Lazio. Nie oddając strzału wyłożył piłkę biegnącemu drugim skrzydłem Lautaro Martinezowi, który zdobył gola na pustą bramkę. Utrata trzeciej bramki podcięło skrzydła podopiecznym Simone Inzaghiego. Intensywność spotkania wyraźnie spadła, a żadna z drużyn nie była już w stanie zmienić ostatecznego wyniku.

Inter Mediolan po fenomenalnym spotkaniu zdetronizował w tabeli AC Milan i ustawił się w bardzo komfortowej pozycji na nadchodzące w następną niedzielę derby. Lazio prezentowało w teorii ładniejszy futbol. Rzymianie mieli też przewagę w statystykach. Gospodarze zagrali jednak wybitne spotkanie. Punktowali każdą słabość rywali. Lazio było w stanie zachować motywacje po pierwszym i drugim straconym golu. Okoliczności utraty trzeciej bramki zupełnie dobiły Biancocelsetich. Jednak kiedy duet LuLa prezentuje taką formę jak w niedzielę, Antonio Conte może być spokojny o wynik spotkania.

Inter Mediolan – Lazio Rzym 3:1
Bramki:
22', 45' Lukaku, 64' Martinez 61' Escalante