Łyżwiarstwo szybkie - MŚ: ostatnie medale rozdane
Arjan Smit/Wikimedia Commons

• Dodał: Konrad Klusak
  • Data publikacji: 14.02.2021, 20:01

Zakończyły się mistrzostwa świata w łyżwiarstwie szybkim w Heerenveen. Ostatniego dnia mistrzostw świata panczeniści oraz panczenistki ścigali się w biegu na 1500 metrów. Dodatkowo panowie mierzyli się na dystansie 10 000 metrów, a panie 5000 metrów.

BIEG NA 1500 METRÓW KOBIET

Czwarty dzień rywalizacji zainaugurowały kobiety. W biegu na 1500 metrów nalepsza okazała się Norweżka - Ragne Wiklund. Co ciekawe, jak się później okazało, była to jedyna konkurencja, gdzie na podium nie stanęły Holenderki. Drugie miejsce ze stratą 0,42 sek. zajęła Amerykanka Brittany Bowe, a na najniższym stopniu podium zameldowała się Rosjanka - Jewgenija Lalenkova. Mistrzyni świata w biegu na 1500 metrów osiągnęła w dzisiejszych zmaganiach rekord życiowy. W czołówce znalazła się również Natalia Czerwonka, która zawody zakończyła na 6 lokacie. Karolina Bosiek zajęła 15 miejsce.

BIEG NA 1500 METRÓW MĘŻCZYZN

Choć reprezentantkom Niderlandów nie udało się zdobyć żadnego medalu na 1,5 km to wśród panów ujrzeliśmy całkowitą dominację Holendrów, bo na podium zobaczyliśmy wyłącznie reprezentantów tej nacji. Zwyciężył Thomas Krol, a za nim uplasowali się Kjeld Nuis oraz Patrick Roest. W tej konkurencji ujrzeliśmy jednego reprezentanta Polski. Marcin Bachanek, bo o nim mowa, zajął ostatnią 24 lokatę.

BIEG NA 5000 METRÓW KOBIET

Panie zakończyły rywalizację biegiem na 5000 metrów, które zakończyły się zwycięstwem Holenderki Irene Schouten. Reprezentantka Niderlandów osiągnęła "życiówkę". Drugie miejsce zajęła Rosjanka Natalia Woronina, a na najniższym stopniu podium stanęła inna z reprezentantek gospodarzy - Carlijn Achtereekte. W tej konkurencji nie wystąpiła żadna reprezentantka Polski.

BIEG NA 10000 METRÓW MĘŻCZYZN

Na zakończenie mistrzostw świata mogliśmy oglądać przejazd, który został nowym rekordem świata! Takim wynikiem mógł pochwalić się Szwed Nils van der Poel, który uzyskał czas 12:32.952. Drugie miejsce zajął Jorrit Bergsma, a trzecie Alexander Rumjantsew, który osiągnął rekord życiowy. W tej konkurencji również nie wziął udziału żaden reprezentant Polski.