Tenis - ATP Melbourne: porażka Kubota

• Dodał: Dawid Tymosz
  • Data publikacji: 15.02.2021, 10:25

Łukasz Kubot i Wesley Koolhof odpadli w 1/8 finału wielkoszlemowego Australian Open. Polak i Holender ulegli 6:7(2), 4:6 duetowi Matthew Ebden/John Patrick Smith. Zwycięzcy tego spotkania zmierzą się w ćwierćfinale z parą Ivan Dodig/Filip Polasek.

Kubot i Koolhof przystępowali do pojedynku z Ebdenem i Smithem w roli faworytów. Para rozstawiona z czwórką nie przegrała w turnieju dotychczas seta. Polak i Holender mieli na rozkładzie duety Ariel Behar/Gonzalo Escobar, i Thanasi Kokkinakis/Nick Kyrgios. Z kolei Australijczycy, którzy rywalizowali w turnieju dzięki dzikiej karcie, wyeliminowali wcześniej w trzech setach debel Pablo Cuevas/Guido Pella. Łatwiej poradzili sobie w drugiej rundzie z Maxem Purcellem i Lukiem Savillem.

Pierwszy fragment meczu to dobry okres gry polsko-holenderskiej pary. W trzecim gemie dwa break pointy zmarnował Kubot, za każdym razem nieudanie returnując. W kolejnych gemach nie pewnie wygrywali już serwujący i inauguracyjnego seta zwieńczył tie break. W nim szybko na prowadzenie 6:0 wyszli Australijczycy, wygrywając całą partię do dwóch. Z czasem coraz gorzej wyglądała gra Holendra. Najpierw udało mu się wybronić break pointa w trzecim gemie, ale siódmego przegrał już do zera. Sytuacja Kubota i Koolhofa stała siębardzo trudna. Do końca pojedynku serwujący pewnie wygrywali swoje podania, a Smith zwieńczył mecz, wykorzystując drugą piłkę meczową. Z pewnością nie było to dobre spotkanie polsko-holenderskiego duetu. Kubot i Koolhof nie posłali żadnego asa i nie wykorzystali ani jednego break pointa. Na pocieszenie Polak wygrywał w sobotę pierwszą rundę miksta, gdzie rywalizuje u boku z Igą Świątek. We wtorek rywalem polskiej pary będzie Hayley Carter i Sander Gille.

Matthew Ebden/John Patrick Smith (AUS/AUS) [WC] - Wesley Koolhof/Łukasz Kubot (NED/POL) [4] 7:6(2), 6:4