Australian Open: pewne zwycięstwa Nadala i Miedwiediewa
KeatingMedia.com.au

• Dodał: Andrzej Kacprzak
  • Data publikacji: 15.02.2021, 12:15

W meczach kończących 4. rundę wielkoszlemowego Australian Open pewne zwycięstwa odnieśli Rafael Nadal i Danił Miedwiediew. Obaj Panowie pewnie wygrali swoje mecze 3:0. W kolejnej rundzie zagrają również Stefanos Tsitsipas oraz Andriej Rublow.

Jako pierwsi swój mecz rozegrali rozstawiony z numerem czwartym Danił Miedwiediew oraz Mackenzie McDonald. Rosjanin zgodnie z planem zameldował się w 4. rundzie, oddając po drodze rywalom jedynie dwa sety. Wielką niespodzianką było z kolei pojawienie się na tym etapie turnieju Amerykanina. McDonald, który przed rozpoczęciem turnieju zajmował w rankingu odległe 194. miejsce, podobnie jak jego rywal stracił po drodze dwa sety. Olbrzymim faworytem spotkania był więc Miedwiediew. Rosjanin od samego początku spotkania prezentował wysoki poziom. Bardzo szybko wypracował sobie przewagę, bowiem po pierwszym przegranym gemie, wygrał kolejnych pięć. Amerykanin zdołał odrobić jedno przełamanie, jednak było to za mało, a set zakończył się wynikiem 6:4. Mimo przegranego seta wydawało się, że McDonald złapał niezły rytm i będzie w stanie powalczyć z wysoko notowanym rywalem. Niestety do niczego takie nie doszło. W kolejnych setach Rosjanin zdołał przełamać swojego rywala czterokrotnie. Ostatecznie Danił Miedwiediew pewnie pokonał Mackenziego McDonalda 6:4, 6:2, 6:3.

W kolejnej rundzie pewnie zameldował się również Andriej Rublow. Rosjanin mierzył się w 4. rundzie z Casprem Ruudem i spędził na korcie jedynie godzinę i osiemnaście minut. Wszystko za sprawą dolegliwości zdrowotnych Norwega, który po drugim secie musiał z tego powodu poddać mecz. Rosjaninowi należy jednak oddać, że do momentu przerwania meczu prowadził w setach 2:0, wygrywając 6:2, 7:6(3). Mimo nieszczęścia rywala został więc zwycięzcą jak najbardziej sprawiedliwym. Wygrana Rublowa oznacza, że w ćwierćfinale będziemy mieli okazję zobaczyć "rosyjski" mecz, ponieważ Rublow zmierzy się w nim, ze wspomnianym Daniłem Miedwiediewem.

W ćwierćfinale zameldował się również Rafael Nadal. Hiszpan mierzył się z Fabio Fogninim z Włoch. Przed rozpoczęciem spotkania wiele można było sobie obiecywać. Fognini i Nadal stoczyli ze sobą w ubiegłych latach wiele ciekawych walk, jednak trzeba zaznaczyć, że dochodziło do nich przeważnie na kortach ziemnych. Niestety Ci, którzy spodziewali się wielkiego widowiska musieli obejść się smakiem. Hiszpan odniósł pewne zwycięstwo, a rywal był w stanie mu zagrozić jedynie w drugim secie, w którym Fognini prowadził 4:2, jednak od tego momentu cztery gemy z rzędu zdobył Nadal, wygrywając seta 6:4. Ostatecznie w niespełna dwie i pół godziny Rafael Nadal pokonał Fabio Fogniniego 6:3, 6:4, 6:2. Rywalem Hiszpana w ćwierćfinale będzie Stefanos Tsitsipas, który miał zmierzyć się z kolejnym z Włochów - Matteo Berrettinimi. Niestety Włoch w skutek urazu odniesionego w trzeciej rundzie nie był w stanie zagrać meczu. Grek zameldował się więc w kolejnej rundzie bez konieczności wychodzenia na kort.