Liga Europejska EHF: mistrzynie Polski pewnie pokonały drużynę z Kastamonu!
Materiały biura prasowego PGNiG Superligi

• Dodał: Przemysław Flis
  • Data publikacji: 15.02.2021, 21:45

Drugie zwycięstwo w fazie grupowej Ligi Europejskiej EHF odniosły szczypiornistki MKS-u Perła Lublin. W 5. kolejce europejskich rozgrywek podopieczne Kima Rasmussena wygrały w hali Globus z tureckim Kastamonu Belediyesi GSK 35:26. Dzięki temu triumfowi lublinianki wciąż mają szanse na awans do ćwierćfinału Ligi Europejskiej EHF.

Mistrzynie Polski bardzo dobrze rozpoczęły poniedziałkowe spotkanie. Już w 5. minucie reprezentantki Lubelszczyzny prowadziły 4:1. W kolejnych akcjach ekipa prowadzona przez Kima Rasmussena kontynuowała dobrą grę. Wysoka skuteczność gospodyń przyczyniła się do tego, że ich przewaga wzrosła do pięciu trafień (8:3). Kilkubramkowa różnica utrzymywała się do ostatniego fragmentu pierwszej części. Od stanu 14:9 lublinianki zanotowały serię dobrych zagrań i na półmetku rywalizacji prowadziły 18:9. Szczególnej urody było siedemnaste trafienie dla MKS-u autorstwa Aleksandry Rosiak. Rozgrywająca wykorzystała podanie z powietrza Magdy Balsam i nie dała szans Merve Durdu.

W drugiej części biało-zielone nie zwalniały tempa. W 38. minucie dzięki celnemu rzutowi Djurdijny Malović na tablicy wyników widniał rezultat 23:12. W 49. minucie po efektownym trafieniu Natalii Nosek gospodynie prowadziły 31:18. W końcówce turecki zespół nieco zmniejszył straty, jednak nawet nie zbliżył się do miejscowych. Ostatecznie lublinianki zwyciężyły 35:26. Po tym triumfie mistrzynie Polski przesunęły się na drugie miejsce w tabeli grupy B. Przed ostatnim meczem sytuacja w tej grupie jest bardzo ciekawa, ponieważ każda z drużyn może uzyskać promocję do kolejnej fazy rozgrywek. Lubelskiej drużynie awans zapewni zwycięstwo w Togliatti z tamtejszą Ładą. Jeśli podopieczne Kima Rasmussena zremisują w Rosji, o losach awansu zadecyduje rezultat meczu pomiędzy Kastamonu Belediyesi GSK i Nantes Atlantique Handball. Z kolei przegrana w ostatnim spotkaniu zakończy rywalizację MKS-u Lublin w Lidze Europejskiej EHF.

W następnym meczu Ligi Europejskiej EHF szczypiornistki MKS-u Perła Lublin zagrają na wyjeździe z HC Ładą Togliatti (21 lutego, 14:00). Natomiast Kastamonu Belediyesi GSK podejmie Nantes Atlantique Handball (21 lutego, 16:00).

MKS Perła Lublin - Kastamonu Belediyesi GSK 35:26 (18:9)

MKS Perła Lublin: Gawlik, Razum, Wdowiak - Gęga 7, Nocuń 6, Anastacio 5, Szarawaga 5, Rosiak 4, Nosek 3, Tatar 2, Malović 2, Balsam 1, Więckowska, Olek, Gadzina, Królikowska.

Kastamonu Belediyesi GSK: Durdu, Pandzić, Islamoglu - Kurtović 7, Aydin 4, Kovarova 4, Ikhneva 4, Turkoglu 2, Zulic 2, Kojic 2, Yilmaz 1, Coskun, Vetkova, Eriksson, Sarikaya, Iskenderoglu.