Australian Open: przegrana polskiej pary w II rundzie miksta
Carine06/Wikimedia Commons

• Data publikacji: 16.02.2021, 09:41

Niestety już na drugiej rundzie turnieju miskta zakończyła się przygoda Igi Świątek oraz Łukasza Kubota. Polska para przegrała z amerykańsko-belgijskim duetem Hayley Carter/Sander Gillie 4:6, 1:6 i był to ostatni występ naszych reprezentantów na tegorocznym Australian Open.

Przed rozpoczęciem meczu nieznacznymi faworytami byli Iga z Łukaszem, choć ich przeciwnicy niespodziewanie pokonali w I rundzie rozstawioną z numerem 1. parę Strycova/Mektic. Dzisiejsze starcie od początku nie szło po myśli naszych tenisistów i już w drugim gemie stracili swoje podanie.  Chwilę później potrafili jednak skoncentrować się, dzięki czemu wykorzystali jednego z dwóch break-pointów szybko odłamując rywali i wyrównując sytuację w meczu. Kolejne gemy padały łupem par serwujących, aż w końcu dotarliśmy do dziesiątego gema przy stanie 5:4 dla przeciwników. Carter oraz Gillie zdobyli pierwsze trzy punkty, a następnie wykorzystali drugą z piłek na przełamanie i wygrali seta 6:4.

Druga odsłona była prawdziwym koszmarem polskiego miksta, który kompletnie nie mógł sobie poradzić. W pierwszych pięciu gemach para Świątek/Kubot wygrała łącznie zaledwie sześć wymian i stało się oczywiste, że nie ma najmniejszych szans na odwrócenie losów spotkania. Co prawda szósty gem padł łupem naszych reprezentantów, jednak chwilę później przeciwnicy zamknęli seta przy własnym podaniu, wygrywając cały mecz 6:4, 6:1.

Hayley Carter/Sander Gillie (USA/BEL) - Iga Świątek/Łukasz Kubot (POL/POL) 6:4, 6:1