Piłka ręczna - Liga Europejska: drugie zwycięstwo Wisły z Metalurgiem

• Data publikacji: 16.02.2021, 20:08

Historia z niedzieli się powtórzyła. Szczypiorniści po raz drugi pewnie wygrali z osłabionym Metalurgiem Skopje. Nafciarze umocnili się na pozycji lidera grupy A Ligi Europejskiej.

Przedwczoraj Orlen Wisła Płock wygrała 38:19 z Metalurgiem Skopje. Spotkanie to rozgrywane było w Orlen Arenie, ale wicemistrzowie Polski formalnie byli gośćmi. Dzisiaj zmierzyli się ponownie z ekipą z Macedonii Północnej na własnym parkiecie, ale już w roli gospodarza. Mocno osłabiony Metalurg musiał radzić sobie w jedenastkę. Xavi Sabate mógł sobie pozwolić na zmiany w składzie. Marcina Wicharego i Michała Daszka zastąpili Szymon Rybicki i Oliwier Kamiński, którzy zaliczyli debiut w Lidze Europejskiej.

Zespół ze Skopje, który w tym sezonie nie odniósł jeszcze zwycięstwa, ponownie nie miał zbyt wiele do powiedzenia. Tym razem jednak Wisła w pierwszych minutach nie odskoczyła tak wyraźnie. Pierwsze trafienie dla Metalurga w trzeciej minucie przy stanie 0:2 zdobył Martin Serafimow, który dobrze zagrał przedwczoraj. Gospodarze szybko zwiększyli różnicę do pięciu trafień, ale po kwadransie prowadzili tylko 8:6. Po krótkim fragmencie słabszej gry Nafciarze ponownie zdobyli większą przewagę. Do przerwy wicemistrzowie Polski prowadzili 16:10 i pewnie zmierzali po kolejne zwycięstwo.

Druga połowa rozpoczęła się od kolejnego gola Lovro Mihicia oraz trzeciej kary dla Mirsada Terzicia, który zakończył udział w spotkaniu. Nie przeszkodziło to gospodarzom w powiększaniu przewagi. W 38. minucie Orlen Wisła prowadziła już 22:12. Ostatnie minuty były okazją do gry dla młodych zawodników oraz przetrenowania zagrywek w sytuacji meczowej. Ostatecznie płocczanie triumfowali 35:20, czyli czterema trafieniami mniej niż w niedzielę. Po osiem bramek dla swoich drużyn zdobyli Lovro Mihić (Wisła) i Martin Serafimow (Metalurg). To już siódme zwycięstwo Wisły w tym sezonie. Polski zespół jest zdecydowanym liderem grupy A. Teraz Nafciarzy czeka dwumecz z wiceliderem, Ademarem Leon.

Orlen Wisła Płock - Metalurg Skopje 35:20 (16:10)