NHL: udany rewanż Avalanche

• Data publikacji: 17.02.2021, 11:04

Colorado Avalanche i Vegas Golden Knights po raz drugi spotkały się w hicie Dywizji Zachodniej. Tym razem lepsze okazały się Lawiny, które wygrały 3:2.

Przedwczoraj Vegas Golden Knights wygrali u siebie 1:0 z Colorado Avalanche. Zespoły te ponownie spotkały się na tym samym lodowisku i goście byli żądni rewanżu. Pokazali to na początku meczu, kiedy gola dla Avalanche zdobył Nathan MacKinnon. W drugiej tercji gospodarze wyrównali, wykorzystując grę w przewadze. Ósmą bramkę w sezonie strzelił Max Pacioretty. Minutę później Colorado odpowiedziało za sprawą Brandona Saada. Rycerze ponownie wyrównali. Najlepiej w zamieszaniu pod bramką rywali odnalazł się Jonathan Marchessault. Losy meczu rozstrzygnęły się w ostatniej minucie. W akcji po wznowieniu w tercji rywali trafienie zanotował Nazem Kadri. Tym samym Colorado Avalanche wygrali 3:2. W tabeli zajmują 3. miejsce cztery punkty za prowadzącymi Golden Knights.

Vegas Golden Knights - Colorado Avalanche 2:3 (0:1, 1:1, 1:1)

Za porażkę sprzed dwóch dni zrewanżowali się także Washington Capitals. Zespół ze stolicy wygrał w klasyku Dywizji Wschodniej w Pittsburghu. Capitals sięgnęli po pierwsze zwycięstwo po czterech porażkach. Ułatwiły im to słaba skuteczność Penguins oraz świetna dyspozycja bramkarza Witka Wanecka, który obronił 26 strzałów. Drużyna z Waszyngtonu prowadziła 3:0 po trafieniach Conora Sheary'ego, Jakuba Wrany i Larsa Ellera. Wynik na 1:3 ustalił Zach Aston-Reese. Capitals w tabeli dywizji zajmują 4. miejsce, a Penguins plasują się tuż za nimi.

Pittsburgh Penguins - Washington Capitals 1:3 (0:0, 0:2, 1:1)