Liga Mistrzów - [ZAPIS RELACJI]
El Ronzo/Flickr/CC BY-ND 2.0

• Dodał: Rafał Judka
  • Data publikacji: 17.02.2021, 18:24

W środę dalszy ciąg emocji związanych ze startem fazy pucharowej Ligi Mistrzów. W kolejnych spotkaniach 1/8 finału zobaczymy FC Porto, które podejmować będzie Juventus oraz Sevillę grającą przeciwko Borussi Dortmund. Oba spotkania rozpoczną się o godzinie 21:00. Serdecznie zapraszamy na naszą relację LIVE!

FC PORTO - JUVENTUS 2:1

SEVILLA - BORUSSIA DORTMUND 2:3

Relacja na żywo

Dziękujemy za śledzenie dzisiejszego LIVE. Zapraszamy na kolejne relacje z Champions League już w przyszłym tygodniu!

FC Porto – Juventus 2:1 - Juventus zaprezentował bardzo przeciętny poziom. W ekipie Starej Damy brakowało zaangażowania i pomysłu na grę. Porto świetnie wykorzystało błędy rywali i zdołało pokonać Bianconerich. To pierwsze w historii zwycięstwo Porto nad Juventusem w europejskich pucharach.

Sevilla - BVB 2:3 - Sevilla rozpoczęła znakomicie to spotkanie. Potem jednak nadziała się na znakomite kontry Borussi i do przerwy przegrywali już 1:3. W drugiej połowie nie zrobili wiele, aby odrobić stratę, ale udało im się jednak zdobyć jedną bramkę a wynik końcowy to 2:3. Borussia jest w dobrej sytuacji przed rewanżem, który odbędzie się w Dortmundzie 9 marca.

FC Porto – Juventus 2:1 - KONIEC! Historyczne zwycięstwo Porto nad Juventusem stało się faktem! Mecz kończy się wynikiem 2-1, co zmusza Starą Damę do odrabiania strat w rewanżu.

Sevilla - BVB 2:3 - Koniec spotkania!

Sevilla - BVB 2:3 - Zamieszanie w końcówce spotkania. Sędzia odgwizduje faul dla BVB, a gracze z Hiszpanii uważają, że należał się im rzut karny.

FC Porto – Juventus 2:1 - Żółtą kartką ukarany Alex Sandro.

FC Porto – Juventus 2:1 - Cztery minuty dolicza hiszpański arbiter.

Sevilla - BVB 2:3 - Sędzia dolicza 3 minuty

FC Porto – Juventus 2:1 - Zmiany w ekipie gospodarzy. W miejsce Oliveiry i Manuela Corony wchodzą Chico Conceicao i Mamadou Ndiaye.

Sevilla - BVB 2:3 - Borussia odpowiada kontratakiem. Całą akcję pociągnął Sancho, a na koniec uderzył z prawej strony. Piłka o centymetry ominęła bramkę gospodarzy

Sevilla - BVB 2:3 - Zmiana w BVB. Meunier zmienia strzelca pierwszej bramki Dahouda

Sevilla - BVB 2:3 - Na boisku zaczynają się nerwy. Żółtą kartkę otrzymał Oscar.

FC Porto – Juventus 2:1 - Żółty kartonik dla Demirala.

Sevilla - BVB 2:3 - Gospodarze wrzucili piłkę z rzutu wolnego z ok. 30. metra. Piłkę w okolicach dalszego słupka uderzył po przekątnej de Jong. Winnym bramki można uznać Emre Cana, ponieważ to on popełnił faul po którym Sevilla dostała rzut wolny oraz to on zgubił krycie Holendra przy bramce

FC Porto – Juventus 2:1 - Gol przebudził Bianconerich. Juventus nabrał wiatru w żagle i bombarduje bramkę Marchesina.

Sevilla - BVB 2:3 - Sevilla z golem kontaktowym! 2:3! Bramkę zdobył de Jong!

FC Porto – Juventus 2:1 - Precyzyjnym strzałem z pierwszej piłki golkipera gospodarzy pokonał Federico Chiesa. Asystę przy bramce zaliczył Rabiot.

FC Porto – Juventus 2:1 - GOL! Juventus łapie kontakt!

FC Porto – Juventus 2:0 - Kolejny żółty kartonik w drużynie Starej Damy. Ukarany Danilo, który nie będzie mógł wystąpić w spotkaniu rewanżowym.

Sevilla - BVB 1:3 - Rzut wolny Borussi z lewej strony boiska. W zamieszaniu w polu karnym przewrotką uderzać próbował Brandt, ale piłka minęła bramkę o parę metrów.

FC Porto – Juventus 2:0 - Strzału głową po rzucie rożnym próbował Grujic, jednak piłka minęła bramkę Szczęsnego.

Sevilla - BVB 1:3 - Pierwsze zmiany w szeregach BVB. Boisko opuścili Guerreiro i Reus a w ich miejsce pojawili się Passlack i Brandt

Sevilla - BVB 1:3 - Sevilla miała znakomitą okazję na zdobycie bramki kontaktowej! Z rzutu wolnego z ok. 20 metrów uderzał rezerwowy Oscar. Piłka odbiła się od słupka, potem od rąk Hitza i niewiele brakowało, żeby wpadła do siatki. Na szczęście dla BVB futbolówka poleciała obok bramki

FC Porto – Juventus 2:0 - Kolejna zmiana w drużynie Biało-Czarnych. Boisko opuścił Dejan Kulusevski, a w jego miejsce pojawił się Aaron Ramsey.

FC Porto – Juventus 2:0 - Kolejny groźny i mocny strzał Oliveiry, Szczęsny broni jednak dość pewnie.

Sevilla - BVB 1:3 - Strzał z ok. 16 metrów z kolei zdołał oddać chwilę później Bellingham, ale znakomicie obronił Bono

Sevilla - BVB 1:3 - Borussia w końcu w ataku. Sancho ładnie rozpoczął akcję dryblingiem na lewej stronie, a potem piłkę na dobieg w pole karne dostał Reus, ale został w ostatniej chwili dogoniony przez obrońcę i nie zdołał oddać strzału.

FC Porto – Juventus 2:0 - Akcja Cristiano Ronaldo dobrze się zapowiadała, jednak Morata był na spalonym.

FC Porto – Juventus 2:0 - Kolejna fatalna próba strzału z daleka. Tym razem wykonawcą był Danilo.

Sevilla - BVB 1:3 - Ostatnie minuty to zdecydowana przewaga w posiadaniu piłki Sevilli. Póki co jednak oprócz wspomnianego wcześniej strzału nie zagrozili oni bramce BVB

FC Porto – Juventus 2:0 - Zejście zdobywcy drugiego gola oznacza delikatne wycofanie gospodarzy i przejście na grę jednym napastnikiem.

FC Porto – Juventus 2:0 - Kolejne roszady w drużynie Porto. W miejsce Maregi wchodzi Marko Grujic.

Sevilla - BVB 1:3 - W końcu dobra sytuacja gospodarzy! Po płaskim dośrodkowaniu z prawej strony doskonale wyłożoną piłkę do strzału miał Munir, ale w ostatnich chwili w oddaniu czystego uderzenia przeszkodził mu wślizg obrońcy.

FC Porto – Juventus 2:0 - Nieudana próba strzału z dystansu Bentancura.

FC Porto – Juventus 2:0 - Zmiana w ekipie przyjezdnej. Boisko opuszcza McKennie, a na murawie pojawia się Alvaro Morata.

Sevilla - BVB 1:3 - Pomimo wprowadzenia dobrze grającego głową de Jonga Sevilla nadal nie stwarza zagrożenia po rzutach rożnych.

FC Porto – Juventus 2:0 - Pierwsza żółta kartka w tym spotkaniu. Do notesu sędziego zostało wpisane nazwisko Matthijsa de Ligta.

FC Porto – Juventus 2:0 - Gra Bianconerich nie zbyt dużej uległa zmianie względem pierwszych 45 minut. W szeregach gości brakuje animuszu.

Sevilla - BVB 1:3 - Potrójna zmiana w Sevilli. Z boiska schodzą: Suso, En Nesyri i Gomez. Na murawie pojawili się: de Jong, Munir i Torres

FC Porto – Juventus 2:0 - Pierwsze zmiana w drugiej połowie. Boisko w drużynie gospodarzy opuścił Otavio, a w jego miejsce na murawie pojawił się Luis Diaz.

Sevilla - BVB 1:3 - Szykują się kolejne zmiany w szeregach gospodarzy. Unai Emery chce rozruszać formację ofensywną swojego zespołu.

Sevilla - BVB 1:3 - Oglądamy dość rwaną grę w ostatnich minutach. BVB nie potrafi długo utrzymać się przy piłce, a Sevilla z kolei ma futbolówkę, lecz brakuje jej kreatywności w środku pola aby ominąć jednym podaniem obrońców Borussi.

FC Porto – Juventus 2:0 - Porto w natarciu! Groźny strzał Sergio Oliveiry zatrzymany przez Szczęsnego.

Sevilla - BVB 1:3 - Sevilla zaczęła agresywnie drugą połowę. Najpierw silne uderzenie z lewej strony boiska zablokowane przez obrońcę, a potem rzut rożny z drugiej strony. Konkretów jednak brak.

FC Porto – Juventus 2:0 - Druga połowa zaczęła się niemal identycznie, jak pierwsza. Kolejne błędy Juventusu. Podopieczni Pirlo wyglądają na kompletnie nieskoncentrowanych.

FC Porto – Juventus 2:0 - Fatalna organizacja gry w obronie ekipy przejezdnej doprowadziła do przechwycenia piłki w polu karnym przez Wilsona Manafę, który zagrał do Moussy Maregi, a ten pokonał Szczęsnego.

FC Porto – Juventus 2:0 - GOL! Kilkadziesiąt sekund po gwizdku sędziego Porto podwyższa prowadzenie!

Sevilla - BVB 1:3 - W drużynie BVB bez zmian. Z kolei w Sevilli nastąpiła jedna zmiana. Schodzi Rakitic, wchodzi Gudelj. Rozpoczynamy 2. połowę!

Sevilla - BVB 1:3 - Haaland po zdobyciu dzisiaj dwóch bramek został właśnie samodzielnym liderem strzelców Champions League. Ma ich teraz na koncie osiem. Z sześcioma trafieniami na drugim miejscu znajdują się Morata, Neymar i Rashford

FC Porto – Juventus 1:0 - Gracze z Turynu muszą zagrać na znacznie większej intensywności w drugiej połowie, jeśli liczą na korzystny wynik na Półwyspie Iberyjskim.

FC Porto – Juventus 1:0 - To był ostatni akcent bardzo przeciętnej pierwszej odsłony gry na Stadio do Dragao. Porto dobrą grą w defensywie zdołało utrzymać jednobramkowe prowadzenie. Juventus był bardzo apatyczny i nie potrafił stworzyć realnego zagrożenia pod bramką gospodarzy.

Sevilla - BVB 1:3 - Koniec 1. połowy na stadionie w Sewilli. Drużyna gospodarzy po dobrym początku przegrywa jednak 1:3 ze znakomicie kontrującą Borussią.

Sevilla - BVB 1:3 - Sędzia doliczył 1 minutę

Sevilla - BVB 1:3 - Strata Gomeza w środku boiska. Reus pociągnął akcje 3 na 2 na korzyść BVB. Na wysokości pola karnego odegrał do Haalanda, który płaskim strzałem pokonał bramkarza gospodarzy.

FC Porto – Juventus 1:0 - Po dośrodkowaniu Bentacura pokonać Augustina Marchesina strzałem głową próbował Demiral, strzał jednak niecelny.

Sevilla - BVB 1:3 - Goście zdobywają kolejną bramkę! Haaland z dubletem!

FC Porto – Juventus 1:0 - Dobrze zorganizowani w defensywie gospodarze odpierają kolejne ataki Bianconerich.

Sevilla - BVB 1:2 - Dobre minuty Sevilli. Gra toczy się praktycznie cały czas na połowie BVB. Gospodarze mają kolejny rzut rożny.

FC Porto – Juventus 1:0 - Świetna próba Adriena Rabiota z przewrotki, jednak sędzia sygnalizuję spalonego.

Sevilla - BVB 1:2 - Bardzo silne uderzenie Gomeza zostało zablokowane przez Hummelsa. Piłka wyleciała w górę i głową próbował zdobyć bramkę Diego Carlos. Jego strzał jednak nie był zbyt mocny i Hitz spokojnie złapał piłkę.

FC Porto – Juventus 1:0 - Uraz Giogrio Chielliniego zmusił Pirlo do zdjęcia Włocha z boiska. Na murawie zameldował się Merih Demiral.

Sevilla - BVB 1:2 - A Borussia nadal gra swoją piłkę. Szybko przenieśli futbolówkę pod bramkę gospodarzy a Haaland bardzo mocno strzela w prawy róg bramkarza. Bono jednak świetnie broni.

FC Porto – Juventus 1:0 - Pierwsze pół godziny spotkania minęły w dość sennym tempie. W grze obu zespołów brakuje pomysłu i dynamiczności.

Sevilla - BVB 1:2 - Gospodarze próbują wrócić do gry. Utrzymują się przy piłce na połowie BVB, ale ich akcja zakończyła się zablokowanym strzałem Escudero

FC Porto – Juventus 1:0 - Dobrze zapowiadająca się akcja graczy Adrei Pirlo zakończona niecelnym podaniem Adriena Rabiota.

Sevilla - BVB 1:2 - Dzieje się na stadionie w Walencji! Indywidualna akcja Haalanda, przed polem karnym zagrał do Sancho, który z pierwszej piłki odegrał Norwegowi za plecy obrońców, a ten na wślizgu pokonał bramkarza.

FC Porto – Juventus 1:0 - Kontra Porto zakończona niepowodzeniem. Gospodarzom brakuje dokładności.

Sevilla - BVB 1:2 - Kolejna bramka dla BVB! Haaland!

Sevilla - BVB 1:1 - Złe rozegranie stałego fragmentu gry przez gości. Sancho próbował ponowić akcję lewą stroną, ale nie dał rady przedryblować dwóch przeciwników.

FC Porto – Juventus 1:0 - Turyńczycy atakują, jednak nie potrafią znaleźć pomysłu na rozmontowanie defensywy portugalskiej ekipy.

Sevilla - BVB 1:1 - Kontra Borussi. Akcja dwójkowa Haalanda i Reusa zakończyła się jednak tylko rzutem rożnym

FC Porto – Juventus 1:0 - Niedokładne wybicie Wojciecha Szczęsnego kończy się rzutem rożnym dla gospodarzy, po którym zagrożenie zostało oddalone spod bramki reprezentanta Polski.

Sevilla - BVB 1:1 - Szybka akcja BVB. Haaland przyjął piłkę po wyrzucie z autu, odparł ataki obrońców i zagrał do Dahouda. Ten spokojnie przyjął piłkę na 20. metrze i pięknym strzałem przy dalszym słupku pokonał bramkarza Sevilli.

Sevilla - BVB 1:1 - Gol dla Borussi! Dahoud!

FC Porto – Juventus 1:0 - Dynamiczną kontrę przeprowadził Rodrigo Bentancur, jednak zakończył ją niedokładnym podaniem do Westona McKenniego.

Sevilla - BVB 1:0 - Zablokowany strzał Sancho z lewej strony. Sevilla jednak nie wyprowadza kontrataku, konstruują akcję spokojnie, ale tracą piłkę na połowie BVB.

FC Porto – Juventus 1:0 - Pierwszy rzut rożny dla gości rozegrany krótko, jednak piłkarze Porto byli dobrze ustawieni w polu karnym i sędzia liniowy podniósł chorągiewkę.

Sevilla - BVB 1:0 - Borussia gra szybko i kombinacyjnie, lecz nie potrafi przedrzeć się przez dobrze ustawioną obronę gospodarzy. Dryblingiem próbował Sancho czy Haaland, ale akcje nie kończą się strzałami

Sevilla - BVB 1:0 - Gospodarze nie cofnęli się po zdobyciu bramki. Starają się utrzymywać przy piłce i rozgrywać szeroko swoje akcje

FC Porto – Juventus 1:0 - Podopieczni Sergio Conceicao grają dość agresywnie i skutecznie przerywają ataki przyjezdnych.

Sevilla - BVB 1:0 - Suso przyjął piłkę tuż przed polem karnym, okiwał Bellinghama i uderzył na bramkę. Piłka odbiła się jednak od Hummelsa i po rykoszecie wpadła do siatki. Wydaje się jednak, że gol zostanie przypisany Hiszpanowi.

Sevilla - BVB 1:0 - GOL DLA SEVILLI! SUSO!

FC Porto – Juventus 1:0 - Po zaskakującym początku spotkania gra się uspokoiła. Juventus utrzymuje się przy futbolówce.

Sevilla - BVB 0:0 - Pierwsze minuty to atak pozycyjny Borussi. Utrzymują się przy piłce na połowie Sevilli

FC Porto – Juventus 1:0 - Gol! Błąd Bentancura wykorzystał Mehdi Taremi. Gospodarze na prowadzeniu juz w 2. minucie!

Sevilla - BVB 0:0 - Drużyny już na boisku i rozpoczynamy spotkanie.

FC Porto – Juventus 0:0 - Sędzia Carlos del Cerro użył gwizdka po raz pierwszy na Stadio do Dragao!

FC Porto - Juventus 0:0 - Znamy wyjściowe jedenastki obu zespołów. FC PORTO: Marchesin – Manafa, Mbemba, Pepe, Sanusi – Corona, Uribe, Oliveira, Otavio – Taremi, Marega JUVENTUS: Szczęsny – Danilo, de Ligt, Chiellini, Sandro – Chiesa, Rabiot, Bentancur, McKennie – Kulusevski, Ronaldo

Sevilla - BVB 0:0 - Znamy już składy. Sevilla: Bono - Navas, Kounde, Diego Carlos, Escudero - Jordan, Fernando, Rakitic - Suso, En Nesyri, Gomez. BVB: Hitz - Morey Bauza, Akanji, Hummels, Guerreiro - Dahoud, Can, Bellingham - Reus, Haaland, Sancho

Relacja LIVE rozpocznie się przed 21:00. Zapraszamy!