Podsumowanie el. LM: wpadka Apoelu i festiwal strzelecki w wykonaniu Łudogorca

• Data publikacji: 12.07.2018, 14:24

We wtorek i środę rozegrane zostały pierwsze mecze pierwszej rundy eliminacji piłkarskiej ligi mistrzów. Wśród rywalizujących ekip był mistrz Polski - Legia Warszawa, która grała z irlandzkim Cork City. Doszło też do kilku niespodzianek, jak np. porażka APOEL-u Nikozja na Litwie.

We wtorek do gry przystąpiła warszawska Legia, która dosyć długo męczyła się w wyjazdowym meczu z Cork City. Dopiero w 79. minucie niezawodny w trudnych chwilach Michał Kucharczyk zdobył jak się potem okazało zwycięskiego gola. Za niespodziankę należy uznać porażkę zeszłorocznego rywala Legii - Sheriffa Tyraspol, który uległ w Gruzji Torpedo Kutaisi (1:2). Innym zaskakującym rezultatem jest remis (1:1) luksemburskiego Dudelange z węgierskim MOL Vidi, w którym grają m.in. Szabolc Huszti, Attila Fiola czy Danko Lazović. Na uwagę zasługuje też wysoka wygrana, aż 5:0, Shkendiji Tetovo (Macedonia) z The New Saints (Walia).

W środowych meczach do największej sensacji doszło w Mariumpolu na Litwie, gdzie miejscowa Suduva pokonała APOEL Nikozja (3:1). Hat-trickiem w dziesięć minut popisał się napastnik rodem z Curacao - Rigino Cicillia. Cypryjczyków stać było tylko na jednego gola, strzelonego w 94. minucie. W spotkaniu potencjalnych rywali Legii w drugiej rundzie kwalifikacji, skromne zwycięstwo nad Zrinjski Mostar (Bośnia i Hercegowina)odnieśli piłkarze Spartaka Trnava (Słowacja). Jedyną bramkę w tym meczu zdobył w 79. minucie Erik Jirka. Na dodatek oba zespoły kończyły mecz w dziesięciu po pokazaniu czerwonych kartek. O wyjazdowym triumfie azerskiego Karabachu Agdam nad Olimpiją Lublana zdecydowali byli piłkarze Lotto Ekstraklasy. Po warszawsko-krakowskiej akcji, gola zdobył Wilde-Donald Guerrier, zaś asystował Jakub Rzeźniczak. Najwyższe zwycięstwo odnieśli natomiast mistrzowie Bułgarii - Łudogorec Razgrad. Rozbili oni północnoirlandzkie Crusaders FC aż 7:0. Swój wymierny udział miał reprezentant Polski Jakub Świerczok, który w siedem minut strzelił trzy bramki, aczkolwiek nic nie zapowiadało takiego pogromu, gdyż po pierwszych 45 minutach było tylko 2:0.