LoL - Ultraliga: Komil&Friends pokonuje AGO Rogue

• Data publikacji: 17.02.2021, 23:20

Drugi dzień piątego tygodnia Ultraligi zapowiadał się na nudny, ponieważ miał określonych jasnych faworytów w każdym starciu. Wszystko dlatego, że zespoły z górnej części tabeli podejmowały te z dolnej. Jednak okazał się bardzo ciekawy, gdyż zobaczyliśmy wielkie sensacje.

AGO Rogue 0-1 Komil&Friends (MVP: svns)

Gankplank/Lillia/Viktor/Vayne/Rell - Urgot/Udyr/Azir/Jhin/Alistar

Początek gry był wyrównany. Pierwszą krew zgarnął svns podczas akcji na dolnej alei, ale przeciwnicy się odpłacili i go wyeliminowali. Za to w międzyczasie na górnej alei również zobaczyliśmy wymianę jeden za jednego. Następnie K&F zgarnęło smoka, ale przewagę w farmie miało AGO Rogue. Sytuacja odwróciło się po akcji, w której Lurox z Pyrką weszli do lasu przeciwnika, by wyeliminować Urgota. Grający nim Grzybek długo wytrzymał i gdy przyszła jego drużyna, to wspólnie wyeliminowali rywali. Później Komil&Friends było w gazie i powoli powiększało swoją przewagę, biorąc kolejnego smoka i pojedyncze zabójstwa. Kluczowa dla całej gry była walka drużynowa w 18 minucie. Zawodnicy K&F przyszli na środkową aleję, postawili Herolda i weszli w przeciwników. To zakończyło się czterema zabójstwami, dwoma wieżami oraz smokiem na ich konto. Dalsza część rozgrywki byla już tylko powiększaniem przewagi i wykańczaniem rywali. Tak o to doszło do największej sensacji w historii Ultraligi.

Gentlemen's Gaming 1-0 K1CK (MVP:Yashiro)

Ornn/Graves/Azir/Kai'Sa/Alistar - Sylas/Olaf/Seraphine/Senna/Nautilus

Druga odsłona dzisiejszego dnia od startu do samego końca był bardzo zacięta. Na początku GMG prowadziło 4-1 w zabójstwach, ale to K1 miało smoka oceanicznego oraz piekielnego. Następnie oba zespoły były bardzo aktywne, więc nie można było narzekać na brak emocji. Mogłoby się wydawać, że po walce w 29 minucie wszystko zakończy się zwycięstwem K1CK, gdyż to oni zdominowali rywali. Jednak w następnej walce w 34 minucie Yashiro zgarnął Pentakilla i GMG wygrało mecz, co oznacza kolejną sensację.

7more7 Pompa Team 1-0 devils.one (MVP: Color)

Camille/Lillia/Orianna/Tahm Kench/Senna - Ornn/Nidalee/Viktor/Kai'Sa/Rell

To spotkanie zdecydowanie było najbardziej spokojnym w dzisiejszym dniu. Jednak w tym spokoju lepiej odnajdywała się Pompa. Już w 15 minucie przy stanie 0-0 mieli przewagę trzech tysięcy sztuk złota za sprawą większej farmy oraz wziętych opancerzeń wieży. Pierwszą walkę zobaczyliśmy dopiero w 30 minucie. W niej górą było 7more7 Pompa Team, które zgarnęło Barona. Kolejna walka była już ostatnią, a podopieczni Zeturala zakończyli rozgrywkę w 33 minucie.

Illuminar Gaming 1-0 Team ESCA Gaming (MVP papatabachi)

Gragas/Graves/Azir/Kai’Sa/Alistar - Gnar/Nidalee/Renekton/Xayah/Rell

Ostatnia mapa tej kolejki była jednostronna. Od początku do końca gry IHG kontrolowało wszystkie wydarzenia. Za to TEG było bezradne.

Już za tydzień we wtorek czeka nas kolejna dawka emocji, ponieważ zaczyna się przedostatnia kolejka Ultraligi. Najciekawiej zapowiada się starcie AGO Rogue (9:1) kontra 7more7 Pompa Team (8:2) oraz Illuminar Gaming (8:2)Komil&Friends (2:8).