Zima mistrzów [ZAPIS RELACJI]
Stefan Brending/Wikimedia Commons

Zima mistrzów [ZAPIS RELACJI]

  • Dodał: Rafał Judka
  • Data publikacji: 18.02.2021, 16:00

Przed nami kolejny dzień zmagań alpejczyków i biathlonistów na mistrzostwach świata. Dzisiaj w Cortina d’Ampezzo będziemy świadkami rywalizacji pań w slalomie gigancie, w którym wystąpią dwie Polki: Maryna Gąsienica-Daniel i Magdalena Łuczak. Z kolei w Pokljuce odbędzie się pojedyncza sztafeta mieszana, zwana także supermikstem. Polskę reprezentować będą Grzegorz Guzik i Kamila Żuk. Zapraszamy na naszą relację LIVE!

 

PLAN DNIA:

10:00 - Narciarstwo alpejskie - slalom gigant kobiet - 1 przejazd

13:30 - Narciarstwo alpejskie - slalom gigant kobiet - 2 przejazd

15:15 - Biathlon - pojedyncza sztafeta mieszana/supermikst

Relacja na żywo

Kończymy relację z dzisiejszego, emocjonującego dnia. Maryna Gąsienica-Daniel szósta na MŚ! To dzisiaj wiadomość dnia! Już jutro kolejna relacja z mistrzowskich aren sportów zimowych. Serdecznie zapraszamy!

Biathlon - Niestety Polakom nie udało się wyprzedzić reprezentacji Finlandii. Ostatecznie Polska na 26. miejscu w dzisiejszym biegu.

Biathlon - Kamila Żuk walczy jeszcze na trasie z Marią Eder o 25 miejsce.

Biathlon - Mistrzami Świata zostali Julia Simon i Antoine Guigonnat. Srebrne medale trafią do Johannesa Thingnesa Boe oraz Tiril Eckhoff, natomiast brązowe do Hanny Oeberg i Sebastiana Samuelssona.

Biathlon - Brązowy medal wywalczyła reprezentacja Szwecji!

Biathlon - Zwycięstwo Francji! Drugie miejsce Norwegia!

Biathlon - Bardzo źle na strzelnicy spisały się Dorothea Wierer i Lisa Theresa Hauser. Obie musiały biegać po karnej rundzie i ich sztafety straciły szansę na medal w dzisiejszym biegu.

Biathlon - O złoty medal na trasie powalczą Norwegia i Francja. Na trzecim miejscu wybiegła Hanna Oeberg. Kilka sekund za Szwedką wybiegła Ukrainka Darya Blashko.

Biathlon - Na ósme strzelanie jako pierwsze przyjechały Julia Simon, Dorothea Wierer i Tiril Eckhoff.

Biathlon - Po siódmym strzelaniu na prowadzeniu Dorothea Wierer przed Julią Simon i Tiril Eckhoff.

Biathlon - Grzegorz Guzik strzelił bezbłędnie na swoim ostatnim strzelaniu w dzisiejszych zawodach. Kamila Żuk wybiegnie na trasę jako 26.

Biathlon - Drugie miejsce zajmują Włosi, a trzecie Szwedzi.

Biathlon - Bezbłędnie na strzelnicy był Antoine Guigonnat i wyprowadził sztafetę francuską na prowadzenie.

Biathlon - Grzegorz Guzik raz dobierał na piątym strzelaniu i Polska wyprzedziła reprezentację Mołdawii.

Biathlon - Po piątym strzelaniu na prowadzeniu wykrystalizowała się dwuosobowa czołówka. Lukas Hofer i Antoine Guigonnat mają kilkusekundową przewagę nad Sebastianem Samuelssonem i Simonem Ederem. Norwegowie spadli na szóste miejsce po kiepskim strzelaniu Johannesa Boe.

Biathlon - Niespodziewanie poza pierwszą dziesiątką plasują się na półmetku Niemcy, którzy zanotowali jedną karną rundę.

Biathlon - Ponownie na trasę wybiegli mężczyźni, co oznacza półmetek zawodów. Na prowadzeniu reprezentacja Włoch z kilkusekundową przewagą nad grupą pościgową w składzie Austria, Francja i Norwegia. Polacy zamykają stawkę.

Biathlon - Po drugim strzelaniu pań dalej prowadziła Włoszka Wierer przed Austrią, Francją i Norwegią.

Biathlon - Kamila Żuk spisała się fatalnie i musiała biegać dwie karne rundy. Polska spadła na ostatnie - 28. miejsce.

Biathlon - Włoszka wypracowała ponad pięć sekund przewagi nad Norweżką Tiril Eckhoff i Szwedką Hanną Oeberg.

Biathlon - Po strzelaniu w pozycji leżącej na prowadzenie wyszła Dorothea Wierer, która była bezbłędna.

Biathlon - Grzegorz Guzik dobierał tylko raz i zajmuje 26. miejsce na swojej pierwszej zmianie.

Biathlon - Na kolejnych miejscach zmienili się Włosi oraz Norwegowie.

Biathlon - Na drugim strzelaniu najlepiej spisał się Simon Eder, który nie musiał dobierać. Austriacy wyszli na prowadzenie, a na trasę wybiegła już Lisa Theresa Hauser.

Biathlon - Na trasie problemy miał Eduard Łatypow. Rosjanin zgubił kijek, ale po kilku sekundach otrzymał nowy i nie stracił swojej pozycji.

Biathlon - Grzegorz Guzik trzykrotnie dobierał i wybiegł ze strzelnicy na 26. miejscu ze stratą ponad 40 sekund do liderów.

Biathlon - Najlepiej na strzelnicy spisał się Włoch Lukas Hofer, ale tuż za nim plasują się Johannes Boe, który raz dobierał i Simon Eder z Austrii.

Biathlon - Z kilkusekundową przewagą nad Szwedem i resztą stawki na pierwszym strzelaniu melduje się Johannes Boe.

Biathlon - Biathloniści ruszyli na trasę. Na prowadzeniu Johannes Thingnes Boe z Norwegii przed Sebastianem Samuelssonem ze Szwecji.

Biathlon - Najpierw na trasę wybiegną mężczyźni, a następnie wystartują kobiety. Każda zmiana to dwa strzelania (w pozycji leżącej i stojącej). Każdy zawodnik i zawodniczka biegną dwie zmiany.

Biathlon - Faworytami zawodów są reprezentacje Szwecji, Francji oraz Norwegii.

Biathlon - Na starcie zawodów zobaczymy 28 reprezentacji narodowych. Polska wystartuje z numerem 20 w składzie Grzegorz Guzik i Kamila Żuk.

Narciarstwo alpejskie - To był historyczny dzień dla Polski w Cortinie. Piękne emocje, kapitalny wyścig. Liczymy że wreszcie polskie narciarstwo alpejskie zacznie się rozwijać tak, jak powinno. Katalin Dorultan z Węgier, kończąca te zawody, już na mecie, zatem dzisiejsze zawody oficjalnie zakończone.

Biathlon - Już za 40 minut kolejne emocje podczas Mistrzostw Świata w Pokljuce. Dziś o medale powalczą pojedyncze sztafety mieszane.

Narciarstwo alpejskie - O poprawę swojej pozycji walczą teraz zawodniczki, które w pierwszym przejeździe były poza trzydziestką.

Narciarstwo alpejskie - Piękny wyścig, piękne emocje, piękny dzień polskiego narciarstwa alpejskiego!

Narciarstwo alpejskie - Shiffrin 0,02 sekundy za Gut-Behrami! Szwajcarka znów mistrzynią! Gąsienica-Daniel szóstą zawodniczką świata, a Magdalena Łuczak dziewiętnastą!

Narciarstwo alpejskie - Blisko było sensacji! Nina O'Brien jechała kapitalnie, wydawało się, że wyprzedzi Gut-Behrami, ale jeden błąd pod koniec trasy kosztował ją tak wiele, że spadła na 10. miejsce.

Narciarstwo alpejskie - Lara Gut-Behrami z trzecim medalem na tych mistrzostwach! Łączny czas o 0,09 sekundy lepszy od Liensberger!

Narciarstwo alpejskie - Katharina Liensberger atakuje podium. Obejmuje prowadzenie, a przed nami czołowa trójka.

Narciarstwo alpejskie - Alice Robinson wysuwa się na prowadzenie. Młoda Nowozelandka ma ponad pół sekundy przewagi nad Siebenhofer.

Narciarstwo alpejskie - Pięknie jechała Maryna Gąsienica-Daniel, jednak jeden poważny błąd kosztował ją dużo czasu. Gdyby nie on, Polka wyszła na prowadzenie z dużą przewagą. Tak – też jest kapitalnie. Jest aktualnie druga ze stratą 0,27 sekundy do Siebenhofer, a przed nami czołowa szóstka.

Narciarstwo alpejskie - Trzymamy kciuki! Maryna na trasie!

Narciarstwo alpejskie - Również Tessa Worley się nie poprawi na tyle by marzyć o medalu. Po swoim przejeździe jest druga. Magda Łuczak aktualnie 11., a przed nami czołowa ósemka! Już za moment na trasie pojawi się Maryna Gąsienica-Daniel!

Narciarstwo alpejskie - Kiepski to również dzień dla Petry Vlhovej. Dotychczasowa mistrzyni świata nie obroni tytułu, bo aktualnie jest dopiero trzecia.

Narciarstwo alpejskie - Wreszcie zmiana na prowadzeniu. Ramona Siebenhofer z ponad sekundą przewagi nad Frasse Sombet.

Narciarstwo alpejskie - Marta Bassino objęła prowadzenie i będzie liczyć na poprawę swojej pozycji. Dla Włoszki to jednak i tak nie był udany występ. W końcu była główną kandydatką do złota.

Narciarstwo alpejskie - Na prowadzeniu aktualnie jest wciąż Frasse Sombet. Łuczak wciąż może się pochwalić drugim najlepszym czasem drugiego przejazdu, ale łącznie aktualnie jest piąta. Niemniej, możemy się cieszyć z obecności Polki w drugiej dziesiątce czempionatu, bowiem przed nami już tylko najlepsza piętnastka! (Nie licząc zawodniczek spoza trzydziestki które zaprezentują się po niej, jednak pojadą głównie po to by być klasyfikowaną i może zająć miejsce którejś z tych zawodniczek, które nie zdołały dotrzeć do mety.)

Narciarstwo alpejskie - Coralie Frasse Sombet z Francji wyraźnie wyprzedza Łuczak. Nasza zawodniczka kilka przejazdów obejrzała z fotela dla liderki, za co należą jej się wielkie gratulacje. Na górze jeszcze 21 narciarek.

Narciarstwo alpejskie - Chwila przerwy. Nuria Pau z Hiszpanii wypadła z trasy i wpadła w siatki zabezpieczające. Raczej nie stało się jej nic poważnego, zjeżdża o własnych siłach na dół, ale siatki należy poprawić.

Narciarstwo alpejskie - Świetny przejazd Polki! Utrzymała 0,01 sekundy przewagi nad prowadzącą dotąd Andreą Filser i w najgorszym wypadku utrzyma świetne 25. miejsce w swoim debiucie na mistrzostwach świata!

Narciarstwo alpejskie - Magda Łuczak na trasie! Trzymamy kciuki!

Narciarstwo alpejskie - Trzy zawodniczki już na dole. Prowadzi Kanadyjka Cassidy Gray.

Narciarstwo alpejskie - Na trasie już pojawiła się Włoszką Laura Pirovano, rozpoczynająca ten przejazd.

Narciarstwo alpejskie - Już za kilka minut początek drugiego przejazdu slalomu giganta! Zobaczymy w nim Magdę Łuczak i Marynę Gąsienicę-Daniel, które zajmują odpowiednio 25. i 7. miejsce!

Narciarstwo alpejskie - Emocji w drugim przejeździe na pewno nie zabraknie. Czy Amerykanki utrzymają dwa pierwsze miejsca? Czy Maryna Gąsienica-Daniel poprawi swoją znakomitą pozycję i zaskoczy nas np. miejscem w Top 5? Jak poradzi sobie Magdalena Łuczak? A jak na dopiero 15. miejsce zareaguje Marta Bassino? Tego wszystkiego dowiemy się już niedługo. 2. przejazd zacznie się o godzinie 13:00. Serdecznie zapraszamy na naszą relację LIVE!

Narciarstwo alpejskie - Z 99 zawodniczek zgłoszonych do 1. przejazdu z trasą poradziło sobie 71 alpejek. Stawkę zamykają Hinduska Thakur ze stratą +55.01 i Haitanka Marti z wynikiem o 1:03.38 gorszym od Shiffrin

Narciarstwo alpejskie - Na świetnym 7. miejscu znajduje się Maryna Gąsienica-Daniel. Na 25 druga z Polek Magdalena Łuczak

Narciarstwo alpejskie - Czołówka w tym momencie wygląda następująco: 1. Shiffrin, 2. O Brien, 3. Gut-Behrami, 4. Liensberger, 5. Gisin.

Narciarstwo alpejskie - Koniec zmagań w 1. przejeździe!

Narciarstwo alpejskie - Straty zaczynają się powiększać do 20 sekund. Na trasie Libanki, Iranki, Cypryjki. Na koniec będziemy świadkami przejazdów Peruwianki, Hinduski czy reprezentantki Haiti

Narciarstwo alpejskie - Co ciekawe, pełne składy 4-osobowe, wystawiły m. in. reprezentacje Iranu, Libanu czy Grecji

Narciarstwo alpejskie - Już ponad 20 zawodniczek nie poradziło sobie z dzisiejszą trasą.

Narciarstwo alpejskie - Straty obecnie startujących zawodniczek wynoszą już ponad 10 sekund.

Narciarstwo alpejskie - Warto zauważyć, że prowadząca Mikaela Shiffrin na pierwszym pomiarze czasu miała dopiero 14. pozycję. Na drugim 12. W drugiej części trasy gdzie zrobiło się szybciej, Amerykanka najpierw na trzecim pomiarze wskoczyła na 6. pozycję, a na mecie została liderką

Narciarstwo alpejskie - 7 z 10 ostatnich zawodniczek nie poradziło sobie z tą trudną trasą, ale brawa należą się np. Meksykance Schleper, która ukończyła swój przejazd ze stratą ponad 13 sekund do liderki

Narciarstwo alpejskie - A teraz zaczynamy część zawodów, w której pokazują się alpejki z krajów niekoniecznie kojarzonych z narciarstwem alpejskim takich jak Hiszpania, Lichtenstein, Argentyna, Łotwa, Izrael, Węgry, Gruzja, Meksyk, Islandia, Irlandia, Ukraina, Bułgaria i wiele innych

Narciarstwo alpejskie - Obie Polki prawdopodobnie zobaczymy w drugim przejeździe. Maryna już prawie na pewno nie spadnie ze swojego 7. miejsca a Magdalena powinna utrzymać się w czołowej 30. Brawo dziewczyny!

Narciarstwo alpejskie - Łuczak ze stratą 3.07. To daje jej 24 miejsce na ten moment. Dobry wynik młodej Polki

Narciarstwo alpejskie - Zawodniczki wypuszczane są z góry już co 45 sekund. Rywalizacja staje się bardzo szybka. A na starcie za chwilę Magdalena Łuczak

Narciarstwo alpejskie - Corrine Suter +2.04 i 18. pozycja. Nie jest to koronna konkurencja Szwajcarki, ale ona już zrobiła swoje na tych mistrzostwach.

Narciarstwo alpejskie - Coraz bliżej do występu drugiej Polki Magdaleny Łuczak

Narciarstwo alpejskie - Zawodniczki tracą już ponad 2 sekundy do liderki, a zdarzają się nawet 4 sekundy straty jak Norweżka Stjernesund

Narciarstwo alpejskie -Kristin Lysdahl z dobrym czasem. Norweżka zajmuje 12 miejsce. +1.23 do Shiffrin

Narciarstwo alpejskie - Na trasie zaczynają pojawiać się niższe poziomem alpejki. Ciężko będzie się im wbić to pierwszej dziesiątki. Próg wejścia tam to strata mniejsza niż 1.12 sekundy

Narciarstwo alpejskie - Trzy wywrotki pod rząd. Najpierw Słowenka Bucik, a po niej Austriaczka Gritsch. Potem z trasą nie poradziła sobie Kanadyjka Grenier. Żadna z nich na szczęście nie zrobiła sobie krzywdy. Początek trasy jest dość strony i mocno zmrożony. Na pewno jeszcze kilka zawodniczek nie poradzi sobie z dzisiejszymi warunkami.

Narciarstwo alpejskie - Emocje nie opadają. Kolejna z Amerykanek Nina O Brien traci do Shiffrin tylko 0.02 sekundy co daje jej na ten moment 2 miejsce!

Narciarstwo alpejskie - Przejazd był czysty, bez większych błędów

Narciarstwo alpejskie - 0.57 straty do Shiffrin! Znakomity przejazd Gąsienicy-Daniel. Mocno zmrożona trasa bardzo Polce pasowała.

Narciarstwo alpejskie - 6 miejsce Polki!

Narciarstwo alpejskie - Teraz Maryna!

Narciarstwo alpejskie - Ragnhild Mowinckel wskakuje na 6 miejsce. +0.75 sekundy

Narciarstwo alpejskie - Kolejny zawód dla Włoch. Elena Curtoni ze stratą aż 4.11 sekundy. Prawdopodobnie wystąpi w drugim przejeździe, ale na ten moment jest ostatnia z zawodniczek, które ukończyły swoje przejazdy

Narciarstwo alpejskie - Słabsze wyniki Holender i Brunner. Coraz bliżej do przejazdu Gąsienicy-Daniel

Narciarstwo alpejskie - Alice Robinson wskakuje na 5 miejsce ze stratą 0.51 sekundy. Bardzo dobre międzyczasy na górze trasy, gorzej poszło jej pod koniec. Doskonale widać jak szybko końcówkę trasy przejechała Shiffrin

Narciarstwo alpejskie - Austriaczka Ramona Siebenhofer po znakomitym początku, straciła czas w końcówce. 1.31 sekundy straty.

Narciarstwo alpejskie - Dobrze radząca sobie w tym sezonie Pucharu Świata Meta Horvat ze stratą 1.12 sekundy

Narciarstwo alpejskie - Na trasie Katharina Liensberger, zwyciężczyni w zawodach równoległych. Dobry czas i ze stratą jedynie 0.26 sekundy melduje się na 3 miejscu.

Narciarstwo alpejskie - Mikaela Shiffrin, aktualna mistrzyni olimpijska w gigancie, po dobrym przejeździe wskakuje na na pierwsze miejsce. Przez całą długość trasy miała stratę go Gut-Behrami, ale sama końcówka to popis Amerykanki i wyprzedza Szwajcarkę o 0.08 sekundy

Narciarstwo alpejskie - Dwukrotna mistrzyni świata w gigancie Tessa Worley ze stratą 0.84 sekundy. Trzecia w tym momencie

Narciarstwo alpejskie - Lara Gut-Behrami po gorszym początku odrobiła stratę do liderki i po znakomitej końcówce wskakuje na 1. miejsce. 0.26 sekundy przewagi nad Gisin.

Narciarstwo alpejskie - Włoscy kibice nie mają póki co powodów do zadowolenia. Federica Brignone nie zmieściła się w bramce i odpada z zawodów.

Narciarstwo alpejskie - +0.83 i drugie miejsce w tym momencie.

Narciarstwo alpejskie - Teraz Petra Vlhova

Narciarstwo alpejskie - Aż 1.20 sekundy straty! Bardzo słaby start Włoszki! Duża niespodzianka.

Narciarstwo alpejskie - 1:13.56. Do tego czasu będziemy odnosić kolejne rezultaty. Teraz faworytka gospodarzy - Marta Bassino

Narciarstwo alpejskie - Zaczynamy! Pierwsza rusza Michelle Gisin ze Szwajcarii

Narciarstwo alpejskie - Zwyciężczyni dzisiejszych zawodów można upatrywać m.in. w Petrze Vlhovej, liderce Pucharu Świata i aktualnej mistrzyni świata. W "gazie" jest na pewno Marta Bassino, która wygrała aż cztery giganty w tym sezonie. Warto spoglądać także na Mikaelę Shiffrin, Tessę Worley, Lare Gut-Behrami czy Michelle Gisin

Narciarstwo alpejskie - Na liście startowej pierwszego przejazdu mamy 99 zawodniczek. Wśród nich są dwie Polki. Z numerem 18 wystąpi Maryna Gąsienica-Daniel, a z 39 zobaczymy Magdalenę Łuczak.

Narciarstwo alpejskie - Rozpoczynamy relację ze slalomu giganta kobiet w czasie Mistrzostw Świata w narciarstwie alpejskim w Cortina d'Ampezzo

Początek relacji chwilę przed 10:00. Zapraszamy!