Australian Open: Djoković w finale

• Dodał: Dawid Tymosz
  • Data publikacji: 18.02.2021, 12:00

Novak Djoković wygrał 6:3, 6:4, 6:2 z Aslanem Karacewem i zameldował się w finale wielkoszlemowego Australian Open. Serb po meczu stwierdził, że to było jego najlepsze spotkanie i w niecałe dwie godziny poradził sobie z Rosjaninem. Rywalem lidera rankingu będzie lepszy z pary Stefanos Tsitspias - Danił Miedwiediew, którzy swój pojedynek rozegrają w piątek.

Drabinka turniejowa okazała się sprzymierzeńcem Novaka Djokovicia, który w półfinale zmierzył się z wielkoszlemowym debiutantem Aslanem Karacewem. Serb miał na swoim koncie 8 tytułów w Melbourne, co czyni go w tej sferze najbardziej utytułowanym tenisistą. Z kolei Rosjanin przystępował do meczu z pozycji zupełnego underdoga. Był to pierwszy jego pojedynek z graczem będącym w top 10 rankingu.

Spotkanie rozpoczęło się od pewnie wygrywanych gemów serwisowych. Przełom nastąpił w ósmym gemie, po utracie podania przez Rosjanina. Serb lepszy w pierwszym secie do trzech. Ciekawostką był fakt, że lider rankingu popełnił tylko jeden niewymuszony błąd. W drugiej partii Djoković uzyskał szybkie prowadzenie 5:1 i wydawało się, że set dla Karacewa był już przegrany. Jednak kwalifikant zdołał się podnieść i doprowadził do stanu 4:5. W dziesiątym gemie obronił dwie piłki setowe i miał dwa break pointy na wyrównanie w secie. Wtedy wyszło doświadczenie Serba, który zaczął lepiej serwować i zakończyć drugą część gry.

W trzeciej partii ponownie Djoković wcześnie przełamał i wyszedł na prowadzenie 2:0. Rosjanin znów był w stanie doprowadzić do wyniku 2:2, lecz były to jego ostatnie zdobyte gemy w tym meczu. Serb był zdecydowanie za mocny dla Karacewa. Do tego swoją rolę odegrało zmęczenie, po rozegraniu kilku pojedynków na dystansie co najmniej trzech setów, w niewielkim odstępie czasowym. Djoković w niedzielę zagra w kolejnym finale Australian Open i stanie przed szansą na kolejne zbliżenie się do Rafaela Nadala i Rogera Federera w ilości wielkoszlemowych zwycięstw.