Liga Europy: remis Arsenalu w Lizbonie

• Data publikacji: 18.02.2021, 23:53

W czwartkowym, 18 lutego, meczu 1/16 Ligi Europejskiej Benfica Lizbona podejmowała na swoim stadionie Arsenal Londyn. Spotkanie zakończyło się remisem 1:1. Bramki zdobywali Pizzi (Benfica) i Sako (Arsenal)

Początek meczu był niezwykle wyrównany. Obydwie drużyny miały swoje szanse. Najlepszą okazję w 19. minucie zmarnował Pierre-Emerick Aubameyang (Arsenal), który oddał strzał z pola karnego, który przeleciał daleko obok bramki.

W kolejnych minutach obraz meczu się nie zmieniał i gospodarze jak i goście mieli swoje okazje, które marnowali. Dopiero po dwudziestu minutach mieliśmy bardzo groźną sytuację. W 39. minucie Emile Smith Rowe (Arsenal), jednak jego strzał z pola karnego w prawy dolny róg bramki obronił Helton Leite (Benfica). Do końca 1. połowy nic się nie zmieniło.

W 54. minucie Rowe dotknął piłki ręką w polu karnym i sędzia bez chwili zawahania podyktował karnego dla gospodarzy. Pizzi (Benifca) pewnym strzałem w prawy dolny róg bramkiawy pokonał Bernda Leno (Arsenal). Odpowiedź Arsenału była natychmiastowa. W 57. minucie Bukayo Saka (Arsenal) oddał strzał z pierwszej piłki i wyrównał wynik meczu. Sędzia został poproszony jeszcze o analizę VAR, jednak nie dostrzegł spalonego i uznał bramkę.

Po kilku minutach okazję na drugą bramkę mieli gospodarze. Rafa Silva (Benfica) oddał strzał z krawędzi pola karnego, który fantastycznie obronił Bernd Leno (Arsenal). W kolejne akcji swoją szansę mieli goście, ale Aubameyang zepsuł ją oddając strzał daleko obok bramki.

W 73. minucie Everton (Benfica) oddał piękny strzał z linii pola karnego, ale futbolówka minimalne minęła prawy słupek. Do końca meczu nie wydarzyło się już nic szczególnego. Rewanż odbędzie się 25 lutego.

Benfica Lizbona - Arsenal Londyn 1:1 (0:0)
Bramki: 55' Pizzi (k.) - 57' Saka
Benifca: Leite - Vertonghen, Otamendi, Lucas Verissimo (85' Chiquinho) - Grimaldo, Pizzi (64' Seferovic), Weigl, Taarabt (77' Gabriel), Goncalves - Waldschmidt (46' Silva) - Nunez (64' Everton), Ribeiro
Arsenal: Leno - Soares (63' Tierney), Gabriel, Luiz, Bellerin - Saka, Xhaka, Ceballos (90' Elneny), Odegaard (90' Willian) - Smith Rowe (77' Martinelli), Aubameyang (77' Pepe)
Żółte kartki: 54' Smith Rowe
Sędzia: Cuneyt Cakir