Tenis - WTA Phillip Island Trophy: triumf Kasatkiny

• Dodał: Dawid Tymosz
  • Data publikacji: 19.02.2021, 08:21

Daria Kasatkina wygrała Phillip Island Trophy. Rosjanka w trzech setach ograła Marie Bouzkową 4:6, 6:2, 6:2. Dla zwyciężczyni to trzeci tytuł w karierze, a pierwszy zdobyty od 2018 roku.

Po odpadnięciu w pierwszym tygodniu Australian Open zawodniczki mogły pozostać w Melbourne i wziąć udział w turnieju rangi WTA 250 o nazwie Phillip Island Trophy. W zmaganiach zaprezentowała się między innymi Sofia Kenin. Ubiegłoroczna zwyciężczyni Australian Open odpadła, jednak już w swoim pierwszym meczu. Do finału imprezy awansowały natomiast Daria Kasatkina i Marie Bouzkowa. Panie grały ze sobą w październiku ubiegłego roku w Ostrawie, gdzie lepsza w trzech setach okazała się Rosjanka. Obie tenisistki miały za sobą trudne mecze półfinałowe, w których straciły po secie.

Spotkanie lepiej rozpoczęła Kasatkina, przełamując w pierwszym gemie podanie rywalki. Czeszka odpłaciła się dwoma breakami i wyszła na prowadzenie 3:1. Do końca seta panie po razie utraciły serwis, co dało wynik 6:4 dla Bouzkowej. Druga partia to przebiegła pod dyktando Rosjanki, która wygrała do dwóch. W decydującym secie obraz meczu niewiele się zmienił. Kasatkina dobrze returnowała, sprawiając duże problemy serwującej Czeszce. Seta ponownie zwieńczyła, tracąc dwa gemy i mogła się cieszyć z końcowego triumfu. Zwycięstwo pozwoli jej się przesunąć w okolice 57. miejsca w światowym rankingu. Dla Bouzkowej z kolei był to drugi finał w karierze. Rok temu uległa w końcowym starciu z Eliną Switoliną w Monterrey.