Skoki narciarskie - PŚ: jubileuszowe zwycięstwo Sary Takanashi!
Joanna Malinowska/sportwobiektywie.pl

• Dodał: Kinga Filipek
  • Data publikacji: 19.02.2021, 12:21

Sara Takanashi zwyciężyła drugi konkurs indywidualny Pucharu Świata w Rasnovie. Piątkowe zwycięstwo było już sześćdziesiątą pucharową wygraną znakomitej Japonki. Podium uzupełniły kolejno Silje Opseth oraz Nika Kriznar. Awans do serii finałowej wywalczyła również nasza reprezentantka - Anna Twardosz, ale ostatecznie zajęła ona 31. pozycję i nie zdobyła pucharowych punktów.

W poprzedzających konkurs kwalifikacjach najlepsza była Norweżka Silje Opseth, która w swoim skoku wylądowała na 97 metrze. Awans do zawodów wywalczyły trzy reprezentantki Polski – Nicole Konderla, Kamila Karpiel oraz Anna Twardosz. Na starcie podobnie jak w czwartek zabrakło Marity Kramer, która nie mogła wystartować w zmaganiach z powodu niejednoznacznego testu na Covid-19. Austriaczka w poprzednim konkursie straciła żółty plastron liderki Pucharu Świata na rzecz Niki Kriznar.

Na półmetku zawodów prowadziła Sara Takanashi, która wylądowała na 92 metrze. Natomiast autorką najdłuższego skoku w pierwszej odsłonie była Eva Pinkelnig. Austriaczka wylądowała metr dalej od liderki, lecz ze stratą nieco ponad jednego punktu uplasowała się ona tuż za Japonką. Trzecie miejsce zajmowała Słowenka Ema Kliniec (90,5 m). Do drugiej serii udało awansować się tylko jednej ze startujących Polek – Annie Twardosz, która w swojej próbie uzyskała odległość 83 metrów i zajęła ex aequo ostatnie premiowane awansem miejsce. Ta sztuka nie udała się pozostałym naszym zawodniczkom. Nicole Konderla po skoku na 78,5 metra zajęła 37. pozycję, a pół metra bliżej skoczyła Kamila Karpiel, plasując się jedno miejsce niżej.

W drugiej serii doszło do przetasowań w czołówce, ale nie zmieniła się liderka. Sara Takanashi po fenomenalnym skoku na 99 metr umocniła się na prowadzeniu i zwyciężyła z przewagą 6,3 punktu nad drugą Silje Opseth. Norweżka skutecznie zaatakowała podium, lądując na 97 metrze. Na trzecią pozycję awansowała liderka Pucharu Świata – Nika Kriznar, która w drugiej próbie osiągnęła odległość 92,5 metra. Anna Twardosz, mimo iż zakwalifikowała się do serii finałowej, nie zdobyła punktów Pucharu Świata. Po skoku na 79 metrów Polka zajęła 31. miejsce.

Panie kolejne skoki w Rumunii oddadzą już w sobotę, gdzie razem z mężczyznami będą rywalizować w konkursie mikstów.