Australian Open: Miedwiediew drugim finalistą
KeatingMedia.com.au

• Dodał: Seweryn Czernek
  • Data publikacji: 19.02.2021, 13:15

Daniił Miedwiediew pokonał w drugim półfinale tegorocznego Australian Open Greka Stefanosa Tsitsipasa. Choć wiele wskazywało na to, że będzie to długie i emocjonujące spotkanie, Rosjanin pokonał rywala w trzech setach potwierdzając swoje aspiracje do pierwszego wielkoszlemowego tytułu w karierze. Przed nim jednak ciężkie zadanie, bowiem w finale czeka go starcie z Novakiem Djokovicem.

W początkowej fazie spotkania obaj tenisiści pewnie wygrywali swoje podania. Sytuacja uległa zmianie w piątym gemie, kiedy Rosjanin wykorzystując drugiego breakpointa przełamała rywala wychodząc na 3:2. Okazało się to kluczowe dla dalszego przebiegu partii, bowiem kolejne gemy padały łupem podających, co finalnie przełożyło się na zwycięstwo Miedwiediewa 6:4. Sytuacja mogła wyglądać inaczej, bo ostatnia odsłona była bardzo wyrównana i Grek walczył o wyrównanie stanu gry, jednak rosyjski zawodnik nie dał się przełamać wykorzystując czwartą piłkę setową.

Po dłuższych dwóch początkowych gemach w drugim secie wygranych przez serwujących Grek dał się przełamać swojemu rywalowi mając dwie piłki na utrzymanie podania. To jeszcze bardziej nakręciło Rosjanina, który w piątkowym spotkaniu walczył nie tylko ze swoim przeciwnikiem, ale też z bardziej jemu przychylną publicznością. Był on górą w czterech z pięciu kolejnych gemów pozwalając Tsitsipasowi utrzymać raz swoje podanie i raz bardzo szybko go przełamując. Przełożyło się to na pewnie wygrany przez Miedwiediewa drugi set 6:2 i potwierdzało jego dobrą dyspozycję.

Rosyjski tenisista swoją passę podtrzymał na początku trzeciej partii przełamując podanie rywala i po wygranym gemie przy swoim serwisie wychodząc na 2:0. Późniejsze gemy padały łupem serwujących, jednak w szóstej odsłonie to Grek odebrał serwis swojemu przeciwnikowi doprowadzając do przełamania powrotnego i wyrównując stan gry na 3:3. Wyrównana gra w kolejnych gemach zapowiadała ciekawą końcówkę seta i dawała Tsitsipasowi nadzieję na przedłużenie swoich szans w tym spotkaniu. Miedwiediew szybko jednak rozwiał marzenia rywala przełamując go w jedenastym gemie, by wygrywając za chwilę swoje podanie cieszyć się ze zwycięstwa w secie 7:5, a w całym meczu 3:0.

Rosjanin tym samym awansował do swojego drugiego wielkoszlemowego finału w karierze i będzie walczył z Serbem Novakiem Djokoviem o pierwszy tytuł najwyższej rangi. W decydującym spotkaniu US Open w 2019 roku po pięciosetowym boju musiał on bowiem uznać wyższość Rafaela Nadala.

Półfinał gry pojedynczej mężczyzn w Australian Open:

Daniił Miedwiediew (RUS)[4] - Stefanos Tsitsipas (GRE)[5] 6:4 6:2 7:5

Seweryn Czernek

O igrzyskach piszę od niedawna, ale z igrzyskami jestem już od wielu lat. Dziennikarz z wykształcenia i pasji. Fanatyk wielu dyscyplin, a w Poinformowanych zajmuję się siatkówką, biathlonem, biegami narciarskimi, tenisem oraz podnoszeniem ciężarów.