PlusLiga: Stal Nysa pewnie zwycięża 3:0 w Będzinie
Biuro prasowe Indykpol AZS Olsztyn

• Data publikacji: 19.02.2021, 22:02

Piątkowy mecz pomiędzy MKS'em Będzin, a Stalą Nysa był bardzo szybki i jednostronny. Goście zwyciężyli 3:0 w genialnym stylu, a ich główną bronią była bardzo mocna zagrywka. Za to gospodarze popełniali mnóstwo błędów.

Przed meczem faworyta można było upatrywać w zespole Stali Nysa, ponieważ miał oczko wyżej od swoich przeciwników w tabeli. Natomiast MKS Będzin zajmował ostatnie miejsce i miał zagwarantowany spadek do 1 ligi, także była to odwrotność meczu na szczycie. Aczkolwiek goście dalej mieli nadzieję na ciut lepszy wynik, niż przedostatnia pozycja w lidze, w zasięgu był nawet mecz o dziewiąte miejsce.

Początek spotkania był spokojny, obie drużyny szły punkt za punkt. Pierwszą większą przewagę ujrzeliśmy przy stanie 6-4 dla ekipy z Będzina. Różnica była w punktowych blokach, gdyż MKS miało dwa takowe, a Stal zero. Parę minut później błąd w ataku Bartosza Bućko dał Będzinianom trzypunktowe prowadzenie. Nysa odrobiła w straty przy zagrywce Macieja Zajdera, który zdobył as serwisowy. Dwie akcje po tym błąd w ataku popełnili rywale, a chwilę później dobił ich skuteczny blok M’baye. Set zakończył się zwycięstwem gości 25:23, mimo że to gospodarze prowadzili 22:19.

Druga odsłona od samego początku była kontrolowana przez zespół z Nysy. Po znakomitej serii przy zagrywce Marcina Komendy wynik na tablicy wskazywał 8:2. Na kolejne punkty zdobywane z rzędu nie musieliśmy długo czekać. Przewagę 11:3 Stal osiągnęła dzięki kapitalnym blokom Moustaphy M’Baye. Za to świński remis ujrzeliśmy już przy stanie 16:6 po kolejnym punkcie z zagrywki. Ten zdobył Kamil Długosz, a chwilę później dorzucił następny. Zawodnicy drużyny z Będzina byli całkowicie bezradni i przegrali set wynikiem 12:25.

W trzecim secie niewiele się zmieniło. Stal Nysa dalej imponowała bardzo mocną zagrywką, a MKS Będzin popełniał masę błędów. Ostatni set zakończył się wynikiem 25:18 dla Stalowych.

Ta wygrana podtrzymuje nadzieję Stali Nysa na dziewiąte miejsce w lidze, ale kluczowe dla nich będą mecze ze Ślepskiem Suwałki i Aluronem Zawiercie.

MKS Będzin - Stal Nysa 0:3 (23:25, 12:25, 18:25)

MVP: Kamil Długosz