Bundesliga: Wolfsburg kolejny raz pewnie zwycięża
Rüdiger Müller, CC BY-SA 4.0 , via Wikimedia Commons

• Dodał: Kamil Czuj
  • Data publikacji: 19.02.2021, 22:25

Premierowe spotkanie 22. kolejki niemieckiej 1. Bundesligi pomiędzy Arminią Bielefeld a VfL Wolfsburg zakończyło się pewnym zwycięstwem gości. Po dwóch bramkach Steffena i trafieniu Arnolda triumfowali oni 3:0. Bartosz Białek zameldował się na boisku w 82. minucie gry.

Oba zespoły spisują się w tym sezonie diametralnie różnie. Wolfsburg jest absolutną rewelacją tego sezonu. Przed tą kolejką „Wilki” znajdowały się na czwartej lokacie z dorobkiem 39 punktów.  Arminia z kolei jest na szesnastej pozycji i walczy o utrzymanie w lidze. W pierwszym meczu tych drużyn zwyciężyła ekipa „Wilków”. W październiku na Volkswagen-Arenie padł wynik 2:1. W spotkaniu rewanżowym zdecydowanym faworytem był również Wolfsburg, chociaż „Armini” do tego meczu przystępowali zmotywowani remisem 3:3 z Bayernem Monachium w ostatniej kolejce.

Obaj trenerzy mieli dostępnych w tym meczu praktycznie wszystkich zawodników ze swoich kadr.

W pierwszej połowie gra była bardzo wyrównana. Delikatną przewagę miał jednak Wolfsburg, co potwierdził w 29. minucie. Świetne podanie Yannicka Gerhardta wykorzystał Renato Steffen, który mocnym strzałem pokonał Stefana Ortege. Po bramce trochę bardziej zaczęli naciskać gospodarze, ale wynik do gwizdka sędziego kończącego pierwszą część gry nie uległ już zmianie.

Od początku drugiej połowy „Wilki” zdecydowanie ruszyły do ataku i zepchnęły Arminię do głębokiej defensywy. Już w 47. minucie Steffen podwyższył wynik, zaś osiem minut później fantastycznym uderzeniem zza pola karnego popisał się Maximilian Arnold i Wolfsburg prowadził już 3:0. Kolejne minuty to dość wyrównana gra i brak specjalnie dobrych okazji z obu stron. Wynik na SchucoArenie nie uległ już zmianie i to goście triumfowali 3:0.

Wynik ten spowodował, że VfL Wolfsburg umocnił się w czołowej czwórce 1. Bundesligi i jest coraz bliżej zakwalifikowania się do Ligi Mistrzów. Dla Arminii porażka ta oznacza zaś to, że ciągle muszą bardzo mocno walczyć o utrzymanie się w najwyższej klasie rozgrywkowej.

Arminia Bielefeld – VfL Wolfsburg 0:3 (0:1)

Bramki: 29’ Steffen, 47’ Steffen, 55’ Arnold

Arminia: Ortega – Laursen (75’ De Medina), Pieper, Nilsson, Brunner – Prietl, Kunze – Voglsammer (60’ Okugawa), Vlap (60’ Cordova), Doan (60’ Gebauer) – Klos (89’ Schipplock)

Wolfsburg: Casteels – Otavio, Brooks, Lacroix (82’ Pongracić), Mbabu – Schlager (74’ Guilavogui), Arnold (74’ Philipp) – Steffen (74’ Brekalo), Gerhardt, Baku – Weghorst (82’ Białek)

Żółte kartki: 37’ Brooks, 80’ Guilavogui

Sędzia: Felix Brych