NHL: Hurricanes lepsi od Blackhawks, decydująca trzecia tercja

• Data publikacji: 20.02.2021, 09:23

Dzisiaj rozegrano cztery spotkania najlepszej hokejowej ligi na świecie. Najciekawiej było w PNC Arenie, gdzie miejscowi Carolina Hurricanes wygrali 5:3 z Chicago Blackhawks.

Spotkanie pomiędzy Hurricanes i Blackhawks zapowiadało się niezwykle interesująco. Jego stawką było drugie miejsce w Dywizji Centralnej. Ekipa z Chicago przystępowała do tego meczu po serii trzech zwycięstw. Passa trzech triumfów Hurricanes została ostatnio przerwana przez Florida Panthers, czyli lidera dywizji. W pierwszej tercji padła tylko jedna bramka, a zdobył ją Nino Niederreiter. Na początku drugiej części meczu Vincent Trocheck podwyższył na 2:0. W tej samej odsłonie meczu Blackhawks wyrównali po golach Patricka Kane'a i Iana Mitchella. Decydująca okazała się trzecia tercja. W jej pierwszych minutach podczas gry w przewadze, zamieszanie pod bramką rywala wykorzystał Martin Necas i gospodarze wrócili na prowadzenie. Na pięć minut przed końcem Carolina wygrywała już 4:2 po drugim trafieniu Niederreitera (w przewadze). Goście zdecydowali się na wycofanie bramkarza. Gola na 5:2 do pustej bramki z własnej tercji strzelił Jacob Slavin i kwestia zwycięzcy była już rozstrzygnięta. Ostatnie trafienie w meczu zdobyli Blackhawks. W przewadze trafił Carl Sodeberg, ale jego zespół przegrał 3:5.

Carolina Hurricanes - Chicago Blackhawks 5:3 (1:0, 1:2, 3:1)

Po zwycięstwo sięgnął lider Dywizji Centralnej. Florida Panthers zdecydowanie wygrali 7:2 z Detroit Red Wings. Pantery już po pierwszej tercji prowadzili 4:1. To ich trzecie zwycięstwo z rzędu. Red Wings przegrali trzecie kolejne spotkanie. Dzisiaj rozegrano także dwa mecze Dywizji Północnej, w których wygrali faworyci. Drudzy w tabeli Edmonton Oilers pokonali 2:1 Calgary Flames, którzy są na piątym miejscu. Trzecią pozycję zajmują Winnipeg Jets, którzy po bramkach Marka Scheifele'a i Masona Appletona wygrali 2:0 z Vancouver Canucks.

Detroit Red Wings - Florida Panthers 2:7 (1:4, 0:1, 1:2)
Calgary Flames - Edmonton Oilers 1:2 (0:1, 1:1, 0:0)
Vancouver Canucks - Winnipeg Jets 0:2 (0:1, 0:0, 0:1)