Australian Open: triumf Osaki!
si.robi/Wikimedia Commons

• Dodał: Dawid Tymosz
  • Data publikacji: 20.02.2021, 11:10

Naomi Osaka wygrała z Jennifer Brady 6:4, 6:3 i sięgnęła po czwarty wielkoszlemowy tytuł w karierze. Japonka po raz drugi triumfowała w Melbourne. Poprzednio okazała się najlepsza w 2019 roku. Dzięki zwycięstwu w australijskiej imprezie Osaka przesunie się na pozycję wiceliderki światowego rankingu.

Zawodniczki zmierzyły się ze sobą po raz czwarty. Bilans korzystny był dla Osaki, która wygrała dwukrotnie. W finałowym pojedynku Japonka także była faworytką. Po drodze straciła ledwie seta w meczu z Garbine Muguruzą. Z kolei dla Brady było to debiutanckie finałowe starcie w wielkoszlemowym turnieju.

Początek spotkania to bardzo nerwowa gra Amerykanki. Brady w dwóch pierwszych gemach serwisowych popełniła trzy podwójne błędy i trafiała pierwszym podaniem zaledwie na poziomie 29%. Osaka wykorzystała słabszą postawę rywalki i wyszła na prowadzenie 3:1. W kolejnych fragmentach seta Brady złapała właściwy rytm i odrobiła straty. Kryzys spotkał amerykańską tenisistkę w dziesiątym gemie, gdy prowadząc 40:15, przegrała cztery punkty z rzędu i w konsekwencji całego seta do czterech.

Na początku drugiej partii znów słabo prezentowała się Brady i Japonka uzyskała prowadzenie 4:0. Niżej notowaną tenisistkę stać było jedynie na częściowe odrobienie strat, co dało zwycięstwo Osaki 6:4, 6:3 w godzinę i dwadzieścia minut. Trzecia zawodniczka rankingu zaprezentowała bardzo solidny tenis. Popełniała mniej błędów od przeciwniczki, a w przypadku problemów potrafiła posłać wygrywający serwis. Brawa należą się także Amerykance, która dzięki świetnej postawie w Melbourne awansowała na 13. miejsce w rankingu.