Serie A: Lazio powraca na zwycięski szlak

• Dodał: Dawid Kowalski
  • Data publikacji: 20.02.2021, 17:10

W pierwszym sobotnim spotkaniu Lazio pokonało zespół Sampdorii 1:0. Gola dla gospodarzy zdobył Luis Alberto. Dzięki wygranej rzymianie zrównali się w tabeli z drugim stołecznym klubem- AS Roma. Bartosz Bereszyńki wszedł z ławki od początku drugiej połowy.

Lazio przystępowało do spotkania po porażce w meczu na szczycie Serie A z Interem Mediolan. Na własnym boisku passa rzymian wyglądała bardzo korzystnie. Wygrali na Stadio Olimpico ostatnie pięć spotkań. Bardzo solidna w tym sezonie Sampdoria punktowała w ostatnich kolejkach głownie u siebie. Historia również przemawiała za zespołem gospodarzy. Lazio ostatni raz straciło przeciwko zespołowi z Genui komplet punktów w 2005 roku.

Mecz rozpoczął się zgodnie z oczekiwaniami. Gospodarze przeważali w posiadaniu piłki kontrolując tempo meczu. Grali uważnie i spokojnie. Przez pierwsze dwadzieścia minut niewiele działo się pod bramkami obu drużyn. Pierwszy zryw do zdecydowanego ataku zapewnił gospodarzom zdobycz bramkową. W 24. minucie po podaniu Milinkovicia-Savicia piłkę ze skraju pola karnego do bramki skierował Luis Alberto. Bramka dodała gospodarzom animuszu. W ciągu kolejnego kwadransa wypracowali kilka groźnych sytuacji. Szczególnie aktywny był Ciro Immboile, który zmarnował dwie dobre szansę do podwyższenia wyniku.

W przerwie Claudio Ranieri zdecydował się wprowadzić na boisko reprezentanta Polski Bartosza Bereszyńskiego. Zmiany personalne w zespole goście niewiele zmieniły w obrazie spotkania. Lazio długo utrzymywało się przy piłce udaremniając ataki zespołu z Genui. Delikatnie mówiąc, w drugiej połowie mecz nie zachwycał. Rzymianie ewidentnie chcieli najmniejszym nakładem sił dotrwać do końca spotkania. Każdy kibic Serie A wie, że to akurat częste zjawisko w spotkaniach z udziałem zespołu Simone Inzaghiego. Sampdoria przez cały mecz nie stworzyła ani jednej dogodnej okazji do zdobycia gola. Bartosz Bereszyński zagrał poprawnie w drugiej połowie.

Po tym spotkaniu Lazio Rzym awansowało do pierwszej czwórki tabeli Serie A. Walka o miejsca 3-4 dające awans do Ligi Mistrzów na przyszły sezon zapowiada się pasjonująco. A Lazio Rzym nie zamierza rezygnować z udziału w najważniejszych europejskich rozgrywkach.

Lazio - Sampdoria 1:0 (1:0)

Bramki: 24' Alberto,

Lazio: Reina – Gabarron, Acerbi, Musacchio – Marusic, Milinkovic-Savic, Leiva (63' Escalante), Alberto (64' Muriqi), Lulic (56' Fares) - Correa (56' Akpa Akpro), Immobile (86' Caicedo)

Sampdoria: Audero – Ferrari, Yoshida (46' Bereszyński), Colley, Augello – Candreva (81' Torregrossa), Ekdal, Silva – Ramirez (46' Jankto) - Keita (67' Damsgaard), Quagliarella

Żółte kartki: Silva, Lulic, Ekdal, Colley, Marusic, Escalante, Gabarron
Sędzia: Davide Massa