Mistrzowie wyeliminowani

• Data publikacji: 08.05.2018, 12:21

Hokeiści Washington Capitals awansowali do finału Konferencji Wschodniej, eliminując jeszcze aktualnych mistrzów NHL Pittsburgh Pengiuns. Jeszcze w grze są finaliści ostatniego sezonu Nashville Predators, którzy doprowadzili do decydującego meczu w rywalizacji z Winnipeg Jets.

Pierwsza bramka w meczu w Pittsburghu padła na początku drugiej tercji. Zdobył ją Alex Chiasson, po dobrej akcji czwartego ataku Capitals. Jeszcze w drugiej części meczu, po bombowym uderzeniu, wyrównał Kris Letang. W trzeciej tercji gole nie padły i o wyniku spotkania zadecydowała dogrywka. W dodatkowym czasie gry awans zespołowi ze stolicy Stanów Zjednoczonych dała kontra przeprowadzona przez reprezentantów Rosji. Krążek przejął Dmitrij Orłow, asystował Alex Owieczkin, a decydującą bramkę strzelił Jewgienij Kuzniecow. Tym razem nie powtórzyła się sytuacja z poprzedniego sezonu, kiedy to Pingwiny w półfinale konferencji wygrały z Waszyngtonem 4:3 w serii. Potem ekipa z Pittsburgha wywalczyła drugi z rzędu tytuł. W finale Konferencji Wschodniej Washington Capitals zmierzą się z Tampą Bay Lightning.

Pittsburgh Penguins - Washington Capitals 2:1 (0:0, 1:1, 0:0, 1:0)

W rywalizacji pozostali jeszcze finaliści poprzedniej edycji Pucharu Stanleya. Nashville Predators wygrali u siebie 4:0 z Winnipeg Jets. Po 2 trafienia dla gospodarzy zaliczyli Szwedzi - Viktor Arvidsson i Filip Forsberg. Decydujące, siódme starcie odbędzie się w nocy z czwartku na piątek polskiego czasu w Winnipeg.

Nashville Predators - Winnipeg Jets 4:0 (1:0, 1:0, 2:0)