La Liga: "Królewscy" wymęczyli wygraną w Valladolid

• Data publikacji: 20.02.2021, 22:50

W sobotnim, 20 lutego, meczu 24. kolejki La Ligi Real Valladolid podejmował na Estadio Jose Zorrilla Real Madryt. Lepsi okazali się "Królewscy", którzy pokonali gospodarzy 1:0. Zwycięską bramkę dla aktualnych mistrzów Hiszpanii zdobył Casemiro.

Już w 7. minucie swoją szansę mieli gospodarze. Saidy Janko (Valladolid) przejął piłkę w polu karnym i oddał strzał na bramkę, ale wspaniałą interwencją popisał się Thibaut Courtois (Madryt) i wybił piłkę na rzut rożny, którego piłkarze z Valladolid nie byli w stanie wykorzystać. Kilka minut później Kike (Valladolid) przewrócił się w polu karnym "Królewskich" i domagał się rzutu karnego, jednak arbiter stanowczo odrzucił jego sugestie.

Po nerwowym początku swoją grę uporządkowali aktualni mistrzowie Hiszpanii. W 31. minucie Mariano (Madryt) strzelił bramkę, jednak nie została ona uznana ze względu na spalonego. Do końca pierwszej połowy na boisku nie wydarzyło się już nic ciekawego.

W drugiej połowie pierwszą bardzo dobrą okazję do bramki zobaczyliśmy w 56. minucie meczu. Fabian Orellana (Valladolid) otrzymał dobre podanie i z pierwszej piłki uderzył na bramkę. Piłka poleciała w światło bramki, jednak solidną interwencję wykonał Courtois. Kilka minut później swoją techniką popisał się Toni Kroos (Madryt). Niemiec posłał perfekcyjne dośrodkowanie z rzutu wolnego w pole karne, które na bramkę zamienił Casemiro (Madryt). Futbolówka po główce Brazylijczyka zanim wpadła do siatki odbiła się jeszcze od prawego słupka bramki.

W 75. minucie Shon Weissman (Valladolid), który dopiero co wszedł na boisko, przewrócił się w polu karnym Realu Madryt. Podobnie jednak jak w 1. połowie i tym razem sędzia Gulliermo Cuadra nie podyktował "jedenastki". Do końca meczu na boisku działo się niewiele. "Królewscy" prowadzili grę i utrzymali prowadzenie do końca meczu. Dzięki wygranej Real Madryt zbliżył się na trzy punkty do prowadzącego Atletico Madryt. Trzeba jednak zaznaczyć, że "Los Colchoneros" mają jeden zaległy mecz.

Real Valladolid - Real Madryt 0:1 (0:0)
Bramki:  65' Casemiro
Valladolid: Masip - Nacho, Gonzalez, Fernandez, Perez Maqueda - Mesa (73' Kodro), Alcaraz (84' Fede) - Orellana, Kike (84' Plano), Janko (61' Jota) - Guardiola (73' Weissman)
Madryt: Courtois - Mendy, Nacho, Varane, Lucas - Modric, Casemiro, Kroos - Vinicius (67' Isco), Mariano (67' Duro), Asensio (67' Arribas)
Żółte kartki: 61' Alcaraz, 72' Nacho, 77' Orellana, 86' Plano - 69' Lucas, 79' Arribas
Sędzia: Guillermo Cuadra