Australian Open: Dodig i Polasek najlepszymi deblistami turnieju
Jono52795/ Wikimedia

• Dodał: Mateusz Czuchra
  • Data publikacji: 21.02.2021, 09:04

Ivan Dodig w parze z Filipem Polaskiem odnieśli zwycięstwo w najważniejszym meczu rozgrywek Australian Open. Chorwacko-czeski debel w finałowym pojedynku pokonał obrońców tytułu, Joe Salisbury'ego i Rajeeva Rama 6:3,6:4. Dla wygranego duetu jest to pierwszy wspólny triumf w turnieju wielkoszlemowym.

Początek ostatniego spotkania w turnieju deblowym to popis serwujących, którzy pewnie utrzymywali swoje podania. Pierwszych emocji związanych z break pointami doczekaliśmy się w gemie numer 6. Przy serwisie Rajeeva Rama obronną ręką ze stanu 0:40 wyszedł brytyjsko-amerykański duet. Po pewnie wygranym podaniu przez Ivana Dodiga, rozstawiona z numerem "9" para doczekała się kolejnych szans na przełamanie. Tym razem chorwacko-czeski debel wykazał się lepszą skutecznością i wykorzystał pierwszą okazję na przejęcie serwisu rywali. Bardziej doświadczony duet po wygranym gemie serwisowym Filipa Polaska, zapisał pierwszą partię na swoje konto.

Już w gemie otwarcia drugiej odsłony meczu, obrońcy tytułu musieli bronić kolejnych piłek na przełamanie. Po raz kolejny Ram wykazał się dużą odpornością psychiczną i zagwarantował swojej parze zwycięstwo w pierwszym gemie. W kolejnej części drugiego seta dużo lepszą formę na korcie prezentował debel rówieśników - Dodig i Polasek. Chorwat z Czechem skwitowali swoją dobrą dyspozycję w siódmym gemie seta i sięgnęli po drugie przełamanie serwisu rywali w tym meczu. Dwaj doświadczeni tenisiści byli konsekwentni do samego końca spotkania, dzięki temu mogli cieszyć się po ostatniej piłce tego pojedynku z pierwszego wielkoszlemowego zwycięstwa.

Finał debla mężczyzn Australian Open:

Ivan Dodig/Filip Polasek (CRO/CZE) [9] - Rajeev Ram/Joe Salisbury (USA/GBR) [5] 6:3, 6:4