Zima mistrzów – 21 lutego [ZAPIS RELACJI]
Steffen Prößdorf

Zima mistrzów – 21 lutego [ZAPIS RELACJI]

  • Dodał: Szymon Frąckiewicz
  • Data publikacji: 21.02.2021, 09:50

Czas na ostatnie akcenty mistrzostw świata w narciarstwie alpejskim i w biathlonie. W Cortina d'Ampezzo odbędzie się tej niedzieli slalom mężczyzn. W Pokljuce natomiast biathlonistki i biathloniści zmierzą się w biegu masowym. Na co stać będzie Monikę Hojnisz? Przekonamy się niebawem.

 

Plan dnia:

10:00 – Narciarstwo alpejskie – 1. przejazd slalomu mężczyzn

12:15 – Biathlon – bieg masowy kobiet

13:30 – Narciarstwo alpejskie – 2. przejazd slalomu mężcyzn

15:15 – Biathlon – bieg masowy mężczyzn

Relacja na żywo

Dziękujemy za wspólne emocje i śledzenie kolejnej odsłony Zimy mistrzów. Zapraszamy na kolejne relacje na żywo z występów najlepszych zawodników dyscyplin zimowych z udziałem Polaków

Biathlon - Wyraźnie załamany i niepocieszony Francuz dopiero teraz dotarł na linię mety z ponad 7-minutową stratą do Legreida

Biathlon - Stawkę zamyka największy pechowiec niedzielnych zawodów Francuz Emilien Jacquelin

Biathlon - Ostatni zawodnicy docierają na metę

Biathlon - Kolejne miejsca dla Simona Edera, Jakova Faka, Tarjei Boe i Lucasa Hofera. Na 8. miejscu z pięcioma pudłami na strzelnicy rywalizację ukończył Johannes Thingnes Boe

Biathlon - Srebro zdobywa jego rodak Johannes Dale, a brąz Francuz Fillon Maillet

Biathlon - Sturla Holm Legreid na mecie! Norweg zdobywa czwarty podczas tych mistrzostw złoty medal

Biathlon - Na ostatnich fragmentach trasy tempo mocno podkręcił Dale odskakując od Francuza

Biathlon - Od grupy pościgowej szybko odpadł Fak, a z czasem także i Eder

Biathlon - Norweg biegł po złoto, a na 1.6 km przed metą do goniącej dwójki dołączyli już Francuz Fillon Maillet i Norweg Johannes Dale

Biathlon - Ciekawie zapowiadała się walka o pozostałe miejsca na podium, bowiem Fak i Eder biegli razem, a za ich plecami czaił się Francuz Fillon Maillet

Biathlon - Pierwszy na trasę wybiegł Legreid, który przy swojej dyspozycji biegowej mógł być prawie pewny złotego medalu

Biathlon - Cała trójka zaliczyła po jednym pudle na ostatnim strzelaniu, jednak błędy ich rywali z kolejnych miejsc pozwoliły im zachować swoje miejsca

Biathlon - Przed ostatnim strzelaniem od rywali odłączył się Norweg wypracowując nam nimi kilkusekundową przewagę

Biathlon - Przewaga prowadzącej trójki na kolejnych kilometrach trasy utrzymuje się, a goniący ich Hofer i Peiffer tracą powoli dystans

Biathlon - Zapowiada się walka o złoty medal między doświadczonymi zawodnikami z Austrii i Słowenii, a żądnym sukcesów Norwegiem

Biathlon - Na czysto strzelali Legreid, Fak i Eder zachowując czyste konto i wybiegając z 20-sekundową przewagą nad kolejnym Hoferem

Biathlon - Prowadzący zawodnicy już na trzecim strzelaniu, pierwszym w postawie stojącej

Biathlon - Sytuacja na trasie bez zmian, a 5-osobowa czołówka ma nad kolejnymi zawodnikami prawie 15-sekundową przewagę

Biathlon - Totalnie pogubił się Jacquelin notując pięć pudeł

Biathlon - Wspomniana 5-osobowa czołówka ma kilka sekund przewagi nad kolejnymi zawodnikami

Biathlon - Podobnie na czysto strzelali Simon Eder i Arns Peiffer plasujący się na pozycjach 4. i 5.

Biathlon - Bezbłędne konto zachowali Legreid, Fak i Szwed Samuelsson i w takiej kolejności ruszyli na trasę

Biathlon - Za chwilę drugie strzelanie w pozycji leżącej

Biathlon - Zawodnicy z czołówki biegną mocnym tempem, a na jej czele aktualnie znajduje się Hofer

Biathlon - Wydaje się, że szansę na medal zaprzepaścił już na pierwszy strzelaniu Thingnes Boe notując dwa pudła i wybiegając na trasę dopiero na 27. miejscu

Biathlon - W ślad za nim wybiegli Włoch Hofer i Jakov Fak

Biathlon - Sporo bezbłędnych zawodników, a pierwszy na trasę ruszył Sturla Holm Laegreid

Biathlon - Na pierwszą wizytę na strzelnicy stawkę przyprowadza Norweg przed Włochem i Ponsiluomą

Biathlon - Za jego plecami biegną Lucas Hofer i Thingnes Boe

Biathlon - Pierwsze kilometry trasy cała stawka biegnie razem, a na jej czele aktualnie Fillon Maillet

Biathlon - Zawodnicy ruszyli na trasę. Czeka ich 15 km trasy i cztery wizyty na strzelnicy. Z numerem pierwszym wybiegł Szwed Martin Ponsiluoma

Biathlon - Liderem klasyfikacji Pucharu Świata w tej specjalności jest Tarjei Boe, który wyprzedza swojego brata Johannesa i Niemca Arnda Peiffera

Biathlon - Wywalczonego w zeszłym roku podczas czempionatu w Anterselvie złotego medalu będzie bronił Norweg Johannes Thingnes Boe, który na mecie wyprzedził duet Francuzów Quentin Fillon Maillet i Emilien Jacquelin

Biathlon - W stawce 30 zawodników nie zobaczymy żadnego z naszych rezprezetantów

Biathlon Już niespełna kwadrans do ostatniego akcentu biathlonowych mistrzostw świata, czyli biegu masowego panów na 15 km

Biathlon - Za około pół godziny ostatni akcent czempionatu w Pokljuce – bieg masowy mężczyzn.

Narciarstwo alpejskie - Yohan Goncalves Goutt reprezentujący Timor Wschodni zakończył te zawody, jak i całe mistrzostwa świata w Cortinie. Przypomnijmy zatem, że mistrzem świata w slalomie został Sebastian Foss-Solevaag z Norwegii, serbro trafiło do Austriaka Adriana Pertla, a brąz do kolejnego z Norwegów – Henrika Kristoffersena.

Narciarstwo alpejskie - Trzydziestka za nami. Aż 11 zawodników nie ukończyło swojego przejazdu.

Narciarstwo alpejskie - Nic wielkiego już się nie wydarzy. Każdy kolejny zawodnik ma coraz większe problemy, by wykonać czysty przejazd.

Narciarstwo alpejskie - Jednak trasa jest już na tyle rozjeżdżona, że nawet Ramon Zenhausern zdołał wycisnąć z niej jedynie 11. miejsce.

Narciarstwo alpejskie - Teraz, po krótkiej przerwie, na trasę ruszą zawodnicy z miejsc 16.-55. Pierwsi z nich może będą w stanie powalczyć o czołową dziesiątkę.

Narciarstwo alpejskie - Złoto dla Fossa-Solevaaga! Pertl drugi ze stratą 0,21 sekundy. Na najniższym stopniu podium Henrik Kristoffersen!

Narciarstwo alpejskie - Kristoffersen też pewny medalu! Alex Vinatzer trzeci ze stratą 1,2 sekundy do Fossa-Solevaaga! Co pokaże Adrian Pertl?

Narciarstwo alpejskie - Pewny już medal dla Norwegii! Kapitalny przejazd Sebastiana Fossa-Solevaaga! O 0,46 przed Henrikiem Kristoffersenem! Jak odpowiedzą Alex Vinatzer i Adrian Pertl?

Narciarstwo alpejskie - Dobry początek Kristoffera Jakobsena i znów problemy w połowie trasy. Szwed złapał tyczkę i nie będzie klasyfikowany.

Narciarstwo alpejskie - Kolejny, który świetnie zaczął, ale problemy w dalszej części trasy przekreśliły jego szanse – Clement Noel. Francuz ukończył, ale z bardzo słabym czasem, bo wracał się do jednej z bramek.

Narciarstwo alpejskie - Rwany przejazd Henrika Kristoffersena, ale niezwykle skuteczny. Wychodzi na prowadzenie z przewagą aż 0,76 sekundy.

Narciarstwo alpejskie - Słaby występ Alexisa Pinturault. Nie będzie raczej kolejnego medalu dla Francuza. Stracił 0,28 sekundy i jest trzeci.

Narciarstwo alpejskie - Bardzo dobrze jechał Schwarz i... wypadł z trasy. Nie będzie medalu dla Austriaka. To spora niespodzianka.

Narciarstwo alpejskie - Czas na jednego z głównych faworytów, który w pierwszym przejeździe nieco zawiódł – Marco Schwarza.

Narciarstwo alpejskie - Istok Rodes wreszcie pokonany. Daniel Yule ze Szwajcarii o 0,14 sekundy lepszy łączny czas od Chorwata. Czas na krótką przerwę, po której na trasę ruszy najlepsza ósemka.

Narciarstwo alpejskie - Kapitalnie zaczął Jett Seymour. Amerykanin z 43. numerem startowym był największą niespodzianką pierwszego przjeazdu. Niestety w połowie trasy minął bramkę.

Narciarstwo alpejskie - Rodes wciąż na prowadzeniu. Stefan Hadalin o 0,14 sekundy słabszy od Chorwata.

Narciarstwo alpejskie - Nieźle spisał się Belg Armand Marchant – jedna z większych niespodzianek pierwszego przejazdu. Stracił 0,38 sekundy do Rodesa, ale to dla niego dobry wynik.

Narciarstwo alpejskie - Michael Matt o 0,2 sekundy wolniejszy od Chorwata.

Narciarstwo alpejskie - Istok Rodes z Choracji do mety dotarł. Jego łączny czas to 1:47,84.

Narciarstwo alpejskie - Aj... Nie będzie dobrego wyniku dla zawodnika zza oceanu. Wypadł z trasy.

Narciarstwo alpejskie - Amerykanin Luke Winters już na trasie. Do lidera traci na półmetku 1,12 sekundy.

Narciarstwo alpejskie - Już za moment początek drugiego przejazdu slalomu mężczyzn. Przypomnijmy, że prowadzi Adrian Pertl z Austrii, a drugi przejazd rozpocznązawodnicy z miejsc 15.-1.

Biathlon - Monika Hojnisz-Staręga kończy dzisiejszy bieg na 22. miejscu. Polka miała słabszą końcówkę i przegrała z rywalkami, z którymi miała walczyć o lepsze miejsce. To już koniec rywalizacji kobiet na MŚ w Pokljuce. O 15:15 ostatni swój start rozpoczną panowie. Zapraszamy na relację LIVE z tego biegu.

Biathlon - Lisa Theresa Hauser ze złotem, druga skończyła Ingrid Tandrevold, a tuż za nią doszło do sprinterskiego finiszu o brąz. Tiril Eckhoff fantastyczną końcówką wyrwała sobie brązowy medal, wygrywając sprint z Marte Olsbu Roeiseland.

Biathlon - Trochę późno, ale lepiej, że się udało. Hojnisz-Staręga 20. po bezbłędnym strzelaniu. Jeszcze może powalczyć o poprawę pozycji z Kazakiewicz i Gasparin - te zawodniczki dzieli 5 sekund różnicy.

Biathlon - Dwa pudła Bendiki, a ze złotem Lisa Theresa Hauser! Jako druga wybiegnie Lisa Vitozzi ścigana przez Marte Olsbu Roeiseland. Złoto Austriaczki już raczej pewne, ale walka o srebro może być bardzo ciekawa, bo Vitozzi, Roeiseland i Tandrevold mieszczą się ledwie w 13 sekundach.

Biathlon - Wydawałoby się, że lepiej biegające Eckhoff i Vitozzi powinny dość łatwo niwelować stratę do prowadzących zawodniczek, ale nie idzie to tak szybko, jak by się można spodziewać. Strata wynosi około 15 - 20 sekund.

Biathlon - Baiba Bendika w swojej karierze nigdy nie była wyżej w zawodach Pucharu Świata, niż na 5. miejscu. Stało się to dwukrotnie. Teraz Łotyszka ma szansę stanąć na podium Mistrzostw Świata.

Biathlon - Nie może się wstrzelić Monika Hojnisz-Staręga dzisiaj. Pierwsze cztery krążki znowu celne, ale ostatni strzał błędny. To już czwarta karna runda naszej zawodniczki dzisiaj. Polka jest na 24. miejscu i jej strata przekroczyła właśnie dwie minuty do liderki tego biegu.

Biathlon - Zawodniczki są już po trzecim strzelaniu. Z czołówki równo, szybko i bezbłędnie strzelały Lisa Theresa Hauser i... Baiba Bendika! Czyżby Łotyszka sensacyjnie miałaby się tu zakręcić koło medalu? Daleko za nimi (20 sekund) Tiril Eckhoff!

Biathlon - Eckhoff, Tandrevold i Wierer niedaleko czołowych miejsc, więc dwie Norweżki i Włoszka mogą być groźne w dalszej części rywalizacji.

Biathlon - Polka wybiega dopiero na 24. miejscu. Na ten moment jedyne na co można liczyć, to szybkie przebicie się do drugiej 10-tki rywalizacji. Hojnisz-Staręga do tego poziomu traci około 27 sekund.

Biathlon - Słabe strzelanie Moniki Hojnisz-Staręgi. Trzy pierwsze krążki zostały zestrzelone, ale potem nastąpiły dwa pudła. Polka będzie dużo tracić. Przenieśmy więc uwagę na czoło wyścigu. Prowadzi Lisa Theresa Hauser przed Baibą Bendiką i Iriną Kazakiewicz. To podium brzmi dość zaskakująco, ale to się może niedługo zmienić.

Biathlon - Tuż przed drugim strzelaniem około 15 zawodniczek mieści się w przedziale 10 sekund. Na razie ciasno w czołówce i patrząc na starty kobiet w Pokljuce, może tak być do końca.

Biathlon - Poza Olsbu-Roeiseland (2. miejsce) i Lisą Theresą Hauser (4. miejsce) w 10-tce nie ma zbyt wielu faworytek. Tiril Eckhoff po jednym pudle jest dopiero 17., Dorothea Wierer i Hanna Oeberg zamykają drugą 10-tkę.

Biathlon - Nie wygląda to jednak bardzo źle. Hojnisz do liderki traci 28,2 sekundy. Sporo z tej różnicy można urwać na trasie. Teraz jednak bardzo istotne jest też bezbłędne strzelanie podczas kolejnych prób.

Biathlon - Sporo zawodniczek pudłuje. Niestety jest wśród nich Monika Hojnisz-Staręga, która spudłowała raz i Polka jest 23. Na czele Elisa Gasparin przed Marte Olsbu Roeiseland i... Seliną Gasparin.

Biathlon - Daleko w stawce spadła Marketa Davidova, która miała niegroźny upadek i spadła na 24. miejsce tracąc do liderki ponad 10 sekund. Zawodniczki za chwilę rozpoczną pierwsze strzelanie. Polka plasuje się w okolicach 15. miejsca.

Biathlon - Tradycyjnie początkiem rywalizacji razem biegnie duża grupa zawodniczek. Mocno zaczęła Dorothea Wierer, która od początku chce być z przodu i kontrolować bieg.

Biathlon - Zawodniczki ruszyły. Przed nimi 12,5 kilometra biegu, 5 rund po 2,5 kilometra przedzielone czterema strzelaniami. Dzisiejsza rywalizacja niewątpliwie będzie bardzo ciekawa.

Biathlon - Niespełna 10 minut do ostatniego startu kobiet na Mistrzostwach Świata w Pokljuce, czyli biegu ze startu wspólnego. Bardzo liczymy na Monikę Hojnisz-Staręgę, która w ostatnich dniach wydaje się być w znakomitej formie i będzie tu walczyć o jak najlepszy wynik. 30 zawodniczek na starcie. Polka z numerem 21. Z pierwszego szeregu biegną Tiril Eckhoff, Marketa Davidova i Anais Chevalier-Bouchet. Ruszamy o 12:30.

Narciarstwo alpejskie - Pierwszy przejazd zakończony. Ukończyło go 55 zawodników. O 13:30 rozpocznie się drugi przejazd, który zapowiada się niezwykle emocjonująco. Czy Adrian Pertl obroni prowadzenie? Czy narciarska młodzież sięgnie po medale? Przekonamy się wkrótce.

Narciarstwo alpejskie - Kolejni zawodnicy ruszają na trasę, ale niespodzianek już brakuje.

Narciarstwo alpejskie - I kolejna niespodzianka! Na10. miejsce, ze stratą ledwie 0,68 sekundy, wskoczył jadący z 43. numerem Amerykanin Jett Seymour!

Narciarstwo alpejskie - Istok Rodes z Chorwacji zdołał dołączyć do grona zawodników, którzy tracą mniej niż sekundę. Jest 13. ze stratą 0,98 s.

Narciarstwo alpejskie - Trzydziestu zawodników za nami, więc w teorii w czołówce nic nie powinno się zmienić.

Narciarstwo alpejskie - Armand Marchant z Belgii z bardzo dobrym przejazdem! Jest 11. ze stratą 0,89 sekundy.

Narciarstwo alpejskie - 23 narciarzy za nami, a czołowa jedenastka mieści się w sekundzie!

Narciarstwo alpejskie - Tymczasem warto nadmienić, że finał odbędzie się w innym formacie niż zwykle. Ze względu na wysokie temperatury na trasę drugiego przejazdu najpierw mają ruszyć zawodnicy od miejsca 15. do 1., a dopiero później ci od 16. do 60.

Narciarstwo alpejskie - Świetny występ młodego Szweda! Kristoffer Jakobsen czwarty ze stratą tylko 0,18 sekundy do Pertla! Ależ ciasno, zapowiadają się niezwykłe emocje w finale.

Narciarstwo alpejskie - Słabo zaprezentował się Filip Zubcić, ale kapitalnie Alex Vinatzer! Młody Włoch drugi ze stratą tylko 0,14 sekundy!

Narciarstwo alpejskie - Linus Strasser do mety dojechał, ale powodów do zadowolenia i tak nie ma. Wyprzedził tylko Manuela Fellera. Piętnastu zawodników za nami, zatem czas na krótką przerwę.

Narciarstwo alpejskie - Świetnie jechał Dave Ryding i... podzielił los kilku poprzedników.

Narciarstwo alpejskie - Ależ seria zawodników z problemami. Victor Muffat-Jeandet również nie dotarł do mety.

Narciarstwo alpejskie - Pierwszym któremu nie udało się dotrzeć do mety został Aleksander Choroszyłow z Rosji. Chwilę później jego los podzielił jeden z faworytów – Szwajcar Loic Meillard.

Narciarstwo alpejskie - Dziesięciu zawodników ukończyło już pierwszy przejazd. Na czele Pertl przed Fossem-Solevaagiem i Noelem.

Narciarstwo alpejskie - Mamy niespodziankę! Adrian Pertl wysuwa się na prowadzenie! Austriak o 0,16 sekundy szybszy od Fossa-Solevaaga.

Narciarstwo alpejskie - Marco Schwarz na dole ze stratą 0,41 sekundy. Trochę więcej od pozostałych faworytów, ale możliwe do odrobienia.

Narciarstwo alpejskie - Clement Noel z Francji i Norweg Henrik Kristoffersen wcisnęli się między Fossa-Solevaaga i Pinturault. Z takimi wynikami zapowiadają się wielkie emocje w drugim przejeździe.

Narciarstwo alpejskie - Nie będzie chyba w Cortinie medalu dla Ramona Zenhauserna. Aż 1,49 sekundy straty Szwajcara do lidera, a na dole tylko trzech narciarzy.

Narciarstwo alpejskie - Sebastian Foss-Solevaag o 0,25 sekundy lepszy! Świetny przejazd Norwega.

Narciarstwo alpejskie - Francuz na dole z wynikiem 52,65. Zobaczymy jak odpowiedzą na ten występ rywale.

Narciarstwo alpejskie - Do startu szykuje się już Alexis Pinturault, który rozpocznie dzisiejszy wyścig.

Narciarstwo alpejskie - Już za parę minut rozpocznie się w Cortinie slalom mężczyzn!

Szymon Frąckiewicz

Miłośnik sportu i muzyki alternatywnej. Pasjonat geografii.