PGNiG Superliga Kobiet: Zagłębie lepsze w meczu na szczycie
fotoandrus.pl

• Data publikacji: 21.02.2021, 20:10

Hitem 16. kolejki PGNiG Superligi Kobiet był mecz na szczycie pomiędzy MKS-em Zagłębiem Lubin i KPR-em Gminy Kobierzyce. Zespól gospodarzy wygrał 29:24 i umocnił się na prowadzeniu w tabeli.

Spotkanie w Lubinie było niezwykle ważny w kontekście walki o mistrzostwo Polski. KPR Gminy Kobierzyce mógł zmniejszyć swoją stratę do lidera tabeli, ale pokonanie genialnie grającego Zagłębia nie należało do łatwych zadań. Gospodynie jednak pierwszą bramkę zdobyły dopiero po kilku minutach gry, ale KPR nie potrafił tego wykorzystać. Wyrównana pierwsza połowa zakończyła się remisem 13:13, co dawało szansę ekipie z Kobierzyc na zwycięstwo w derbowym starciu. Tak się nie stało, bo po zmianie stron "Miedziowie" były wyraźnie lepsze. Od wyniku 18:18 Zagłębie zanotowali serię trzech bramek. Do końca meczu gospodynie zdobyły trzy trafienia z rzędu jeszcze dwukrotnie i ostatecznie wygrały 29:24. Sześć bramek dla drużyna z Lubina zdobyła Patricia Matieli. W tabeli Zagłębie powiększyło przewagę nad drugim KPR-em do sześciu punktów.

Pierwsze zwycięstwo po czterech porażkach odniósł Eurobud JKS Jarosław. Zespół JKS-u w pierwszej połowie meczu z Młynami Stoisław Koszalin miał aż sześć trafień przewagi. Jednak w drugiej części gry ekipa gości przejęła prowadzenie. W końcówce lepsze okazały się gospodynie, które triumfowały 28:25. Bohaterką JKS-u została Aleksandra Zimny, która zdobyła 11 bramek. Zespół z Jarosławia nie odskoczył jednak w tabeli od znajdującego się w strefie spadkowej Ruchu Chorzów, który niespodziewanie wygrał 28:27 po zwycięskiej bramce w końcówce ze Startem Elbląg. Ostatni mecz tej kolejki między MKS-em Perłą Lublin i Piotrcovią Piotrków Trybunalski zostanie rozegrany 3 marca z powodu gry lubelskiej drużyny w Lidze Europejskiej.