Koszykówka - Suzuki 1LM: 24. kolejka pod znakiem zwycięstw gości
Karol Skiba / Energa Kotwica Kołobrzeg

• Dodał: Piotr Janczarczyk
  • Data publikacji: 22.02.2021, 03:07

Niemałą niespodziankę sprawili koszykarze z Krakowa, którzy wygrali z Sokołem Łańcut na ich własnym parkiecie. Kotwica Kołobrzeg odnotowała pierwsze zwycięstwo na wyjeździe, pewnie pokonując Zetkamę Doral Nysę Kłodzko. Grupa Sierleccy-Czarni Słupsk świetnie zaprezentowali się w starciu z pruszkowianami, pozwalając im na zdobycie jedynie 56 punktów. Mecz GKS-u z Górnikiem odbędzie się w późniejszym terminie.

24. kolejkę Suzuki 1LM otworzyło spotkanie w Kłodzku - lokalna Zetkama Doral Nysa podejmowała Energę Kotwicę Kołobrzeg. Gospodarze zagrali świetną pierwszą kwartę, dzięki czemu prowadzili po dziesięciu minutach 23:20. Była to jedyna wygrana przez Nysę część gry, ponieważ pozostałe trzy zdecydowanie należały do kołobrzeżan. Energa Kotwica finalnie zdominowała gospodarzy 83:54, a tym samym odniosła pierwsze zwycięstwo na wyjeździe w tym sezonie. Najlepszy mecz w dotychczasowych rozgrywkach zanotował Michał Sadło (Energa Kotwica Kołobrzeg), który w prawie 19 minut zdobył 16 punktów i cztery zbiórki.

Do niemałej niespodzianki doszło w Łańcucie - Sokół niespodziewanie przegrał 88:90 z TS Wisłą Chemart Kraków, dla której było to dopiero trzecie zwycięstwo na obcym parkiecie. Warto podkreślić, że koszykarze Piotra Piecucha w pewnym momencie prowadzili aż 15 punktami. Goście rzucali z dystansu przy świetnej skuteczności 46,2% (12/26 za trzy). Wśród wiślaków należy wyróżnić trzech graczy, którzy zdobyli łącznie 50 punktów: Wojciecha Gorgonia (21 pkt.), Artura Włodarczyka (18 pkt.) i Macieja Maja (17 pkt.).

W trzecim meczu 24. kolejki Suzuki 1LM Pogoń Prudnik uległa pelplinianom 76:85. Goście już w pierwszej połowie zdążyli wypracować 20 punktów przewagi, lecz prudniczanie skutecznie odrabiali straty. Finalnie, koszykarze z Pelplina zwyciężyli po raz dziewiąty w tym sezonie, zaś dla gospodarzy była to siedemnasta porażka. Obie ekipy wciąż nie są pewne utrzymania w lidze, stąd też bardzo ważne dla układu w ligowej tabeli będą spotkania w ramach następnych kolejek.

Zawodnicy z Krosna zanotowali kolejną wygraną, po tym jak pokonali Weegree AZS Politechnikę Opolską 87:81. Miasto Szkła zdołało przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę, mimo że rezerwowi gospodarzy zdobyli ponad połowę punktów dla swojej drużyny. Tym samym, krośnianie wyprzedzili rywali z Opola w tabeli Suzuki 1LM. Wśród koszykarzy trenera Rafała Knapa (Weegree AZS) zdecydowanie wyróżniał się Bartosz Jankowski - autor 23 punktów.

Choć Czarni byli faworytem w starciu z pruszkowianami, to chyba mało kto spodziewał się tak wyraźnej dominacji, jaką zaprezentowali zawodnicy trenera Mantasa Cesnausisa (Grupa Sierleccy-Czarni). Słupszczanie zagrali tak, jak na lidera tabeli przystało i pokonali Elektrobud-Investment ZB Pruszków 87:56. Goście wyglądali lepiej niemal w każdym aspekcie gry - byli celniejsi, rozdawali więcej asyst i zebrali więcej piłek, niż ich sobotni przeciwnicy. Dobrze zaprezentował się Piotr Śmigielski (23 pkt.), który udowodnił, że stać go na występy z przynajmniej 20 oczkami na koncie.

WKK prowadził przez niemal całe spotkanie w Łowiczu, dzięki czemu dopisał kolejne zwycięstwo do swojego bilansu w tym sezonie. Wśród gospodarzy zabrakło już Macieja Kucharka, który dołączył do ekstraklasowego Argedu BMSlam Stali Ostrów Wielkopolski. Double-double w tym meczu zaliczył Piotr Niedźwiedzki (WKK) - zdobył 18 punktów i 14 zbiórek. Za sprawą sobotniej wygranej, podobieczni Tomasza Niedbalskiego (WKK) umocnili się na pozycji wicelidera Suzuki 1LM.

Ostatnie spotkanie rozgrywane w ramach rozgrywek 24. kolejki zakończyło się wynikiem 96:77 na korzyść TBS-u Śląska II Wrocław, który pokonał Dziki Warszawa. Wśród gospodarzy aż sześciu zawodników zanotowało dwucyfrową zdobycz punktową. Co więcej, trzech koszykarzy rezerw Śląska uzyskało double-double: Jan Wójcik (13 pkt., 13 zb.), Mateusz Szlachetka (10 pkt., 10 as.) oraz Szymon Tomczak (20 pkt., 10 zb.). Mimo wygranej wrocławian, zawodnicy ze stolicy Polski również mieli powody do radości, ponieważ za sprawą 23 oczek przewagi z pierwszego starcia okazali się zwycięzcą dwumeczu. Jeśli obie ekipy na koniec sezonu zasadniczego zrównają się ligowymi punktami, to Dziki w tabeli będą wyżej, niż TBS Śląsk II. Relacja z meczu TBS Śląsk II - Dziki

Starcie GKS-u Tychy z Górnikiem Trans.eu Wałbrzych zostało przełożone na 10. marca bieżącego roku.