MŚ U19: dwa ćwierćfinały dla polskich par

• Data publikacji: 13.07.2018, 14:00

Świetnie układa się światowy czempionat do lat U19 dla biało - czerwonych. Zarówno Dominik Poznański i Mikołaj Miszczuk jak i Julia Gierczyńska w parze z Patrycją Jundziłł awansowali do 1/4 finału.

Po świetnej fazie grupowej duet Poznański/Miszczuk znalazł się od razu w najlepszej ,,16" mistrzostw. W walce o ćwierćfinał Polacy zmierzyli się z Australijczykami Jamesem Takkenem i Markem Nicolaidisem. Biało - czerwoni zwyciężyli w pierwszej partii do 17, lecz drugi set nie potoczył się po ich myśli i musieli w nim uznać wyższość rywali do 16. O wszystkim zadecydował więc tie - break, w którym to nasi reprezentanci zachowali więcej zimnej krwi i pokonali przeciwników do 12.

W pojedynku o półfinał Poznański i Miszczuk zmierzą się z Niemcami Lukasem Pfretzschnerem i Filipem Johnem.

Dłuższą drogę do ćwierćfinału musiały przebyć Julia Gierczyńska i Patrycja Jundziłł. Polki po zajęciu drugiego miejsca w grupie zmierzyły się z Indonezyjkami Ragil Ningtyas i Vitrią Rahayu. O ile rywalki w pierwszej partii nawiązywały równorzędną walkę o zwycięstwo i uległy naszym reprezentantkom minimalnie, bo do 19, o tyle w drugim secie nie miały już nic do powiedzenia, przegrywając do 12.

Bardziej zacięty przebieg miał pojedynek o awans do ćwierćfinału. Rywalkami Gierczyńskiej i Jundziłł były Chinki Shuting Cao i Jinjin Zeng. Przeciwniczki bardzo dobrze zagrały w pierwszej partii, konsekwentnie wykorzystując błędy Polek i wygrywając ją ostatecznie do 15. Nasze reprezentantki nie podłamały się przegraną w inauguracyjnym secie i od początku drugiego zbudowały sobie kilkupunktową przewagę (9:6, 12:8). Biało - czerwone nie zamierzały na tym poprzestać i jeszcze bardziej ją powiększyły. Ostatecznie w drugiej partii zwyciężyły rywalki do 13. Tie-break to z kolei popis Gierczyńskiej i Jundziłł, które rozgromiły przeciwniczki do 6 i zameldowały się w najlepszej ,,8" mistrzostw.

Wyniki polskich par:

Poznański/Miszczuk (Polska) - Takken/Nicolaidis (Australia) 2:1 (21:17, 16:21, 15:12)

Gierczyńska/Jundziłł (Polska) - Ningtyas/Rahayu (Indonezja) 2:0 (21:19, 21:12)

Gierczyńska/Jundził (Polska) - Cao/Zeng (Chiny) 2:1 (15:21, 21:13, 15:6)