Bobsleje/Skeleton: podsumowanie ME U-23, ME U-20 oraz ME juniorów

• Dodał: Kacper Tyczewski
  • Data publikacji: 21.02.2021, 15:23

Na torach w Konigssee oraz Igls zostały rozegrane Mistrzostwa Europy w kilku kategorach wiekowych. W Niemczech rywalizowali bobsleiści w kategorii juniorów i U-23. Z kolei w Austrii również wystartowali juniorzy oraz zawodnicy do lat 20.

Bobsleje

Jako pierwsi w mistrzostwach zaprezentowali się juniorzy oraz zawodnicy U-23 w rywalizacji dwójek. Obie kategorie rozgrywały swoje zawody równolegle, dlatego wyniki kilku zawodników były brane pod uwagę do obu tabel. Mistrzem w obu kategoriach zostali Rumuni - Mihai Cristian Tentea oraz Ciprian Nicolae Doroczi. Za ich plecami znalazła się niemiecka dwójka, w której Maksimilian Illmann jechał razem z Feliksem Dahmsem. Podobnie jak zwycięzcy byli na podium w obu kategoriach. Wśród juniorów brązowy medal zdobyli także Niemcy - Hans Peter Hannighofer i Tim Gessenhardt, a w rywalizacji do lat 23, trzecie miejsce zajęła słowacka ekipa, której przewodził Pavol Taborsky, jeżdżący z Janem Markiem Trebichavskim. Zawody czwórek męskich oraz dwójek kobiecych zostały odwołane po awarii systemu chłodzenia na torze w Konigssee.

Wyniki MEJ - dwójki męskie

Wyniki ME U-23 - dwójki męskie

Skeleton

Pierwsze na torze w Igls pokazały się kobiety. Mistrzynią juniorek została Rosjanka Alina Tararychenkova, a srebrny krążek zdobyła Alessia Crippa, wyprzedzając Anastazję Tsyganovą, która to była najlepsza w kategorii U-20. Na pozycjach medalowych znalazły się jeszcze Stefanie Votz i Hanna Staub. Wśród juniorów triumfował Ewgnienił Rukosuev. Rosjanin wyprzedził Amadeo Bagnisa i Aleksandra Schlintnera. U zawodników do lat 20 mistrzem został Lukas David Nydegger, który znalazł się przed Drmitrim Grevtsevem. Trzecie miejsce ex aequo zajęli Elvis Veinberg i Valts Smilga. Mający ukraińskie korzenie jedyny Polak w stawce Władysław Polywach zajął siódme miejsce wśród zawodników U-20 i dziewiętnaste w kategorii juniorów.