WT w Gstaad: już bez polskich par

• Data publikacji: 13.07.2018, 14:30

Nie udała się sztuka awansu do ćwierćfinału Piotrowi Kantorowi i Bartoszowi Łosiakowi, a także Grzegorzowi Fijałkowi i Michałowi Brylowi. Oba polskie duety przegrały swoje pojedynki 1/8 finału, choć po bardzo wyrównanej walce.

Mecz Kantora i Łosiaka z Łotyszami Martinsem Plavinsem i Edgarsem Tocsem miał niezwykle wyrównany przebieg. Gra toczyła się w obu partiach punkt za punkt, ale to rywale w decydujących momentach zachowywali więcej zimnej krwi i rozstrzygnęli to spotkanie dwukrotnie, zwyciężając w końcówkach do 19 i do 18.

Jeszcze więcej walki kibice mogli ujrzeć w pojedynku Fijałka i Bryla z Włochami Nicolai i Lupo. Od początku pierwszego seta to rywale próbowali dyktować warunki gry i objęli kilkupunktowe prowadzenie (1:4, 4:7). Nasi reprezentanci zaczęli gonić przeciwników i im się to udało (16:16). Od tego stanu gra toczyła się punkt za punkt i to ostatecznie siatkarze z Półwyspu Apenińskiego pokonali biało - czerwonych na przewagi do 23.

Drugi set przypominał jak kopia pierwszą partię i niestety zakończył się takim samym rezultatem. Fijałek i Bryl przegrali tym razem do 24 i tym samym obie nasze pary pożegnały się z pięciogwiazdkowym turniejem w Gstaad.