Skoki narciarskie - PK: drugie zwycięstwo Hannah Wiegele
Ailura / Wikimedia Commons

• Dodał: Paweł Ukleja
  • Data publikacji: 21.02.2021, 15:22

Hannah Wiegele po raz drugi z rzędu została zwyciężczynią konkursu Pucharu Kontynentalnego pań w niemieckim Brotterode. Drugie miejsce zajęła Rosjanka Ksenia Kablukova, a podium uzupełniła Słowenka Jerneja Repinc Zupancic. Wiegele została tryumfatorką całego cyklu Pucharu Kontynentalnego.

Po pierwszej serii na prowadzeniu znalazła się zwyciężczyni wczorajszego konkursu oraz liderka cyklu - Hannah Wiegele. Austriaczka oddała najdłuższy skok rundy szybując na 110,5 metra. Tuż za jej plecami, ze stratą siedmiu punktów uplasowała się Słowenka Jerneja Repinc Zupancic, która oddała skok na odległość 108,5 metra. Na podium znalazła się także Austriaczka Julia Muehlbacher (106 m), która do prowadzącej rodaczki straciła 8,4 punktu. Na czwartej pozycji, po skoku na 105 metrów uplasowała się Słowenka Nika Prevc. Siostra braci Prevców traciła do podium jedynie 2,6 punktu. Pierwszą piątkę uzupełniła Rosjanka Ksenia Kablukova.

Druga seria nie przyniosła zmian na pozycji liderki. Hannah Wiegele oddała skok na odległość 106 metrów i utrzymała swoją pozycję, powiększając przewagę nad drugą zawodniczką aż do 16,4 punktu. Skuteczny atak na drugie miejsce przypuściła piąta po pierwszej serii Ksenia Kablukova. Rosjanka w drugiej rundzie wylądowała na 106 metrze, co pozwoliło jej przesunąć się aż o trzy pozycje. Podium zamknęła druga po pierwszej serii Słowenka Jerneja Repinc Zupancic tracąc do drugiej lokaty 5,2 punktu. Czwarta Julia Muehelbacher podium przegrała jedynie o 0,7 punktu. Piątkę zamknęła Nika Prevc. Kolejne miejsca w dziesiątce zajęły kolejno: Alexandra Barantceva, Astrid Norstedt, Nika Vetrih, Michelle Goebel oraz Maja Vtic. Dzięki wczorajszemu i dzisiejszemu tryumfowi Wiegele została zwyciężczynią całego cyklu Pucharu Kontynentalnego gromadząc komplet 200 punktów.