Bundesliga: remis Bayeru po golu w końcówce!
Wikimedia

• Dodał: Dawid Tymosz
  • Data publikacji: 21.02.2021, 16:00

Augsburg zremisował z Bayerem Leverkusen 1:1. Gospodarze zaprezentowali się zaskakująco dobrze, ale stracili bramkę w ostatniej akcji spotkania. 90 minut w ich barwach zagrał Rafał Gikiewicz. Z ławki w 72. minucie pojawił się także Robert Gumny.

W pierwszym niedzielnym spotkaniu 22 kolejki Bundesligi zmierzyły się zespoły Augsburga i Bayeru Leverkusen. Obie drużyny grają ostatnio poniżej oczekiwań i trzy punkty byłyby dla nich bardzo cenne. Gospodarze w ostatnich siedmiu meczach zdobyli ledwie trzy punkty. Z kolei goście dzielił coraz większy dystans do miejsc premiowanych grą w przyszłej edycji Ligi Mistrzów. Dodatkowo w czwartek zanotowali wyjazdową porażkę z Young Boys Berno.

Pojedynek zaczął się dla Aptekarzy fatalnie. W piątej minucie po fatalnym błędzie Niklasa Lomba, który nie trafił w piłkę, bramkę na swoim koncie zapisał Florian Niederlechner. Ten sam zawodnik mógł podwyższyć prowadzenie dwadzieścia minut później, lecz tym razem uderzył nad bramką. Po pierwszej połowie Augsburg prowadził 1:0, a Bayer nie miał wiele do zaoferowania w swojej grze ofensywnej. Gospodarze swoich szans szukali, wyprowadzając kontry. W drugiej części gry, postawa zawodników Petera Bosza nieco się poprawiła. Bayer zaczął oddawać pojedyncze strzały, lecz bezbłędnie w bramce Augsburga spisywał się Rafał Gikiewicz. W 55. minucie sędzia podyktował jedenastkę, za faul Edmonda Tapsoby. Gości uratował system VAR, po którego weryfikacji odgwizdał spalonego. Kiedy wydawało się, że wynik nie ulegnie zmianie, wtedy środkowy obrońca Tapsoba, pobiegł w pole karne i wykorzystał dobre wyłożenie piłki przez rezerwowego Demaraia Graya i zmienił rezultat na 1:1. Sędzia nie wznowił już gry i zakończył mecz. Remis nie spowodował zmian lokat obu drużyn w ligowej tabeli. W następnej kolejce ekipa Rafała Gikiewicza uda się do Moguncji. Z kolei Aptekarzy czeka w czwartek rewanż z Young Boys Berno w ramach 1/16 Ligi Europy.

FC Augusburg - Bayer Leverkusen 1:1 (1:0)

Bramki: 5' Niederlechner - 90+4 Tapsoba

FC Augsburg: Gikiewicz - Framberger (72' Framberger, Gouweleeuw, Udokhai, Pedersen - Khedira, Strob, Caligiuri (79' Caligiuri), Benes (72' Moravek), Vargas (66' Hahn) - Niederlechner (79' Richter)

Bayer Leverksuen: Lomb - Fosu-Mensah, Bender (74' Gray), Tapsoba, Wendell - Demirbay, Aranguiz, Wirtz (58' Alario) - Bailey (58' Frimpong), Schick, Diaby

Żółte kartki: 49' Benes, 59' Niederlechner - 32' Tapsoba, 39' Aranguiz, 88' Diaby, 89' Fosu-Mensah

Sędzia: Christian Dingert