Ligue 1: Lille nadal na szczycie
Supporterhéninois/Wikimedia Commons

• Dodał: Miłosz Szade
  • Data publikacji: 21.02.2021, 19:00

Lille OSC kontynuuje ligową serię meczów bez porażki- Les Dogues  nie przegrali już od siedmiu kolejek. W wyjazdowym spotkaniu  pokonali 4:1 zespół FC Lorient, dzięki czemu utrzymali pozycję lidera Ligue 1.

W początkowej fazie gry goście zdominowali swoich przeciwników, cierpliwie rozgrywając piłkę na ich połowie. Ofensywne akcje nie kończyły się jednak efektywnym wykończeniem- piłkarze oddawali niecelne uderzenia z dalekiego dystansu. Sytuacja zmieniła się w 21. minucie. Zeki Celik zawędrował w pole karne rywala i podał futbolówkę do Jonathana Ikone, który bez zastanowienia uderzył z półwoleja. Strzał nie leciał w światło bramki, ale mimo tego trafił do siatki Matthieu Dreyer'a. Andrew Gravillon odnotował bardzo niefortunną interwencję podczas próby zablokowania zagrożenia i zdobył bramkę samobójczą, nie dając bramkarzowi szans na reakcję.

Lille nie cieszyło się prowadzeniem przez długi czas. Dwie minuty później zespół Galtiera Christophe'a popełnił błąd przy wyprowadzaniu piłki z własnej strefy obronnej. Teremas Moffi przejął niecelne podanie defensora i znalazł się pod polem karnym, natychmiastowo podając do wbiegającego Jerome'a Hergault'a, który popisał się kapitalnie precyzyjnym uderzeniem. Goście nie stracili inicjatywy i nadal napierali na piłkarzy Lorient, co przyniosło skutek w 38. minucie. Jonathan Bamba dośrodkował z lewej flanki, Enzo Le Fee źle wybił futbolówkę, a ta znalazła się pod nogami Jose Fonte. Portugalczyk huknął zza szesnastego metra, wyprowadzając Lille na prowadzenie na kilka minut przed zejściem do szatni.

W drugiej połowie także nie brakowało pięknych trafień. Jonathan Ikone w świetnym stylu wykorzystał rzut wolny w okolicach 18. metra. Francuz technicznym strzałem posłał piłkę prosto w górne okienko bramki Dreyer'a. Dalszy przebieg rywalizacji nie obfitował w przyjemne dla oka momenty- piłkarze walczyli o kontrole w środku pola albo źle finalizowali akcje podbramkowe. Zawodnicy Lorient chcieli za wszelką cenę zdobyć chociaż jeden punkt, ale nie stworzyli wystarczająco groźnych okazji. W doliczonym czasie gry Domagoj Bradaric wykorzystał szybki kontratak, ostatecznie zabijając nadzieje gospodarzy i  to gracze Lille wywieźli komplet oczek z Stade du Moustoir.

FC Lorient - Lille OSC 1:4 (1:2)

Bramki: 23' Hergault21' Gravillon (sam), 38' Fonte, 59' Ikone, 90+1' Bradaric

Lorient: Dreyer - Hergault, Morel (64' Abergel), Laporte, Gravillon, Lemoine (65' Monconduit) - Wissa (73' Boisgard), Chalobah, Delaplace, Le Fee (65' Lauriente) - Moffi (74' Grbic)

Lille: Maignan - Mandava, Fonte, Botman, Celik - Bamba (65' Yazici), Andre, Xeka (75' Sanches), Luiz Araujo - David (65' Weah), Ikone (86' Bradaric)

Żółte kartki: 61' Lemoine 70' Monconduit

Sędzia: Johan Hamel