Tenis stołowy: kolejne dobre występy Samuela Kulczyckiego w Bundeslidze

• Dodał: Enwer Półtorzycki
  • Data publikacji: 21.02.2021, 21:29

Zespoły Bundesligi miały przed sobą intensywny weekend. W piątek rywalizowały w ramach 18. kolejki rozgrywek, a już w niedzielę przystępowały do zmagań numer 19. Drużyna TTF Liebherr Ochsenhausen, którą reprezentują Samuel Kulczycki i Maciej Kubik, potrzebowała dwóch zwycięstw, aby zachować trzecie miejsce w tabeli i nadal realnie myśleć o dogonieniu lidera Borussi Dusseldorf.

W piątkowym pojedynku zespół prowadzony przez Dubravko Skorica nie dał szans drużynie TTC Neu-Ulm, pokonując ją w derbowej rywalizacji 3:0. Gospodarze od pierwszych do ostatnich piłek kontrolowali przebieg spotkania, pozwalając rywalom wygrać tylko jednego seta. Jego autorem był Tiago Apolonia, a całe spotkanie wygrał Hugo Calderano. Dwa kolejne punkty dołożyli Simon Gauzy oraz Samuel Kulczycki, który zmierzył się z faworyzowanym Emmanuelem Lebesson, mistrzem Europy w grze pojedynczej z 2016 roku. Był to najbardziej wyrównany pojedynek tego spotkania, co pokazują dwa ostatnie sety zakończone grą na przewagi. Samo doświadczenie nie pomogło mistrzowi wgrać tej rywalizacji. To Polak wykazywał się regularnością na dystansie każdego seta, co zdecydowało o jego przewadze.

TTF Liebherr Ochsenhausen – TTC Neu-Ulm 3:0
Hugo Calderano – Tiago Apolonia 3:1 (8:11, 11:8, 11:4, 11:6)
Simon Gauzy – Vladimir Sidorenko 3:0 (12:10, 11:5, 11:9)
Samuel Kulczycki – Emmanuel Lebesson 3:0 (11:8, 14:12, 12:10)

W niedzielę tenisiści stołowi z Ochsenhausen zmierzyli się na wyjeździe z drużyną TTC RhönSprudel Fulda-Maberzell, zajmującą dziesiąte miejsce w tabeli. Różnica pozycji stawiała gości w roli pewnego faworyta. Odczuwali oni jednak trudny pierwszego starcia i podróży oraz konieczności szybkiej regeneracji, przez co mecz rozstrzygnęli na swoją korzyść dopiero w piątym pojedynku. Na dwa punkty gospodarzy zdobyte przez Ruwena Filusa i Fan Bo Menga, dwoma odpowiedział Simon Gauzy. Tym razem Samuel Kulczycki musiał uznać wyższość rywala w pojedynku singlowym. Nie wpłynęło to jednak negatywnie na jego ogólną dyspozycję. Poprawił się w grze podwójnej, gdzie w parze z Maciejem Kubikiem pokonali duet Fan Bo Meng i Benno Oehme 3:1. Był to ich drugi wspólny mecz w ramach Bundesligi. Pierwszy rozegrali w ubiegłym roku przeciwko ASV Grunwettersbach.

TTC RhönSprudel Fulda-Maberzell – TTF Liebherr Ochsenhausen 2:3
Ruwen Filus – Samuel Kulczycki 3:1 (11:8, 8:11, 11:5, 11:5)
Benno Oehme – Simon Gauzy 0:3 (5:11, 5:11, 8:11)
Fan Bo Meng – Kanak Jha 3:0 (11:5, 11:8, 11:2)
Ruwen Filus – Simon Gauzy 0:3 (20:22, 8:11, 7:11)
Fan Bo Meng/Benno Oehme – Samuel Kulczycki/Maciej Kubik 1:3 (6:11, 7:11, 11:7, 6:11)