Ligue 1: Monaco pokonuje PSG!

• Data publikacji: 21.02.2021, 23:20

Do sporej niespodzianki doszło w ostatnim meczu 26. kolejki Ligue 1. AS Monaco pokonało PSG 2:0. Tym samym podopieczni Niko Kovaca na stałe włączają się do walki o mistrzostwo Francji i miejsce gwarantujące udział w przyszłorocznej edycji Ligi Mistrzów. Natomiast piłkarze PSG tracą do prowadzącego Lille już 4 punkty.

Zdecydowanym faworytem spotkania byli gospodarze. W tygodniu zagrali oni najlepszy mecz w sezonie i wysoko pokonali FC Barcelonę 4:1, w ramach 1/8 finału Ligi Mistrzów. Z kolei Monaco w swoim ostatnim spotkaniu rzutem na taśmę zremisowało na własnym boisku z Lorient 2:2, strzelając bramkę na remis w 95. minucie meczu. Jednakże piłkarze z Księstwa mają serię jedenastu spotkań bez porażki i coraz wyżej pną się w ligowej tabeli.

I to właśnie podopieczni Niko Kovaca, dość nieoczekiwanie, objęli prowadzenie na początku spotkania. Po dośrodkowaniu Rubena Aguilara Sofiane Diop strzałem głową z najbliższej odległości pokonał Keylora Navasa. Paryżanie próbowali natychmiastowo odpowiedzieć. Najpierw dośrodkowanie Kurzawy przerodziło się w strzał, który na rzut rożny sparował Benjamin Lecomte. Następnie z rzutu wolnego uderzał Layvin Kurzawa, ale piłka poszybowała nad poprzeczką. W 35. minucie na strzał z dystansu zdecydował się Idrissa Gueye, ale piłka minimalnie przeleciała obok słupka.

W drugą część spotkania znowu lepiej weszła ekipa Nico Kovaca. W 51. minucie Guillermo Maripan precyzyjnym strzałem z 16 metrów umieścił piłkę w bramce Keylora Navasa. Paryżanie próbowali odpowiedzieć, ale strzał Moise Keana na raty obronił Lecomte. W 62. minucie Monaco powinno prowadzić 3:0, ale po zagraniu Oliveiry Kevin Volland z najbliższej odległości nieczysto trafił w piłkę i strzelił obok bramki PSG. W 76.minucie strzelał Moise Kean, ale jego uderzenie w ostatniej chwili zablokowali obrońcy Monaco.

PSG - AS Monaco 0:2 (0:1)

Bramki: Diop 6', Maripan 51'

PSG: Navas - Florenzi, Marquinhos, Kimpembe, Kurzawa - Herrera(55' Veratti), Paredes (73' Danilo), Gueye(55' Rafinha) - Mbappe, Icardi (73' Draxler), Kean

AS Monaco: Lecomte - Disasi, Maripan, Badiashile - Aguilar(80' Sidibe), Tchouameni, Fofana, Oliveira Silva - Diop(80' Golovin), Volland (90' Ballo Toure) - Ben Yedder(71' Jovetić)

Żółte kartki: Gueye 45', Kimpembe 50', Paredes 57' - Tchouameni 15'

Sędziował: Ruddy Buquet