Tenis stołowy: Tomasz Lewandowski i Katarzyna Węgrzyn najlepsi w 2. GPP

• Dodał: Enwer Półtorzycki
  • Data publikacji: 21.02.2021, 23:11

W niedziele tenisiści stołowi zakończyli zmagania w ramach 2. Grand Prix Polski seniorek i seniorów. Trzy dni rywalizacji w Nowym Dworze Mazowieckim przyniosły dużo emocji, ciekawych rezultatów oraz potwierdziły dominację najwyżej rozstawionych zawodników. Wśród kobiet najlepsza okazała się Katarzyna Węgrzyn, a u mężczyzn Tomasz Lewandowski.

W finale rywalizacji seniorów z Tomaszem Lewandowskim zmierzył się Robert Floras. Obaj zawodnicy spokojnie przechodzili kolejne etapy turnieju, nie pokazując na początku pełni swoich możliwości. Fazę grupową skończyli z kompletem zwycięstw, a w pucharowej mecze zamykali maksymie w sześciu setach. Spotkanie decydujące o triumfie w zawodach przyniosło zacięte wymiany i sporo zwrotów akcji. Większą skutecznością i opanowaniem w końcówce wykazał się reprezentant rzeszowskiej Politechniki. Wygrał ten mecz 4:3, w siódmym secie pokonując rywala po grze na przewagi 13:11. Na trzecim stopniu podium stanęli Artur Grela i Alan Woś, którzy ulegli finalistom na etapie półfinałów.

Rywalizacja kobiet rozstrzygała się miedzy 3. w rankingu Katarzyną Węgrzyn i 23. Iloną Sztwiertnią. Pierwsza jak burza przechodziła kolejne fazy turnieju, tracąc przed finałem tylko jednego seta. Druga sprawiła ogromną niespodziankę swoją postawą. Z grupy wyszła na drugim miejscu przez porażkę 1:3 w na otwarcie zmagań. Młoda zawodniczka KS Bronowianki Kraków dobrze czuła się na hali w Nowym Dworze Mazowieckim. Trema uleciała z niej wraz z końcem pierwszego meczu. W kolejnych zdołała pokonać Paulinę Krzysiek i Wiktorię Wróbel, czyli dwie medalistki ostatnich Indywidualnych Mistrzostw Polski. W finale nie dała jednak rady faworytce reprezentującej AZS Wrocław. Przegrała 3:4 po grze na przewagi 13:15 w siódmym secie. Najniższe stopnie podium przypadły w udziale Wiktorii Wróbel oraz Annie Węgrzyn.